hararet sonucu neler olur

oguzhan1980

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün aracımın rolentide 1000 devrin altına düştüğünü gördüm bende dikkat etmeden 40 km yaptım şehirler arası, sonra rolentide araba stop edecek hale gelince birden bi baktımki hararetim tamamen sona dayanmış motoru hemen kapadım ve baktığımda araçta su kalmadığını gördüm. suyunu tamamladım ve ustaya gittim usta arabama binip bayağı yol yapıp yüksek devirde kullandı arabayı hararet çıkmadı ve bişeyin olmadığpını söyledi ama motor eskisine göre rolantide daha gürültülü ve titreyerek çalışıyor lütfen yardım edin neden olabilir acaba bunun nedeni nedir.( 95 opel vectra gt aracım )

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suya tekrar bak eksilme varsa conta yanmıştır. usta suyun neden bittiğine bakmadımı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Conta yakabilir. Onun kontrolünü servislerde yapıyorlar. Motorun eskisine göre rolantide daha gürültülü ve titreyerek çalışması acaba psikolojik olabilirmi? Araç şu anda su ve yağ eksiltmiyorsa, conta da sağlamsa bence fazla dert etme, bir süre daha arabayı gözle. İşallah bir sorun yoktur.

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet yapmaya başlamış arabayla 40 km yapıp o araba conta yakmıyorsa ki görünüşte yakmamıs su eksiltmiyor ve hararet yapmıyor demişsin artık daha kimse opelin motorlarına laf etmesin.ancak contayı yakmasanda hasar vermişte olabilirsin.hemen bir ustaya baktırmanda fayda var öceden önlemini alırsan sorun büyümez ve baska yerlere sıcramamıs olur

ceysen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca su koymadan yağ seviyesine bek su koyduktan sonra yag seviyesini tekrar kontrol et yükselme varsa ve suda kahverengileşme varsa conta yakmıştır.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
tek biryere götürme aracını başka iyi bir motorcuya çalısmasını ve dediğin sesi dinlet bence suyunuda arada kontrol et su azaldığında ikaz veren şamandıran arızalı herhalde arızalı olmasaydı erkenden haberin olurdu bu sorunlarla karşılaşmazdın onla geçmiş olsun inşallah önemli bişey yoktur

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
bısey olmaz arkadasım
ben ıcınde hıc su kalmadan 130 dereceyı gordum ekranda stop ettım gıttım 5 lt su koydum
araba calıstı ne su eksıltıyor ne conta yandı general motor bu boru degıl:D :D

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araba hararet yaparsa ilk yapılması gereken şeyler nelerdir.Kimisi stop ediyor,kimisi rolantide çalıştırıyor.

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araba hararet yaparsa ilk yapılması gereken şeyler nelerdir.Kimisi stop ediyor,kimisi rolantide çalıştırıyor.

Eğer fan hararet yapınca fan calısmıyorsa ne stop edin ne de rolantide calıstırın.Arabayı yuksek hızda düsük devirde hareket ettirin motora soguk gelsin.Bu sekilde sogutun ve en kısa zmanda fan müşilini kontrol ettirin.Eğer fan çalısıyorsa rolantide calısır halde soguyana kadar bekleyin.benim basımada bi ara geliyordu bu sorun.Ama radyator fanını manuel olarak calıstırabileceğim bi dugme yaptırdım cok rahatladım.herkese şiddetle tavsiye ederim ozellikle hararet sorunu olan araçlara