GSI'ma cam filminden ceza :(

yalcoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar uzun zamandır siteyede yazamıyorum ama girmişken bugün başımdan geçen olayla ilgili sizden fikir almak istiyorum.

Bugun akşam saat 7 civarında hoşdereden çevre yoluna çıkmak için yola koyuldum fakat atakulenin orda polis hemen çevirdi camlarda film var ya sök yada arabayı bağlıcam gibisinden ne dediysek ikna edemedik ilk önce o ara yanımdaki arkadaş tanıdık birini aramış ama bu arada cezayı kesmeye başladı polis amca tam cezayı kesti bana imzalatcakken telefonu çaldı ve o an :) polis amcayı kızdırdık bi tanıdık sokalım dedik araya iyice sinir oldu bize polis kestin onların cezasını felan dedi telefondaki tanıdığımıza o ara sinirle cezayı yırttı ve elimize verdi filmleri söktürmedi parkada çekmedi ama cezayı verdi fakat telefon gelmeden hemen önce bana imzalatmaya çalıştı telefından sonra imzalatmadan verdi.İmzasız olan bu cezanın bi geçerliliği varmı varsa nasıl itiraz etmek gerekio bu cam filmi cezasından en kolay nasıl kurtuluruz vs.... bu tarz cevapları bekliyorum sizden...

aracın ön iki camı zaten açıktı onlardaki filmi görmedi bu arada polis zaten en açığından öndekiler arka üç cam 2 numara en açığın bi koyusu yani.

asıl sormak istediğim bu polisler öyle kafasına göre arabayı parka çektirebiliyolarmı bir daha başıma gelirse ne demem gerekir yani...

bide bu cam filmini ruhsata işletme olayı felan duydum aslı astarı nedir nasıl yapılır bilgisi olan varmı.

ceza 130 lira çok para filmi 100 e çektirdim zaten arabaya buzdolabı alcaktım onun parası cezaya gitmesin bi yardımcı olun iptal ettirelim şunu...

YSJ_GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu cezayı Opetin ordamı yedin ? Geçmiş Olsun :( bu arada kafasına göre çekemez otoparka arabayı orda dursun ilkinde ceza yazar 2. sinde bağlar :) Egsoz dan bağlar ama direk..

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- Yasak olan bir uygulamayı bile bile araya hatırlı kişilerin sokulması ne derece doğrudur? Diğer yandan bu hatırlı kişilerin başka hiç işi gücü yokmu ki yasak olan uygulamalar için araya girerek komik duruma düşüyorlar. Koskoca makam mevki sahibi kişilerin üç kuruşluk bir cezanın yazılmaması için devlet memurları ile diyolağa girmesi kadar komik bir şey olamaz. Aslında öyle bir devlet sistemi olmalı ki bu tür kişiler direk amirlerine şikayet edilmeli, kanunların uygulanmasını engelledikleri için daha ağır cezalara çaptırılmalı. 2- Hiç bir devlet görevlisi kendi kafasına göre vatandaşın aracını parka çekemez, o nedenle için rahat olsun. Ama senin aracında kanunsuz bir şey varsa bal gibi de çeker. 3- Bu tür uygulamaların ruhsata işlendiğini duymadım. Bu tür uygulamalar için bir kolaylık sağlanırsa (devlet nezninde izin verilirse) hem vatandaş hem de görevliler rahat eder. (mesela 1 numara film serbest olabilir gibi) 4- Bu ceza miktarı da çok değil. Çünkü bazı paralı kesim adeta ceza miktarları ile alay ediyor. Adam caza miktarını göze alıp kanunlarla adeta alay ediyor. Bence cezalar daha da artırılmalı, asla affedilmemeli, araya hatırlı kişiler de girmemelidir. ( kendi açımdan söylüyorum ve kimseyi de hedef almıyorum; Allahtan dilerim ki kanunları engelleyen hatırlı kişilerin başlarına arka çıktıkları bu tür kişiler dert açsın ki yaptıkları bu tür eylemlerin ne kadar kötü bir şey olduğunu anlasınlar)

