H ile T arasında ki fark nedir?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aracımda 195/55/16 87H Michelin Energy Saver+ GRNX lastik var. Ufak tefek çatlaklar ve özellikler birinde olan fitil ve yamalardan dolayı ön iki tekeri değiştirmeyi düşünüyorum.

Bulabildiğim en ucuz fiyat 2014 üretimi için 257 TL. Fakat 87H değil. Bulduğum lastik 87T.

Bu T ile H arasında ne fark var? H yerine T taksam ne olur?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız endeksi. hızla ilgili en yükseği w olması lazım t 'de en düşüğü. birde yumuşaklığı etkiliyor hız endeksleri lastikte...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız endeksi. hızla ilgili en yükseği w olması lazım t 'de en düşüğü. birde yumuşaklığı etkiliyor hız endeksleri lastikte...

speed-symbol.png

Hız endeksi deyince şöyle bir şey buldum. Doğru anlamışsam T de benim işimi rahatlıkla görür. H ile T arasında 20KM fark var. Ben nadiren 140-150 leri gören biriyim. O da würth katkı attıktan sonra genelde..:D Delikler açılsın diye..:D

Fakat şu yumuşaklığı hangi yönde etkiliyor acaba?

3.jpg

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle 4 lastiğinde yıl ve çatlak durumuna bakarak hepsini değiştirmenizi öneririm. Kaliteli olarak Michelin Continenetal Goodyear Bristone. Uygun olarak Petlas düşünebilirisiniz.

Hız limiti olarak T işinizi görür ki zaten 190 km hız hem az değil hemde gerekecek birşey değil. Üstelik olabilecek yol bozukluğu, çıkabilecek nesneleride düşününce üstüne gerek yok.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle 4 lastiğinde yıl ve çatlak durumuna bakarak hepsini değiştirmenizi öneririm. Kaliteli olarak Michelin Continenetal Goodyear Bristone. Uygun olarak Petlas düşünebilirisiniz.

Hız limiti olarak T işinizi görür ki zaten 190 km hız hem az değil hemde gerekecek birşey değil. Üstelik olabilecek yol bozukluğu, çıkabilecek nesneleride düşününce üstüne gerek yok.

4 Lastik biraz ağır geliyor açıkçası. Arka lastiklerim ön lastiklere göre daha iyi durumda. O yüzden önce önleri değiştirmeyi düşünüyorum. 5-6 ay sonra önleri arkaya attırıp önlere tekrar yeni almayı düşünüyorum.

Bu arada şuan için michelin harici pek düşünmüyorum. Gayet memnunum.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
fiyat uygun,, bayi adres ve telefon bilgisi paylaşır mısın sakıncası yoksa

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben dün michelin bayiinden 4 lastiğide yazlık lastiğe çevirdim. Michell enerji saver aldım italya üretimi. Yalnız 91T yazıyordu üzerinde. Hemen netten hız sınırına baktım 190 mış. Ben çok nadirde olsa 200 ün üzerine çıkıyorum bazen, lastikçiye sıkıntı olurmu dedim yok dedi. Montaj balans toplamda 700TL tuttu. Kışlıklarda michelindi yazlık lastik takınca inanılmaz bir değişim oldu araç rahatladı resmen. Lastiklerim 195/65/15 bu arada.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben dün michelin bayiinden 4 lastiğide yazlık lastiğe çevirdim. Michell enerji saver aldım italya üretimi. Yalnız 91T yazıyordu üzerinde. Hemen netten hız sınırına baktım 190 mış. Ben çok nadirde olsa 200 ün üzerine çıkıyorum bazen, lastikçiye sıkıntı olurmu dedim yok dedi. Montaj balans toplamda 700TL tuttu. Kışlıklarda michelindi yazlık lastik takınca inanılmaz bir değişim oldu araç rahatladı resmen. Lastiklerim 195/65/15 bu arada.

Siz yinede hız yapmayın. Fiyat gayet normal. 15 inc güzelliği. 16 inc olunca sadece lastikler 1020 lira :)

alperlalbek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin lastikleri çok iyidir fakat malesef ki ülkemiz yol koşullarında dayanamayacak kadar yumuşaktır. Brigestone micheline kıyasla hamusu biraz daha sert ve dayanıklıdır. Unutmayalım ki çok yumuşak lastik kullanırsak konfor çok iyi olmak ile beraber fren mesafemiz aşınma artacağı için (Yumuşak silginin çabuk ufalanması gibi) de artar. Tam tersi durumda Çok sert lastik kullanırsak da konfor azalır ve fren mesafemiz tutunma zorlaşacağı için yine artar. Kısaca Aracımızın ağırlığı, Gücü ve yol koşullarına göre Optimum yumuşaklıkta lastik seçmeliyiz H Tipi lastikler daha dayanıklıdır. Daha sert olurlar ama Lastik hamuru sertleştiği için konfordan ödün verirler. Frenaj T ile H arasında çok farketmez. Fakat T daha iyidir. H alacaksanız michelin olabilir. T alacaksanız da Brigestone, continental öneririm. michelin T sakın almayın. T tipi lastikler her ne kadar 190 KM dese de 220 KM ye kadar sorunsuz kullanılabilir. Fakat bu süratlerde dış etkenlerden etkilenme şansları daha fazladır.

Son düzenleme: