Golf 1.8 20v hgtl.-Golf 1.6 8v comft.

vw golf 1.8 20v hıgtlıne vs vw gol 1.6 8v comfortlıne

• Kullanılan toplam oy
    32

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar sizce 1.8 hgtl. mı yoksa 1.6 comft. yakıt olarak 1.8 in 1.6 dan daha az yaktığını duydum oda 20v ve 8v arasındaki farktan kaynaklanıyor ama piyasa olarak 1,6 daha rahat satılıyor ama konfor ve donanım olarak ise 1.8 daha üstün kararsız kaldım sizce hangisi ikisininda + yada - olduğu konular var siz olsanız ne yapardınız yada 1.8 kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini duymak isterim mesela 1.8 in motor olarak yada başka bir parçasında kronik bir problemi varmı herkeze teşekkürler

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla Yusuf abi ben olsam 1.8 20v sonuçta 1.6 daha performanslı olur hemde dediğine göre 1.6 yakıt olarakta pekde farkı yokmuş istediği kadar piyasası olmazsa olmasın Yusuf abi sonuçta aracı satmak için almıyorsun ya bineceksin satacağın zamanda tabi baya bi değerinin altında satarsın ama olsun yinede 1.8 20v:good:

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar sizce 1.8 hgtl. mı yoksa 1.6 comft. yakıt olarak 1.8 in 1.6 dan daha az yaktığını duydum oda 20v ve 8v arasındaki farktan kaynaklanıyor ama piyasa olarak 1,6 daha rahat satılıyor ama konfor ve donanım olarak ise 1.8 daha üstün kararsız kaldım sizce hangisi ikisininda + yada - olduğu konular var siz olsanız ne yapardınız yada 1.8 kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini duymak isterim mesela 1.8 in motor olarak yada başka bir parçasında kronik bir problemi varmı herkeze teşekkürler

almadan elektroniğini çok iyi kontrol ettirin sonra vosvostan feci halde soğursunuz...

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisini de kullanmadım ama hem donanım hem motor olarak tercihimi 1.8 den yana kullanıyorum!

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 20 v olan highline , 5 silindirli sanırım, yakıtı 1.6 dan düşük az demişsin ama kullanımda pek öyle olmayabilir.ortam sartlarını da gözönünde bulundurursan artık insanlar 1.3-1.4 tercih etmeye calisiyor, cünkü artık motorlar eskisi gibi değil, küçük hacimlerde yüksek performans verebiliyor.ileride satacagını düşünürsen, vergi ve kasko gibi masraflarida göz önünde bulundurursan bence 1.6 daha akla yatıyor

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vergi bakımından 1.6 ama donanım performans vs düşünülürse 1.8 highline on kıyaslaması bile yapılmaz...

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
VW grubunun en önemli kronik problemi şanzumandır.
Alırken mutlaka dikkat et. En iyi haliyle 500 YTL masraf çıkartır.

Yakıt konusunda; hemen hemen iki motor da aynı sarfiyatı gösterir. Performans konusunda da 1.8' in 1.6' dan hissedilir derecede güçlü olduğunu düşünme. Tabii ki fark var ancak 1.8T olmadıkça büyük bir beklentin olmasın.
Donanım olarak Highline' daki dijital klima görsel olarak iyi duruyor ve zengin gösteriyor. Yol bilgisayarının da olması ayrıca avantaj...
1.8' in dezavantajı vergi ve ikinci el satışı kısırlığı...
Fiyat olarak 1.8' ler 1.6' lardan daha uygundur.
Sonuç olarak ta tek kapı olmamak kaydıyla ben olsam 1.8' i tercih ederdim.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler ama performans olarak 1.8 in 1.6 dan fazla bir farkı olmaması beni hayal kırıklığına uğrattı o zaman piyasası fazla olmayan 1.8 tercih etmek için beni cezbeden fazla bir şeyi kalmadı