Genel Araç Tavsiyesi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herkese İyi Forumlar.
Uzun bir süredir (0 Km) araç almayı düşünmeye başladım. İşin aslı benim aracım gibi temiz bakılmış ikinci el araba bulamadığım hiç masraf etmemek ve pişman olmamak için böyle bir karar aldım. Cumartesi günü birçok araba bayilerini ziyaret ettim ve hoşuma giden 2 model oldu.
unb5h.jpg

Hoşma giden modellerde
1) Seat İbiza Benzinli 1.4 85 Hp Style Serisi
100 kilometrede ortalama 5.9 litre yakıt tüketiyor ve benzinli. Style donanım paketiyle birlikte 34 bin 600 TL’ye alınabiliyor. Kampanyada ayrıca SEAT Finans desteğiyle 5 bin TL peşinatla, ayda sadece 592 TL’ye alınabiliyor. 4 Airbag Cruise Control ve 4 cam Otomatik + Çift Yönlü Otomatik Klima vb. özellikler var.
Seat İbiza'dan bir kaç resim
unb6t.jpg

unb83.jpg

unb8y.jpg

2) OpelCorsa*5*Kapı 1.2*i*Twinport*15"*alaşım*jantlı Essentia* 32.762 TL
Fiyatı cazip geldi seat kadar peşinat avantajı yok ama 4 yılda güzel bir ödeme planı veriyorlar ancak 2 hava yastığı falan olması teknolojik olarak biraz geri durmasına sebep veriyor bence. Ama Fildişi rengi çok hoşuma gitti.
Corsadan birkaç kare
unbcg.jpg

unbdu.jpg

unbbc.jpg

Ben bu iki araç arasında kaldım sizce hangisini almak daha mantıklı duruyor yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa'nın içine bindiysen, şaşırtıcı şekilde geniş olduğunu görmüşsündür. Kokpitin yüksek olması ve arka camların şahin gibi açılması haricinde ben eksi bir yönünü bulamadım, çok tatlı bir araba. Corsa 1.2 motoru tigradan sonra çok zayıf gelecektir.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor biraz zayıf gelebilir.
1.2 motor 16 ınc çelik jantlı aracımı body kıt ile kullanıyorum.
Uzun yolda 5 şehir içinde ise 6,2-6,5 arasında bir yol yapıyorum. Gaz pedalına benim psikolojime göre farklılık gösteriyor.
Alırken bende seat ibiza bakmıştım ancak bu kadar uygun şartlar sunmamışlardı orada.
corsa 2. el piyasasında her zaman bir adım önde olacaktır. Ancak seattaki hız sabitleme gibi durumlar artı bir avantaj.
Airbag olayına çok takılmadım açıkcası bilmioyrum neden ancak ben 1.2 aracımdan memnunum.
Eksileri: bana göre tek eksisi geç hızlanması. arka camların manuelliği bile beni ilgilendirmiyor arkaya oturan düşünsün :)
ben şehirler arası yolda max 175-180 bandına kadar çıktım belki daha giderdi ama denemedim. Şuan tüketimden memnunum genişliğinden arka koltuğa 3 kişi rahatlıkla oturuyor.
Cuma akşam 100 liralık yakıt alıp ümraniye - gebze - maşukiye - gebze ümraniye - ataşehir ümraniye - anadolu feneri - anadolu kavağı beykoz - altunizade ümraniye bandında gittim 300 km kadar yol yaptı ve muhtemelen işyerim olan eyüpe gidene kadar da ışık yakmaz 320 km gibi bir yola denk gelir. otobanda biraz bastığımı ve ümraniye kavacık tarafığındaki beklemelerle 6,4 civarına denk gelir. Karar sizin her iki araçta alınabilir tabi. İlla doğuş grubundan bir araç olacaksa polo yerine ibiza donanım seviyesi nedeniyle doğru tercih ancak ibizada yakacağınız yakıtta şehir içinde 7 nin altı olmayacaktır.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ibiza alirsaniz aylik 40 tl de vergi farkini krediye ekleyebilirsiniz ;) BG leri ayni, buna ragmen sirf 100 cc fazla diye bir ust vergi sinifina gecmek sacma bence (0-1300)
Acikcasi corsa , ibizadan daha tok duruyor , ama donanimda insani cezbetmiyor degil hani :) Corsa alirsaniz A12XER motor kodlu olanina LPG uyumu soz konusudur ;) umarim hersey gonlunuzce olur ;)
HUAWEI-U8850 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor biraz zayıf gelebilir.
1.2 motor 16 ınc çelik jantlı aracımı body kıt ile kullanıyorum.
Uzun yolda 5 şehir içinde ise 6,2-6,5 arasında bir yol yapıyorum. Gaz pedalına benim psikolojime göre farklılık gösteriyor.
Alırken bende seat ibiza bakmıştım ancak bu kadar uygun şartlar sunmamışlardı orada.
corsa 2. el piyasasında her zaman bir adım önde olacaktır. Ancak seattaki hız sabitleme gibi durumlar artı bir avantaj.
Airbag olayına çok takılmadım açıkcası bilmioyrum neden ancak ben 1.2 aracımdan memnunum.
Eksileri: bana göre tek eksisi geç hızlanması. arka camların manuelliği bile beni ilgilendirmiyor arkaya oturan düşünsün :)
ben şehirler arası yolda max 175-180 bandına kadar çıktım belki daha giderdi ama denemedim. Şuan tüketimden memnunum genişliğinden arka koltuğa 3 kişi rahatlıkla oturuyor.
Cuma akşam 100 liralık yakıt alıp ümraniye - gebze - maşukiye - gebze ümraniye - ataşehir ümraniye - anadolu feneri - anadolu kavağı beykoz - altunizade ümraniye bandında gittim 300 km kadar yol yaptı ve muhtemelen işyerim olan eyüpe gidene kadar da ışık yakmaz 320 km gibi bir yola denk gelir. otobanda biraz bastığımı ve ümraniye kavacık tarafığındaki beklemelerle 6,4 civarına denk gelir. Karar sizin her iki araçta alınabilir tabi. İlla doğuş grubundan bir araç olacaksa polo yerine ibiza donanım seviyesi nedeniyle doğru tercih ancak ibizada yakacağınız yakıtta şehir içinde 7 nin altı olmayacaktır.

