Hangi motor yağını kullanmalı?

Hangi marka motor yağını kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    318

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ilkeryavuz' Alıntı:
en ideali o mineral yağ

Tercih farkı olabilir. Fakat en iyisi deyince yanlış derim. Yeni nesil yağlar,(sentetik olanlar) bunlarında kendi aralarında sınıflandırılmasıvar. Her zaman için mineral yağlardan üstündür.:good:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
10w40 olması daha iyi marka olarak da delpih veya GM tavsiye ederimm.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu geride kalmış ancak yeni konu açmak istemedim o nedenle buraya yazmayı uygun gördüm , konular biraz derli toplu görünsün.

Sorum şu:
Aracım Astra H şu ana dek hep Mobil 1 0w-40 (90.000 km'ye kadar) kullandım, acaba bu sefer Castrol Edge 0W-30 kullansam sonuçları ne olur ,
örneğin yağ eksiltme ile karşılaşır mıyım?
motor sesimde olumlu olumsuz değişme olur mu?
önümüz yaz sıcaklıkların yükselmesiyle 30 daha dezavantajlı olur mu?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yağını değiştirmessen iyi olur . Kullandığın zaten kaliteli ve tam sentetik . Birde bunun perfonmas için kullanılanları var . Onlarda yarış arabaları için . bunada gerek yok . Ben başka yağa geçiş yaptığımda 1000 km rede Çok sıkıştımalı kullandığımda 1 lt yağ noksanlaştırdı. Zaten yukarıdaki yorum ve önerilerde de kullanmış olduğun yağın uygunluğundan söz ediliyor. Kullanmış olduğun yağın yazında zararını görmessin. Tekrar edeyim yağına devam et

:good: :rock

kagan-opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bana göre en güzeli opel marka yağ. herşeyin bi yakışanı var dimi. orijinali varken ne gerek var mobil 1e falan

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracında yağ değişim zamanı geldi castrol magnatecle değiştirmeyi düşünüyorum sonuçtan haber vereceğim dedikleri gibi akıllı moleküller iyi iş çıkarırsa sürtünmeyi ve aşınmayı önlerse buna verilecek paraya değer bence

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
opeller yağ eksiltir, kışın 10-40 yazın 15-40 yağ koyun diyorlar. Ben hep shel helix 10-40 alıyordum. Bu kez 15-40 ı deneyeceğim.