Hasar kayıtlı araba

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 hasar gözünüzü korkutmuş belli bu yüzden yorum yazmaya karar verdim. Benim aracımın 6 hasar kaydı var. Hasar kayıtlarına gelince kaskoyu cebimizden para ödemek için yaptırmıyoruz. Kasko yaptırıyoruz ki talihiz bir şey olunca adamlar yapsın. Hasar kaydı yazınca insanın gözü korkuyo oysaki aracımın 2 hasarı var 4bin 4bin olarak 2 hasar var. Aracımın yaşı gereği geri kalanlar ise boya. Aracım temizlik boyalı ve kasko hepsini tek seferda yapmadığı için sağ tarafı ayrı işleme aldı 1 hafta sonra sol tarafı ayrı işleme aldı 1 hafta sonrada ön tarafı işleme aldı. temizlik boyası için 3 tane kayıt açıldı.4. yü eklemeyi unutmuşum oda arka tamponun boyasıydı. Ufak tefek olsa bile para alabilmek için kayıt açmaktan çekinmiyorlar. İnsanlar görünce de ürküyor hak veriyorum çünkü piyasada adisi şerefsizi çok. Direk arabaya pert muamelesi yapmadan güzelce araştırmak lazım. Bildiğim için kendi aracımdan örnek veriyorum yanlış anlamayın lütfen şuan biri 35 verse satmam arabamı. Ama sorgulatınca adamın karşısına 6 tane kayıt çıkıyor korkuyor. iyi araştırmak lazım arabaları önyargılı davranmamak lazım bunun içinde satıcı alıcıya güven vermesi ve dürüst olması gerekiyor. Güzel arabayı buldunuz diyelim güzel satıcıyı nasıl bulacaksınız bilmiyorum :)

Son düzenleme:

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 hasar gözünüzü korkutmuş belli bu yüzden yorum yazmaya karar verdim. Benim aracımın 6 hasar kaydı var. Hasar kayıtlarına gelince kaskoyu cebimizden para ödemek için yaptırmıyoruz. Kasko yaptırıyoruz ki talihiz bir şey olunca adamlar yapsın. Hasar kaydı yazınca insanın gözü korkuyo oysaki aracımın 2 hasarı var 4bin 4bin olarak 2 hasar var. Aracımın yaşı gereği geri kalanlar ise boya. Aracım temizlik boyalı ve kasko hepsini tek seferda yapmadığı için sağ tarafı ayrı işleme aldı 1 hafta sonra sol tarafı ayrı işleme aldı 1 hafta sonrada ön tarafı işleme aldı. temizlik boyası için 3 tane kayıt açıldı.4. yü eklemeyi unutmuşum oda arka tamponun boyasıydı. Ufak tefek olsa bile para alabilmek için kayıt açmaktan çekinmiyorlar. İnsanlar görünce de ürküyor hak veriyorum çünkü piyasada adisi şerefsizi çok. Direk arabaya pert muamelesi yapmadan güzelce araştırmak lazım. Bildiğim için kendi aracımdan örnek veriyorum yanlış anlamayın lütfen şuan biri 35 verse satmam arabamı. Ama sorgulatınca adamın karşısına 6 tane kayıt çıkıyor korkuyor. iyi araştırmak lazım arabaları önyargılı davranmamak lazım bunun içinde satıcı alıcıya güven vermesi ve dürüst olması gerekiyor. Güzel arabayı buldunuz diyelim güzel satıcıyı nasıl bulacaksınız bilmiyorum :)
Çok güzel bir yazı olmuş duygularıma tercüman olmuşsunuz inşallah güzel satıcıyı buluruz.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu 5664 milletin başına bela oldu.Benim bir 308 aracım var.Bayan doktordan aldım.Kadın arabada daha önce sürtme boyaları olduğunu söyledi.Her şeyi yetkili serviste yapılmış.5664 e mesaj attım 4 hasar kaydı var,2 tanesinde rakam var,2 tanesinde yok. Toplamı 2 bin küsür. Fotoğrafları saklamış kadın.Ben olsam boyatmazdım bile ama kadın kaskom var diye boyatmış.Serviste sağolsun iyi fiyat yazmış :)

