Geçenlerde uyanığın biri Kumanda çalışmıyor diye röle değiştirdi.

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Bundan 4-5 ay önce kumandam çalışmamaya başlamıştı.
Ne oluyor derken haa dedim pili bitmiştir yauw. Gittim elektrikçiye fazla param yok kaç para dedim pil, 5 lira felan dedi. pilini direk değiştirdi baktı gene çalışmıyor.

Bi bakayım edeyim derken kaputu açtı ordan bi iki yeri karıştırdı. Rölenin birini söktü içeri gitti, geldi başka röle taktı, direksiyona oturdu bişeyler yaptı kendince.

abi napalım değişmesi gerekiyordu yapacak bişey yok dedi. benden röle parasını artı pil parasını istedi, 30 liramı 35 liramı ne para istedi. Mecburen gittim bankadan çekip verdim. Röle nasıl bozulur hayırlısı dedim..

Neyse gelelim uyanık üçkağıtçının yaptığına, dün yine kumanda gitti. N'oluyo diye düşünürken burada okuduğum bir bilgi aklıma geldi, kumanda ile araç arasındaki senkronizasyon bazı sebeplerden dolayı kaybolabilir. Yeniden senkronize etmek için işte şöyle yapınız.. felan.
Düğmesine basıkken takıp çevirdim kontağı sonra tekrar yaptım.
Tamamdır, araç kumandayı tekrar tanıdı.

Velhasılı diyeceğim o ki, üçkağıtçı tamirci, benim sağlam röleyi söküp götürdü, bi iki uğraştı felan ama çaktırmadan anahtarı tekrar senkronize edip benden gereksiz yere para aldı, pil ve röle parası..

Bunu şimdi farketmiş bulunuyorum.

yauw ne sahtekarlar var, bu adamlar çoluk çocuklarına nasıl yediriyorlar bu haram lokmaları anlamak mümkün değil. 30 lira için ne taklalar attı adam bişeyleri karıştırdı ölçüyomuş gibi yaptı felan bir görseniz... Düşünüyorum da şimdi resmen benle de dalgasını geçmiş belki arkamdan enayinin 30 lirasını aldım demiştir ama kendisi acınacak halde farkında değil.

Neyse dikkat edin de sizi de kandırmasınlar. Tabi kandırılmamak için aracı da parçalarını da iyi tanımak lazım. Bir de herhangi bir elektrikçi, tamirci felan bence girmemek lazım bildik bi yere gitmek lazım.

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet anlattığınız kişilikte insanlar fazla sayıda mevcut,fakat burda bizim sadece 3 5 kuruşumuz gider kendisini uyanık zanneden o kişilerin sonu hiçte iç acıcı değil;)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonra küçük esnafı eziyorlar derler bunun gibilere iyi oluyor daha nasıl güvenip gideyim ben bu adama

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonrada ıs yok dıye aglansınlar ıste bak egerkı senden para lamasa senkr. yapsa anahtarı sen hep ona gıderdın sımdı ne oldu 30 lıranı aldı hem mustrı kaybettı hemde kendı kısılıgını yıtırdı...

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle utanmaz esnaflar o kadar çoğaldı ki artık. Gelen müşteriyi nasıl kazıklasam diye bakıyorlar artık. geçmiş olsun

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

esnaftı küçük esnaftı diyip diyip ne duruyorsunuz esnafmı bunlar !

bunların kategori tamamen farklı benim eskiden basıma bu tür olaylar hep bilgisayar tamircilerinde gelirdi.

bende mecbur farklı yerlere gidiyorum hep son gittigim yerde çok dikkat ettim ama profesyonel çıktılar yine kandırdılar artık bozma riskini göze alıp laptopları kendim parcalıyorum.

son olayım:

şarj aletim sorunlu laptopa elektrik vermiyor diye gittim
yok dedi sorun laptopun elektrik girşinde 65 tl ye (sözde) değiştirdi bana laptopu oldu diye gösterirken kendi şarj aletini kullandı seninkinin amperi düşük bunuda sana 35 e veriyim bak sakın almamazlık yapma bi 65 daha gider dedi. batarayada sorunlu 50 ye batarya veriyim dedi sahtekarlıga doymuyo adam

olan bizim 65 e oldu ama helalde etmiyorum. 15 liraya ebayden şarj aletimi aldım sorunsuz kullanıyorum

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sonrada ıs yok dıye aglansınlar ıste bak egerkı senden para lamasa senkr. yapsa anahtarı sen hep ona gıderdın sımdı ne oldu 30 lıranı aldı hem mustrı kaybettı hemde kendı kısılıgını yıtırdı...

Aynen katılıyorum özellikle ilk cümleye.. ama kimse bilmiyorki insanlar güven peşinde.. Alıp satarım diyen dükkanlarıda bu örnekteki gibi yapanlarıda siliyorum direk. Özel servisim var şuana kadar memnunum tek pişmanlığım ilk bakımını tamircide yaptırmam oldu.. Hala daha ucuza kaçıp yarım iş yaptıklarını düşünüyorum günahlarını almiyimda..

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.Geçenlerde otomatiği bozulan sol arka kapım için, bir tanıdıkla ustaya gittik.Kapı döşemesini çıkardı falan bulamadı.Başka usta çağırmış falan neyse 2 saat sonra ben gittim.Kapı eşğinde kabloların geçtiği yerde kablonun biri kopmuş bantladı kapı çalıştı.Neyse fiyat ne dedim.Hocam 50 dedi : Dedim usta ne yaptın 50 çok değilmi.Hocam olurmu dedi 2 saattir uğraştık gördün hem ustayada para verecem dedi.Ulan benim sorunummu banane diyecektim, boşverdim verdim parasını aldım arabayı oradan.Birdaha gidermiyim? hayır Peki hakkımı helal ediyormuyum, hakettiyse evet, haketmediyse hayır, ancak durum bu...