hararet göstergesi

aliserdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısı hararet göstergesi 100ün üstünde kırmızıyıda geçti
arabayı kullanmadan bunlar oldu hararet yapacak kadar
kullanmadım
sorun nedir acaba bilen varmı??

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustalar daha iyi bilir ama termostat falan açmamış olabilir. Acilen baktır contayı falan yakarsında . birde fan açtımı onada baktır müşiri falan bozulmuş olabilir.

obaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim kadarıyla bunlarda termostat yok termostat görevini beyin ayarlıyor inşallah öğle değildir ustanın cevabını bekleyelim

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar...bende 96 astra var,bildiğin üzere opel lerde hararet en büyük sorun.az yakıt tüketsin die fan geç açıyo fakat motorun ömründen götürüyo.senin dediğin sorun bende 2-3 kere oldu.son kez olduğunda ise radyatör delindi,değiştirmek zorunda kaldım.motorun suyunu kontrol et.hortumlarda kaçak varsa ondan dolayı su biter ve motoru soğutma işlevi yok olur.eğer hortumlar sağlamsa radyatöre baktırt.en kötü ihtimal kaçak yada delik vardır.aynı zamanda radyatöre baktıkları zaman fana ve fan müşürünede bakıcaklar zaten.bu 3 şey (hortum,radayatör,fan) den birindedir sorun.radyatör değişitrmenin fiyatıda (orjinal parça) 350-400 milyon arası değişir.AMAN İHMAL ETME BEN İLK OLDUĞUNDA İHMAL ETTİM,RADYATÖRÜ KUCAĞIMA ALDIM :D

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ısı hararet göstergesi 100ün üstünde kırmızıyıda geçti
arabayı kullanmadan bunlar oldu hararet yapacak kadar
kullanmadım
sorun nedir acaba bilen varmı??

ya arabada su kalmamıştır ya da fan açmamıstır. ama büyük ihtimalle su kalmamıştır. aynı sorunu yaşıyorum ben. su bitince hararet tavan yapıyor.

corsa_d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
hararetle ilgili benimde bir sorum olacak, hararet göstergesi yükselmediği halde, devirdaim borusu neden patlar? fikri olan.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boru fiziksel olarak hasar görmüştür yada bilmediğiniz motor yıkama kimyasalları vb. kullandıysanız zarar vermiş olabilir

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki hararet 100 ve üstüne çıkınca su eksilirmi? yani 100 olunca su kaynayıp buharlaşıp azalırmı?

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki hararet 100 ve üstüne çıkınca su eksilirmi? yani 100 olunca su kaynayıp buharlaşıp azalırmı?

eğer hararet 100 ün üzerine çıkıyorsa zaten motorda bir sorun vardır önce ona baktırmak lazım.suyun buharlaşıp eksilmesine gelince öyle bir şey olacağını zannetmiyorum çünki soğutma sistemi olabildiğince sızdırmazlığa sahip suda sıvı bir madde buharlaşmadanda sızıntı şeklinde azabilir

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
104 - 105 oluyo