Geç çalışma..

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aslında uzun zamandır olan ve pek üstüne düşmediğim konuydu fakat son zamanda kafama takıldı. Aracımız ilk çalışmada geç marş alıyor. Mesela sabah biniyorum marşa bastıktan 10 saniye kadar sonra alıyor. Tekrar kapatıp marşa bassam hemen alıyor. Belli bir süre gecince hemen marş almıyor. Nedeni nedir acaba?

Araç Vectra - 2004 1.6 Elegance LPG

sami61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa1.7 dti var bende aynı durum vardı birkaç gün sonra hiç marş almadı kaldık yolda pompa beyni entegreleri yanmış değiştirmek sorunda kaldık kronik sorun zaten motora yakın yerdeyse sizin araçta da yerini değiştirin yaptırırken bana kızdırma bujilerinden de olabileceğini söylemişlerdi bunlara bi baktırın derim

Son düzenleme:

kazanova7488

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=27022]aKSeL[/MENTION] Marşa basmayı araç ikaz ışıkları söndüğü anda basmayı denediniz mi. Kullanmış oldugum araç fiat bravo aracı ilk aldıgımda sorun olarak marjı görüyordum kontağı çevirip çalıştırmaya bastığımda 4 5 vuruntuda çalışıyordu sorun için servise gittim test yapan usta her marja basışta çalıştırdı formulu ikaz ışıkları söndüğü anda kontak çevirmek miş ne erken ne geç

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompanin icindeki hortumda catlak olabilir deponun ustten kapagi acilip kontrol ettirin hortum saglammi diye.saglamsa kontrol edilmesi gereken farkli parcalar var

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sami61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=27022]aKSeL[/MENTION] Marşa basmayı araç ikaz ışıkları söndüğü anda basmayı denediniz mi. Kullanmış oldugum araç fiat bravo aracı ilk aldıgımda sorun olarak marjı görüyordum kontağı çevirip çalıştırmaya bastığımda 4 5 vuruntuda çalışıyordu sorun için servise gittim test yapan usta her marja basışta çalıştırdı formulu ikaz ışıkları söndüğü anda kontak çevirmek miş ne erken ne geç
ışıkların sönmesini bekliyordum bende ama ilk çalıştırma da farkeden birşey olmuyordu.zaten söndükten sonra çalıştırın diyorlar genelde

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Aslında uzun zamandır olan ve pek üstüne düşmediğim konuydu fakat son zamanda kafama takıldı. Aracımız ilk çalışmada geç marş alıyor. Mesela sabah biniyorum marşa bastıktan 10 saniye kadar sonra alıyor. Tekrar kapatıp marşa bassam hemen alıyor. Belli bir süre gecince hemen marş almıyor. Nedeni nedir acaba?

Araç Vectra - 2004 1.6 Elegance LPG

1- LPG enjektörleriniz kaçırma yaptığından motor sabahları ve çok beklediğinde boğulduğundan dolayı geç çalışma yapıyor olabilir. Çözümü LPG enjektörlerinin revizyonu veya değiştirilmesi.
2- LPG kalibrasyonu düzgün yapılmadığı zaman bir süre sonra LFT ve SFT değerleri kaydığından dolayı araç geç çalışma yapar. Çözümü 70-80 km LPG ye almadan benzin ile binip güzel bir LPG kalibrasyonunu OBD destekli yapmak.

ugur20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eksantrik otomatik gerçi rulmanını değiştirdim düzeldi bende de aynı problem vardı

arjin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski arabamda lgp dendi sorun ayar yaptılar düzeldi sizde bir görüşün isterseniz.

serseri50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı

sorundan bende de vardı benzin filitresi ni ters takmışlar doğru taktık düzeldi sende bir dene istersen..

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işıklar söndükten sonra marşa basıyorum her zaman. Benzin filtresinin yönü doğru, LPG ustası benzin pompasına baktır dedi fakat götürüp baktırmadım daha. Ustalar genelde kafasına göre bulduğu parçayı değiştirdiği için insan götürmeye korkuyor.