Gümrüklerde araçların fahiş açık arttırma fiyatları

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bize de yardımcı ol tolga bey.elimizden tut.mağduruz da mağduruz !!!
Arkadaşlar gidin vergi levhanızla ihale giriş meblanızı yatırın girin ihalelere... MAĞDUR OLMAYIN DA MAĞDUR OLMAYIN :)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen hafta gümrükten 2002 model Jaguar Xtype 3.0 aldım açık arttırma ile. Araç hasarsız. Ole mafyamsı gelenler olmadı. Gelenlerin hepsi galerici. O ortamda sizi kimse girme bu işe diye sıkıştıramaz. Olduğu takdirde zaten içeride polis var bu gibi yaptırımda bulunmaya kalkışan sabıkalıları takip eden. Korkmayın bu kadar. Mafya neymiş devlet varken?

:bir::bir:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
çevremde gümrükçüler var, gördüğüm kadarıyla herşey beklenir..

Kardeşim ne demek istiyorsun sen açıkça söyle... Benim babam gümrükçü neden insanları genelleme yaparak teşhir ediyorsunuz? Her işte işini kötüye kullanan insan yok mu? Hangimiz tanıdığımız varken sırada fatura ödeme bekliyoruz.? Bunu kendinize bir sorar mısınız?

konu bir ara alevlenmiş tekrar dinmiş:D
şimdi ben tekrar hortlatmak istemem ama madem sordunuz söyleyim.

"Kardeşim ne demek istiyorsun sen açıkça söyle... "
birşey demek istemiyorum, ne dediğim orada yazıyor zaten :)
gümrükçüler şöyle yapıyor, böyle yapıyor diye bir iftira atmadım, ellerinde güç ve imkan var bu yüzden bazılarının birşeyler yapmaları beklenebilir, gayet doğal yani.
önceki mesajlarda yazmamışlar mı tüzükte boşluk var bunu bilen ucuza alıyor diye, benim dediğimde bunun gibi birşey.

ayrıca benim babamda muhasebeci, mali müşavir. muhasebeciler için de çok şeyler söylüyorlar çünkü muhasebecinin yaptığı iş insanların gözüne gelmiyor. hatta utanmaz olan bazıları direk insanın yüzüne bile söyleyebiliyor "sen ne iş yapıyorsun ki..." diye. madem bişey yapmıyorum, al defterleri işini kendin yap diye koltuğunun altına verince 2 gün sonra kıçı tutuşup dönüyorlar.

işi bilmeyen için dışarıdan yorum yapmak kolay tabiki, ama bende gümrük ortamını az buçuk bilirim, hem babamın işinden dolayı, hemde arkadaşımın babası da gümrükçüydü.
karakter yoksunu olanlar bu çeşit iş sektörlerinin adının kötülenmesine sebep oluyor. mesela galericiler için de neler neler söylenir ama tüm galericiler aynı değil tabiki. babamın mesleğini yapanlar içinde de karaktersizler olabiliyor, az önce gümrükçülerin elinde imkan var dediğim gibi muhasebecilerin elinde de bazı yetki ve imkanlar var, görevi kötüye kullananların haberini alıyoruz mükellefini dolandırıp kaçmış. bu olay tüm muhasebecileri dolandırıcı mı yapacak peki?
ben babamı, yaptığı işi ve kazandığı paranın helalliğini bilirim, diğer meslektaşlarının ne yaptığı beni ilgilendirmez, dışardakilerin ne dediği de *tikimde olmaz, bence sizde böyle yapın :)

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hiç ihaleye girmedim.Yanlış hatırlamıyorsam 6-7 sene evvel TASİŞ'e gittik bir arkadaşımla.Uzaktan araçlara bakarken bir yetkili geldi.Beğendiğimiz araçlarla ilgili bilgi almaya çalıştık.Adam çok net konuştu; Burada istediğiniz arabayı A LA MAZ SI NIZ!!

Yardımcı olabileceğim araçlar var.Ciddi olduğunuz arabayı bana söyleyin o sizindir. Kimsede ihaleye GİRMEZ!!

