Gösterge panelinde...

famousss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese meraba arkadaşlar.. 2004 corsa dizel sahibiyim.. bi sorum olacaktı.. kontak anahtarını çewirdikten bi süre soora sönmesi gereken araba şeklinde bi ışık war o sönmemeye başladı 2-3 gündür.. arabayı çalıştırınca sönüyo.. bu araba şeklindeki lambanın ne anlama geldiğini bilen war mı acaba.. ilgilenenlere şimdiden teşekkür eder iyi geceler dilerim...

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapilardan birini acik birak bakalim bu araba seklindeki lamba ne diyecek bence acik kalan kapiyi gosteriyor deyilse de cahilligime ver.:))

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
Merhaba,
o sorun dün benim vectra b de oldu. Araba giderken hiç birşey yokken birden ışıklar yandı. hemen sağa çektim stop ettim arabayı. bi süre bekledim. kontağı çevirdiğimde ışıklar sönmedi. bi kaç kez daha kapatıp tekrar çevirdim kontağı ışıklar yine sönmedi. sonra çalıştırdım ve aracı yürütünce söndü. bi anlam veremedim ama sözdüğü için sevinmekle yetindim :)

dalkiranm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecici ariza vermis onemli bisey segil ne oldugunu ogrenmen için tech2'ye baglatman lazım oı zaman ogrenirsin

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese meraba arkadaşlar.. 2004 corsa dizel sahibiyim.. bi sorum olacaktı.. kontak anahtarını çewirdikten bi süre soora sönmesi gereken araba şeklinde bi ışık war o sönmemeye başladı 2-3 gündür.. arabayı çalıştırınca sönüyo.. bu araba şeklindeki lambanın ne anlama geldiğini bilen war mı acaba.. ilgilenenlere şimdiden teşekkür eder iyi geceler dilerim...

bende 2005 1.3 cdti corsa var... bugun aynı sorun bende de oldu... konu acmadan bi foruma bakayım dedim senin baslıgı buldum... fotografını da cektim... servis kıtapcıgından yazanlar:

"Motor elektroniği, Şanjıman elektroniği, elektronik şifreli devre kesici, dizel yakıt filtresi" sorunları...

Araba calısınca ısık sonuyor yani "elektronik şifreli devre kesici" sorunu olsa araba hiç calısmaz... Benim de servis icin buara vaktim yok canım sıkıldı...

Gecen sene buna benzer yine sorun yasamıstım... serviste kalıtesız mazottan demıstı, gercı ben hep eurodizel kullanırım... yıne bu durumdan suphelenıyorum... belkı "dizel yakıt filtresi" sorunu olabilir...

m3karaca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mahmutkaraca.com
calısır aslında

Araba calısınca ısık sonuyor yani "elektronik şifreli devre kesici" sorunu olsa araba hiç calısmaz... Benim de servis icin buara vaktim yok canım sıkıldı...

2gundur bendede oluyor "araba ve anahtar işareti" lambası yanıyor sanırım "elektronik şifreli devre kesici" işareti ancak araba calısıyor. (lpg ayarlarını yaptırdıktan sonra oldu fark edince geri donduk yeniden yaptılar oldu dediler yolladılar ancak sorun devam ediyor tekrar gidecegizz :mad: :mad: :mad: )

mahmudsaid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontağı açtığımda "elektronik devre kesici" yanıp sönüyor. Arabam çalışmıyor. Sebebini bilen var mı?