Birde şöyle bir durum var; Arabamın ön çamurlukları plastik,kaputu alüminyum.Cihaz boya okuyamıyor.Bazı durumlarda satıcıya güvenmek lazım.Hem ben şahsen kırık dökük,boyası yanmış arabaya bineceğime boyalı arabaya binerim. Hasar kaydı alacağım arabanın bedelinin yarısından fazla değilse çok ta takmam,biniciysem tabii

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasar kaydı meselesi 2. elde büyük sıkıntı.

hasar kayıtlı araba alınmaz diye bir şey yok, alınır da binilir de satılır da. yeterki fiyatlandırma düzgün yapılmış olsun.

çoğu kimse arabasında hasar kaydı, boya yok diye 10 yaşındaki 200 bim km ye dayanmış arabalarına dünyanın parasını istiyorlar, neymiş hasar kaydı boyası yokmuş.

yaw arkadaş hasarı boyası yok anladık, 2-3 bin yukarıda satarsın onu da anlarız da, 20 bin tl edecek arabaya da 27-28 bin istenmezki sırf hasarı boyası yok diye. arabayı boyası mı yürütüyor?

arabanın pert kaydı yoksa veya hasar toplamı çok ciddi bir rakam değilse, satıcı da bunu bilerek uygun fiyat verirse, o araba alınır bir güzel de binilir :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim kısa zaman önce arabayı değiştirdi. boyalı almayacağım diye uzun süre araç aradı. bikaç bin tl hasar kayıtlı araçları boya var ddiye almadı. boyasız 20 bin km de bir araç aldı sonunda. aldıktan 3 ay sonra birisi gelip ışıklarda arkadan çarptı. hasarsız aldığı araç şuanda 10 bin tl hasar kayıtlı. km düşük biner biner satarımdiyor sşimdi. kendisi bu aracı satın almazdı kayıt miktarından dolayı fakat şuan hiç problem değil ufak hasara bbile bukadar kayıt yazdıklarını gördükten sonra hasar kayıtlı olsa da kullanılır diyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bağ bahçe işleri için aldığım hasar kaydı olmayan aracımın tavanı. Burasını mecburen tamir ettirdim, tamir sonrası da aracın tavanını, arka bagaj kapağını ve sağ arka çamurluğunu komple boyattım. Şimdi aracımda "temizlik boyası var ama hasar kaydı yok" diye kendimi avutmam mı gerekiyor? ;)

9EgLm3.jpg

Ekli dosyalar

• 9EgLm3.jpg
    9EgLm3.jpg
    86.6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde bir arkadaşım 2008 model aracını sattı.Satmadan önce 5664 e sms yolladık soranlara cevap verebilelim diye. Araba 2007 Aralık trafik çıkışlı. 2003 ve 2005 te muayeneye girmiş. 2004 te kazaya karışmış vs :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahte plakayla işlem yapılmış olabilir bir başka araca.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neler dönüyor ya

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihitmal bahsi geçen plaka "çıkma plaka"dır. yani daha önceden başka bir araçta kullanılmıştır. normalde plaka başka bir araca devrolduğunda, yeni aracın bilgileri plakaya yansıtılır. ama arasıra bu otomatik yenileme olmaz ve sorgulamada plakanın takılı olduğu eski aracın bilgileri gelir.

böylesi durumlarda tramer internet sitesinden ilgili linkten düzeltme talep edilebilir, o zaman şasi no da ki hasarları ve muayene bilgilerini yeni plakaya güncelliyorlar, sıkıntı ortadan kalkıyor.

( benim plakada önceden bi kamyonda kullanılmış, sorguda onun bilgileri geliyordu, tramere mail atınca düzelttiler.)

tabi bu durumu bilmeyen çoğu kimse de bu işte bi sıkıntı var deyip bulduğu arabayı almaktan vazgeçiyor.