İkinci elden vazgeçip sıfır corsaya hallendiğim bir ara araştırmıştım da, 1.2 Corsa ile şehir içi 11litre benzin tükettiğini iddaa edenler gördüm başka forumlarda. Corsa sahibi olarak içten yorumlar bekliyorum, nasıl insanlar bu 1.2 motorla 10litre yakanlar :D

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ibıza

Sent from my iPad using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Uzun zaman araç arayışı içinde olan biri olarak şunu söylemem gerek Seat kendini yeniledi. Yeniledi ve çok atik bir araç ama buna karşın üzerinde bulunan şanzumandan tırmamak elde değil DSG için söylüyorum ama düz ise bilemeyeceğim. Atiklik ve sağlamlık konusunda seat bence kendini kanıtlamış bir araç bu aracı alıp LPG bulaşmaya bence hiç ama hiç gerek yok araç resmen bana göre koklayarak gidiyor. Bir çok siteden bir çok yorumlar okudum ve bu araçlar hakkında pek olumsuz bir yorum bulamadım. Corsa konusunda zaten eski aracınız da bir opel bir daha opel demek bana göre iş değil. Karar sizin ;)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Chevrolet Aveo Sedan ya da HB 1.3 cdti ya da 1.2 86 hp +3 yıl garanti

8 hava yastığı
ABS, EBD, ESC(esp), Fren Destek Sistemi
Yokuşta kalkış desteği
Cruise Control
Radyo/CD/MP3 çalar
Uzaktan kumandalı merkezi kilit
ISOFİX Çocuk koltuğu bağlantısı
60/40 oranında katlanabilen arka koltuklar
15'' Hafif alaşımlı jantlar
4 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu
Elektrikli arka camlar
Bluetooth özellikli entegre müzik sistemi
Direksiyondan müzik sistemi kontrolü
Gözlük saklama gözü

Hatta LTZ modele biraz daha ulaşılabilirse;
16'' Hafif alaşımlı jantlar
Ön sis farı
Arka park sensörü
Otomatik farlar
6 hoparlör
Ön yolcu koltuk altı eşya saklama gözü
38 bin tl gibi rakamları buluyor...Peşin ya da vadeli bilmiyorum kampanyaları var mı ama bu araç piyasada sınıfındaki tüm araçlardan açık ara farkla en güvenlikli araç seçildi... (2011)

Son düzenleme:

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbizanın polo ayarında olduğunu düşünürsek. Arabada haram bg yok 85 bg deniyor fakat 1.6 kadar keyifli kullanımı söz konusu 160 lara kadar soluksuz gidiyor. Ben 205 yaptım redline girmek üzereydi. Yakıt olarak tamda o şekilde 5.9-6 lt falan söz konusu çok aşırı ş.içine girmeden :D Bi konfor için test sürüşü yapın hangisi hoşunuza giderse onu alırsınız zaten.