göstergeler kafayı yedi

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
Tekrar mrb arkadaşlar,
Bayramda köyden gelirken arabamın devir ve hız göstergeleri sanki delirmiş gibiydi. Sürekli gidip geliyordu. 90 Km/h ile gidiyordum göstergelerdeki kadranlar komple aşağı inip tekrar yerine geliyordu. Bu esnada bir de (adını tam bilmiyorum) oksijen ışığı yanıp sönüyordu. Bir ara korktum ve aracı kenara çekip durdurdum. Biraz bekleyip tekrar çalıştırdım. Bir süre yapmadı. Ama sonra yine başladı göstergeler gidip gelmeye. Şehir içinde 2 gündür bakıyorum tekrar yapmadı aynı şeyi.
Ama o günkü bu sorunu acaba önemsemeli miyim?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen bende de buna benzer şeyler oluyor. geçen gün havalandırma düğmesi çalışmadı siğortası atmışdır diye düşündüm. stop edip çalıştırdım düzeldi. ne olabilir bende çok merak ediyorum. opelin mantığını anlamadım

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabadaki hız göstergesi de (2kere oldu) yaklaşık 180den sonra dikkatlice bakınca aşağı -yukarı hareket ediyor,sallanıyordu resmen..bu bir bozuklukmudur,yoksa yüksek hızlarda normalmidir?

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
benim arabadaki hız göstergesi de (2kere oldu) yaklaşık 180den sonra dikkatlice bakınca aşağı -yukarı hareket ediyor,sallanıyordu resmen..bu bir bozuklukmudur,yoksa yüksek hızlarda normalmidir?
Kardeş bence sen o hızdayken göstergelere fazla bakma :D

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

küçük hareketler benimkinde de oluyor mühim bişi değil kanımca:)

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
ya benimki küçük kıpırdama değil. komple iniyor ve 1 sny felan sonra tekrar normal hızı gösteriyor. sigortalarla ilgili olabilirmi acaba?

emre84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benimki küçük kıpırdama değil. komple iniyor ve 1 sny felan sonra tekrar normal hızı gösteriyor. sigortalarla ilgili olabilirmi acaba?

Hız sensöründe sorun olabilir okuyucu bazen algılamıyor benimde başıma geldi aynı olay peugeot 206 varken

vedatdeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutup başını söküp biraz bekledikten sonra tekrar takın düzelir arkadaşlar

tarikc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar mrb arkadaşlar,
Bayramda köyden gelirken arabamın devir ve hız göstergeleri sanki delirmiş gibiydi. Sürekli gidip geliyordu. 90 Km/h ile gidiyordum göstergelerdeki kadranlar komple aşağı inip tekrar yerine geliyordu. Bu esnada bir de (adını tam bilmiyorum) oksijen ışığı yanıp sönüyordu. Bir ara korktum ve aracı kenara çekip durdurdum. Biraz bekleyip tekrar çalıştırdım. Bir süre yapmadı. Ama sonra yine başladı göstergeler gidip gelmeye. Şehir içinde 2 gündür bakıyorum tekrar yapmadı aynı şeyi.
Ama o günkü bu sorunu acaba önemsemeli miyim?

benim anladığım kadarıyla EGR valf'in arızalanmış...
90ın üstüne çıkınca gösterge ışıkları sönüp ibreler düşüyor, ve sen hız kesince yeniden yerine geliyor...
şehir içinde henüz bu arızayı görememenin nedenide bu, 90ı geçmeyişin bence...
EGR de yaklaşık 250-300 herhalde... ama emin değilim,
baktırman gerekiyor,
kolay gelsin