YSJ_GSİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Yasak olan bir uygulamayı bile bile araya hatırlı kişilerin sokulması ne derece doğrudur? Diğer yandan bu hatırlı kişilerin başka hiç işi gücü yokmu ki yasak olan uygulamalar için araya girerek komik duruma düşüyorlar. Koskoca makam mevki sahibi kişilerin üç kuruşluk bir cezanın yazılmaması için devlet memurları ile diyolağa girmesi kadar komik bir şey olamaz. Aslında öyle bir devlet sistemi olmalı ki bu tür kişiler direk amirlerine şikayet edilmeli, kanunların uygulanmasını engelledikleri için daha ağır cezalara çaptırılmalı. 2- Hiç bir devlet görevlisi kendi kafasına göre vatandaşın aracını parka çekemez, o nedenle için rahat olsun. Ama senin aracında kanunsuz bir şey varsa bal gibi de çeker. 3- Bu tür uygulamaların ruhsata işlendiğini duymadım. Bu tür uygulamalar için bir kolaylık sağlanırsa (devlet nezninde izin verilirse) hem vatandaş hem de görevliler rahat eder. (mesela 1 numara film serbest olabilir gibi) 4- Bu ceza miktarı da çok değil. Çünkü bazı paralı kesim adeta ceza miktarları ile alay ediyor. Adam caza miktarını göze alıp kanunlarla adeta alay ediyor. Bence cezalar daha da artırılmalı, asla affedilmemeli, araya hatırlı kişiler de girmemelidir. ( kendi açımdan söylüyorum ve kimseyi de hedef almıyorum; Allahtan dilerim ki kanunları engelleyen hatırlı kişilerin başlarına arka çıktıkları bu tür kişiler dert açsın ki yaptıkları bu tür eylemlerin ne kadar kötü bir şey olduğunu anlasınlar)

Aynen Katılıyorum abime :) Cam filminden bağlayamaz ama egsoz dan öle bi güzel bağlıolarki Off diorum :D Ama aklında bulunsun öle höt dedinmi arabanı otoparka çekemez yani ;)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlamadıgım kısım Polıs gsi lı arkadası gormus cevırmıs cam fılmden ceza yazmıs guzel hoş neyse kanun onu uygulamış,, bır kac gundur ust uste cevırmeye gırıyorum camlarımda 2 numara fılm var komple hıcbır polıs ceza kesmedı , demek ıstedıgım bu durumda gsi olan arkadasımıza haksızlık deegılmı aynı sartlarda o ceza yıyor ben gecıyorum .. Görünen durum polisimizin devlet kanunları değil kendi insiyatifine göre davranması burada haksız vatandas varsa , kanunları ılgınc sekılde uygulayan polislerde var ...

Bundan 1 hafta kadar önce gece arkadaslarımızla cıktık sahılde gıderken cevırmeye gırdık gece 2*3 gıbı polıs benden evrakları ıstedı verdım altını cızerek soyluyorum alkolum kesınlıkle yoktu zaten alkollu kullanmam,neyse evrakları aldı test ettı felan bırsey cıkmadı ben arabada beklıyorum 10 dakka gectı nerdeyse hala polıs elınde tutuyor ruhsatı dıger kosede baskalarıyla konusuyor,bende camdan seslendım memur bey bıraz acelemız var gıdebılır mıyız evrakları alıp bır durum yoksa dedim ...karsıdanda vermıyorum lan bekle dıye bır cevap geldi, beynıme kan fırladı bırden indim arabadan tuttum bogazını ıttım aldım elınden ruhsatı tam o anda 4*5 polıs uzerıme cullandı , aradan arkadaslarım ındı felan ayırdı neyse hepsını sıkayet etmek ıcın numaralarını aldım , tam o sırada bırı cekdı benı koseye sıvıl polısmıs ben senı tanıyorum aılenı felan dedı buranın yerlısısınız felan fılan arayı ısıttı bosver sen git dedi.... yanı bunu anlatmama sebep polislerin cok acaıp davranması vatandasa karsı hırpalayıcı onurunu zedeleyıcı ve orantısız guc kullanarak davranıyor... Bu böyle olmamalı dıye dusunuyorum..

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlamadıgım kısım Polıs gsi lı arkadası gormus cevırmıs cam fılmden ceza yazmıs guzel hoş neyse kanun onu uygulamış,, bır kac gundur ust uste cevırmeye gırıyorum camlarımda 2 numara fılm var komple hıcbır polıs ceza kesmedı , demek ıstedıgım bu durumda gsi olan arkadasımıza haksızlık deegılmı aynı sartlarda o ceza yıyor ben gecıyorum .. Görünen durum polisimizin devlet kanunları değil kendi insiyatifine göre davranması burada haksız vatandas varsa , kanunları ılgınc sekılde uygulayan polislerde var ...

Bundan 1 hafta kadar önce gece arkadaslarımızla cıktık sahılde gıderken cevırmeye gırdık gece 2*3 gıbı polıs benden evrakları ıstedı verdım altını cızerek soyluyorum alkolum kesınlıkle yoktu zaten alkollu kullanmam,neyse evrakları aldı test ettı felan bırsey cıkmadı ben arabada beklıyorum 10 dakka gectı nerdeyse hala polıs elınde tutuyor ruhsatı dıger kosede baskalarıyla konusuyor,bende camdan seslendım memur bey bıraz acelemız var gıdebılır mıyız evrakları alıp bır durum yoksa dedim ...karsıdanda vermıyorum lan bekle dıye bır cevap geldi, beynıme kan fırladı bırden indim arabadan tuttum bogazını ıttım aldım elınden ruhsatı tam o anda 4*5 polıs uzerıme cullandı , aradan arkadaslarım ındı felan ayırdı neyse hepsını sıkayet etmek ıcın numaralarını aldım , tam o sırada bırı cekdı benı koseye sıvıl polısmıs ben senı tanıyorum aılenı felan dedı buranın yerlısısınız felan fılan arayı ısıttı bosver sen git dedi.... yanı bunu anlatmama sebep polislerin cok acaıp davranması vatandasa karsı hırpalayıcı onurunu zedeleyıcı ve orantısız guc kullanarak davranıyor... Bu böyle olmamalı dıye dusunuyorum..

çok iyi yapmışsınız bravo, tabii böyle durumlarda hemen boğazına yapışmak lazım...

sadece o lafı söylediği zaman numarasını alsanız daha doğru olmaz mıydı?

Polis haklı demiyorum, ama haksızlığa bir kanunsuzlukla (darp suçtur, hele ki devlet memurunu darp daha büyük suçtur) cevap vermek ne derece doğru?

bu hareketinizle o eleştirdiğiniz kişilerden ne farkınız kalıyor?

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kanundan bahsettiler %45 e kadar geçirgenlik müsadesi varmış cam filminde.Hiçkimse bilmiyor bu yasayı.Ben yeni duydum .Nereden araştırabiliriz?Bende de renkli güvenlikli cam filmi var :(

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üniformayı giyince bazılarının belli bölgelerine 3 5 psi fazla hava basılıyor

TLGTML

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla abiler erene katılıyorum.Tamam herkes vazifesini yapsın.Bi kural konulmuşsa uygulanır ve herkeste uymak zorundadır.Ama aşağılayıcı sözler,hareketler devlet memuruna yakışmıyor.akşamları arabayla çıkamaz olduk tatsızlık çıkacak diye.Başkasına sinirlenen suçsuz insanlara çatıyor ne yazıkki.