gaza basinca bi hirilti geliyor,ne olaki?

aoguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı bahsettiğin ses benim vectra B de de oluyor.haftasonu ustaya götürücem. bence turboyla ilgili değil. sarsıntı değilsadece sürtme sesi gibi demi ?

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet sanki on kaputta bir seyler birbirine surtuyor gibi, ben goturdum ustama vantilator kayisinin Gergi kutugu o sesi cikariyor dedi boyle idare et yada deiselim dedi,ama iade edilecek gibi deil sehir icinde hirt hirt bi ses sinir edio valla...yarin tekrar goturecem bakalim kaca patlicak..bu arada benim ses sadece kalkis yaparken veya rolantide gaza cok cok az basinca ortaya cikio yani cok dusuk devirde...Turbodan oldugunu sanmiyorum cunku mesela araci calistirdim diyelim oldugum yerdeyim gaza cok cok az basinca ses yine var, devir 1i gecince ses keislio yani turbo devreye girmesi gereken devirde zaten ses yok...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen benim corsa da da aynı ses var :

araçta 1 de kalktıktan hemen sonra 3-4 saniye sürmüyor.
arabayı devri aldıktan sonra 2 ye atıyorum araba yine 3-4 saniye aynı sesi çıkarıyor.
ama sadece düşük devirlerde ben bi ara manifolddan geliyor zannediyordum
dikkatli dinleyince kayış sesi çok belli oluyor. demekki V kayışı vantlatörden geliyormuş..

kaç paradır ki şimdi bu kayış araba zaten aştı kendini corsadaki bütün hataları eksiksiz veriyor.
bitek direksiyonun köşeleri yırtılmadı tek tesellim o :D hehehehe...

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen benim corsa da da aynı ses var :

araçta 1 de kalktıktan hemen sonra 3-4 saniye sürmüyor.
arabayı devri aldıktan sonra 2 ye atıyorum araba yine 3-4 saniye aynı sesi çıkarıyor.
ama sadece düşük devirlerde ben bi ara manifolddan geliyor zannediyordum
dikkatli dinleyince kayış sesi çok belli oluyor. demekki V kayışı vantlatörden geliyormuş..

kaç paradır ki şimdi bu kayış araba zaten aştı kendini corsadaki bütün hataları eksiksiz veriyor.
bitek direksiyonun köşeleri yırtılmadı tek tesellim o :D hehehehe...

hocam tarifin yuzde yuz benimkiyle ayni...aynen dedigin gibi hafifbi kalkis yaparken 3-4 saniye hirt hirt diye bi surtme sesi var sonra 2ye atiosun 2 snye falan yine ses gelio araba kendini toparladiktan sonra bidaha ses falan yok. rolantidede ses yok ama rolantide gaza hafif basinca yine ses gelio buraya kadar senin sikayetler ayni ise beni tekip et :)...simdi servisten geldim saat 2den aksam 7ye kadar ugrastik,sasmazdan eve kadar 20km yol geldim ses yok gibiydi yada cok azalmisti ama tam anlayamadim yarin bidaha deneyecegim...yoruldum baya gezipte test edecek gucum kalmadi,ama galiba duzeldi cunku o ses beni delirticekti,eve kadar rahat geldim...simdi yaniltmayayim yarin deneyip buradan yazarim...
yanliz sen nasil dayaniyorsun beni cok sinir ediyordu ses,acaba sende cok siddetli degilmi...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam tarifin yuzde yuz benimkiyle ayni...aynen dedigin gibi hafifbi kalkis yaparken 3-4 saniye hirt hirt diye bi surtme sesi var sonra 2ye atiosun 2 snye falan yine ses gelio araba kendini toparladiktan sonra bidaha ses falan yok. rolantidede ses yok ama rolantide gaza hafif basinca yine ses gelio buraya kadar senin sikayetler ayni ise beni tekip et :)...simdi servisten geldim saat 2den aksam 7ye kadar ugrastik,sasmazdan eve kadar 20km yol geldim ses yok gibiydi yada cok azalmisti ama tam anlayamadim yarin bidaha deneyecegim...yoruldum baya gezipte test edecek gucum kalmadi,ama galiba duzeldi cunku o ses beni delirticekti,eve kadar rahat geldim...simdi yaniltmayayim yarin deneyip buradan yazarim...
yanliz sen nasil dayaniyorsun beni cok sinir ediyordu ses,acaba sende cok siddetli degilmi...

bende yarın sabahtan ankara'da bu işin ve daha birçok sorunumun üstesinden gelebilcek bi usta arıycam.. tam olarak sorun kayıştamıymış?
bu arada arabadan o kadar çok ses geliyorki bunaldım artık binesim kalmadı!
bana çoğu kişi kızacak ama opel aldığıma bin kere pişman oldum.

1. si araç kalkarken ön amortisörler gıcır gıcır ötüyor.
2.si sanırım bir tanesi patlakmış o yüzden 2 si birden değişecek
3.sü arabayı alalı daha 300 km olmuşken sol arka bilya dağıldı 200ytl sıkışmış saolsun ustalar çıkardı :(
4.sü bu konuştuğumuz mevzu
5.si arabanın sigortalar yandı şimdi teyp, 4lüler, iç aydınlatma yok teybin tarih falan sıfırlandı kafayı yedi gösterge paneli.
6. sı sanırım gaz kelebek potansiyometreside arızalı araç kendini çok silkeliyor
7.si rolantide traktör gibi çalışıyor.okadar çok sallıyorki direksiyonda elim uyuşuyor.
8. si performans yerlerde araç ölüyor sanki bassamda gitmiyor
9. ve son biraz gaza fazla basınca benzin ibresi resmen gözle görünür olarak iniyor.

bunların içinde inan sadece ses gelse çok rahatsız olurdum.. nasıl yaptırcam nereye yaptırcam kaça mal olcak? hiçç bir fikrim yok

tek bildiğim arabamı çok seviyorum başıma ne kadar bela olsada benim için
ondan daha güzel bitane daha yok :)

ankarada saolsun arkadaşlar bir iki yer söylediler sanırım gezcem tek tek hepsini vakitte yok deli olcam yaaaa... :help: :help: :help: :help: :help: a:help: :eek:

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sana tavsiyem sakin hepsini tek tek gezme ona 5 ver buna 15 ver dahada masrafli olur bir yere gir herseyine baktir,benim problem kayistan degil yani vantilator kayisi saglam ama o kayisin sarj dinamosunda takildigi bir yer var yani kayis bir rulmana takiliyor ve boylece kayis dinamoyu sarj ediyor.... bu parcaya ustalar "sarj dinamosu kasnagi" diyor o parca paslanmisti bende ve ustanin dedigine gore opel corsa larda peynir ekmek gibi satiliyomus bu parca en cok ariza bundan oluyomus,onu deisti eve kadar geldim bi ses yok ama ozellikle sehir icinde dur kalk yaparak denemek istiyorum aksam ustu deneyecegim...eger ses kesilmisse burdan yazarim insallah kesilmistir...parca 100YTL iscilik 20YTL tuttu ama baya ugrastilar ona gelene kadar bisuru seyi sokup yenisiyle degistirip denediler ses kesildimi die...

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ses yok, cok sukur kurtuldum...sorun tam olarak sarj dinamosu kasnagindaymis...

Fixx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözülmüş ancak aynı şekilde problem; orta susturucunun tam olarak yerine oturmamış olmasından da kaynaklanabilir, başka arkadaşlarda da çıkarsa aynı sorun akıllarında bulunsun.