Genel Temizlik

hamditopal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genel temizlik amacıyla epeydir yapmak istediğim çalışmaya start verdik.Tamponlarda (ön, arka her ikiside) ve jantlarda resimlerde görüldüğü gibi derin çizikler vardı aracı aldığımda, sağ sis farı camı kırıktı tek değişmek istemedim ikisini birden değiştim. Sisler için servis uçuk rakam söyleyince mecburen net'te buldum çözümü ve her ikisini kargo dahil 200 liraya aldım.sağ arka kapıda boylamasına yaklaşık 15 cm civarında derin çizik vardı. tüm bunların toparlanması ve sonuçta komple pasta cila için 400 lira olarak anlaştım. Jantların lastiklerden sökülmesine gerek duymadım arka tarafları zaten fabrika çıkışı boyasızdı lastikçiler nasılsa kenarların anasın ağlatacak uğraşmayayım diye maskeleyerek lastikleri ayırmadan boyadık. Dolgu sonrası zımpara yapılarak astar sonrası iki kat boya bir kat vernik uygulandı. Ayrıntılar resimlerde var zaten bu şekilde bir hafta kadar geçince boya iyice sertleşsin komple pasta cila yapılacak o zaman ton farkı iyice gidecek çünkü bu haliyle araba çok kirli son resimleri o zaman da atarım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maaşallah tertemiz işçilik olmuş.10 gün kadar tazyikli su vurmasınlar

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temiz çalışma elinize sağlık

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık, güzel olmuş..

Sent from my iPhone using Tapatalk

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah. güle güle kullanın... Ayrıca bunları paylaştığınız için teşekkürler aklımızdan geçiyordu maliyet merakım giderildi.

Son düzenleme:

hamditopal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence forumun amacı paylaşmak hem maaliyet hem de malzeme bilgisi açısından ama maaliyet tarafı bulunduğumuz bölgeye göre farklılık gösterebilir mesela ben Bursa'da çocukların yanındayken sanayide tüm bu işlemleri sorduğumda tamamını bırakın sadece tek tampon (ön) için 350 lira gibi rakamlar telaffuz etmişlerdi. Sadece araba için değil genel manada büyükşehirlerde işçilik çok pahalı .. Aracı yeni yeni tanımaya çalışıyorum daha önce honda kullanıyordum. Uzun yolda biraz yoruyor bu arabalar ya da bana öyle geldi. Bu araçlarda emniyet kemeri ikaz lambası opsiyonel mi.? Benim araç Enjoy paket emniyet kemeri ikaz lambası ışıklı veya sesli uyarı vermiyor olup olmadığını veya yurdum insanının ilginç uygulaması olan iptal işlemi falan yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım. Elektrik gösterge kısımında neler vardır bunu check etme imkanı var mı.? Herkese güzel dilekleri için teşekkür ederim.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapılanları paylaştığınız için teşekkürler güle güle kullanın. Opelin yürüyeni genel olarak biraz sert yapılıdır konforlu kullanımdan hoşlananlar için biraz üzücü tabi ama yol tutuşu ve kararlı gidişiyle avunulabilir. Emniyet kemeri uyarısı olması lazım ama hiç meriva kullanmadığım için eminde değilim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Maşallah mis gibi olmuş Allah kaza bela vermesin.