Hangi marka, hangi ebat lastik (astra f)

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra comforttan cıkma 1 aylık lastiklerim satılıktır. Sıfır ayarında kışlık vakumlu 4 adet 185/60/15 ebatlarında.....Erken gelen alır, fiyat 350 ytl son....

Ayrıca continental 195/60/15 yazlık 2 adet satılıktır.200 ytl ...

scorpios

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de İzmir'den yeni aldım Ağustos'da.Goodyear.195/55/15.Tane 160 YTL. Gerçek fiyat 308 YTL idi. Bazı ebatlarda indirim vardı.Ona denk geldik.Yolların bozuksa çukur tümsek çoksa 195/60/15 olabilir ama çok kötü değilse orjinalini al derim. Yani 195/55/15.Bu lastik konusunda her kafadan bir ses çıkar .Fakat asıl olan kişinin lastikten ne beklediğidir.Güvenlik mi,Konfor mu,sessizlik mi,ıslak zeminde süper yol tutuş mu?Yoksa hepsi mi?Misal benim aldığım hydragrip modelinde ıslak zeminde 5 yıldız söz konusu.Konfor ise 3 yıldız.Sana tavsiyem ilk önce beklentilerini belirle .Sonrada sana yardımcı olalım.Yani bu lastik işi A marka B marka diyerek olmuyor.Selamlar

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kararsızım

valla çok kararsız kaldım. şimdikilerle çok memnunum. ama bu kışıda geçirdikten sonra değiştirmem lazım. belki de kışın ortasında değiştireceğim. belki normallerin fiyatları düşer. ama 185-60-15 i düşünüyorum. hem fiyatı ucuz, hem arabanın performansı artar. hemde yakıttan tasarruf ederiz. ama eskisi gibi 120-150 basmak yok. 90 en ideali.

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çok kararsız kaldım. şimdikilerle çok memnunum. ama bu kışıda geçirdikten sonra değiştirmem lazım. belki de kışın ortasında değiştireceğim. belki normallerin fiyatları düşer. ama 185-60-15 i düşünüyorum. hem fiyatı ucuz, hem arabanın performansı artar. hemde yakıttan tasarruf ederiz. ama eskisi gibi 120-150 basmak yok. 90 en ideali.

Aşağıdada yazdıgım gibi, tam istediginiz ebatlarda kışlık vakumlu michelin 185/60/15 4 adet lastik , sıfır ayarında elimde mevcut.

Sıfırların fiyatı sanırsam bayagı fırlamış...Benim acelem yok, fiyat da fazla degil, 350 ytl son fiyat, düşünürseniz görüşürüz

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşağıdada yazdıgım gibi, tam istediginiz ebatlarda kışlık vakumlu michelin 185/60/15 4 adet lastik , sıfır ayarında elimde mevcut.

Sıfırların fiyatı sanırsam bayagı fırlamış...Benim acelem yok, fiyat da fazla degil, 350 ytl son fiyat, düşünürseniz görüşürüz
yok saolasın ben normal bir şey alacağım.fiyattı uygun birşey

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
energy saver al gitsin müdün kafan rahat olur

ademmut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
95 MODEL ASTRA F 1.6

arkadaşlar lastik ebatlarının km göstergesine etkisi ne derecede olur
benim arabada takılı lastik =185 65 14
sanırım orjinalı lastiği 190 60 14 (istetmedeki lastik ebadı bu)
arkadaşlar bunu şunun için soruyorum, depoyu ful dolduruyorum (40 lt) ve harcadığım benzine göre yapmış olduğumuz km çok az (40 lt benzinle 340 km yapıyorum) bu normalmi yoksa lastik yanaklarının 60 yerine 65 kullanılması göstergede ne derecede (fazla veya eksik) etki ediyor
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
re

Lassa Atrracta model lastikleri tavsiye ederim. Fren mesafesi ve Islak yolda yol tutuşu süper.Bir ka çfarklı lastik modeli denedikten sonra bu lastige karar verdim. Lassa deyip geçmeyin..

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışlık lastik alacak isen taban 1 ebat küçük tavsiye ederim.Daha iyi yapışırsın.
195/50/15 kullanıyorum.Ama Gsi serisi değil sanırım aracın ve bu durumda kullanımı rahat olsun dersen yaz-kış aynı ebat 185/60/14 en ideali.Jantlarım 15 kalacak dersen 195/55/15 çokta konforsuz değildir ve 195/60/15 biraz çirkin durabilir.

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstüne basa basa michelin al derim :)
yani o sınıf araç için energy modeli çok çok iyi
kışında alpine modelini alabilirsen al kullandığın yerin iklimine göre