Kendi yaşadığım olayı anlattım. Şimdi nedir,nasıldır bilmiyorum..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hiç ihaleye girmedim.Yanlış hatırlamıyorsam 6-7 sene evvel TASİŞ'e gittik bir arkadaşımla.Uzaktan araçlara bakarken bir yetkili geldi.Beğendiğimiz araçlarla ilgili bilgi almaya çalıştık.Adam çok net konuştu; Burada istediğiniz arabayı A LA MAZ SI NIZ!!

Yardımcı olabileceğim araçlar var.Ciddi olduğunuz arabayı bana söyleyin o sizindir. Kimsede ihaleye GİRMEZ!!

Kendi yaşadığım olayı anlattım. Şimdi nedir,nasıldır bilmiyorum..

Elinizde cep telefonu veya kayıt cihazı yok mu? Neden kayıt edip yasal işlem başlatmıyorsunuz. Madem öyle yasal hakkınız bu. Böyle yapanlar var ve siz bunlara göz yumuyorsanız en az siz de onlar kadar suçlusunuz.!

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu bir ara alevlenmiş tekrar dinmiş:D
şimdi ben tekrar hortlatmak istemem ama madem sordunuz söyleyim.

"Kardeşim ne demek istiyorsun sen açıkça söyle... "
birşey demek istemiyorum, ne dediğim orada yazıyor zaten :)
gümrükçüler şöyle yapıyor, böyle yapıyor diye bir iftira atmadım, ellerinde güç ve imkan var bu yüzden bazılarının birşeyler yapmaları beklenebilir, gayet doğal yani.
önceki mesajlarda yazmamışlar mı tüzükte boşluk var bunu bilen ucuza alıyor diye, benim dediğimde bunun gibi birşey.

ayrıca benim babamda muhasebeci, mali müşavir. muhasebeciler için de çok şeyler söylüyorlar çünkü muhasebecinin yaptığı iş insanların gözüne gelmiyor. hatta utanmaz olan bazıları direk insanın yüzüne bile söyleyebiliyor "sen ne iş yapıyorsun ki..." diye. madem bişey yapmıyorum, al defterleri işini kendin yap diye koltuğunun altına verince 2 gün sonra kıçı tutuşup dönüyorlar.

işi bilmeyen için dışarıdan yorum yapmak kolay tabiki, ama bende gümrük ortamını az buçuk bilirim, hem babamın işinden dolayı, hemde arkadaşımın babası da gümrükçüydü.
karakter yoksunu olanlar bu çeşit iş sektörlerinin adının kötülenmesine sebep oluyor. mesela galericiler için de neler neler söylenir ama tüm galericiler aynı değil tabiki. babamın mesleğini yapanlar içinde de karaktersizler olabiliyor, az önce gümrükçülerin elinde imkan var dediğim gibi muhasebecilerin elinde de bazı yetki ve imkanlar var, görevi kötüye kullananların haberini alıyoruz mükellefini dolandırıp kaçmış. bu olay tüm muhasebecileri dolandırıcı mı yapacak peki?
ben babamı, yaptığı işi ve kazandığı paranın helalliğini bilirim, diğer meslektaşlarının ne yaptığı beni ilgilendirmez, dışardakilerin ne dediği de *tikimde olmaz, bence sizde böyle yapın :)

Ben de şu an Finans ve Muhasebe'deyim.Finansörlük yapıyorum ama muhasebe'de çoğu zaman elimden geçiyor. Evet bizim için ve babanız içinde aynı şeyler söyleniyor.Size soruyorum söylenenler namusuyla,helal çalışan insanlar için doğru oluyor mu?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Ben de şu an Finans ve Muhasebe'deyim.Finansörlük yapıyorum ama muhasebe'de çoğu zaman elimden geçiyor. Evet bizim için ve babanız içinde aynı şeyler söyleniyor.Size soruyorum söylenenler namusuyla,helal çalışan insanlar için doğru oluyor mu?

önceki mesajımda da yazdığım gibi gümrükçüler böyle yapıyor demedim
ellerinde imkan var, artniyeti olan yapabilir, Allah korkusu yoksa yapabilir. ki sizde bilirsiniz yapan illaki var. ama tekrar tekrar söylüyorum ben gümrükçüler şöyle böyle yapıyor demedim.

helal çalışan insan için tabiki doğru olmuyor, ama ben anlama kabiliyeti olmayan insana bunu açıklamaya uğraşmaktansa çokta tın deyip geçiyorum, yukarda Allah var kimin ne olduğunu biliyor o yeter :)