Hatasiz Hata Olur Mu?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Daha önce ön sağ tekerden gacur gucur sesler geldiğinden bahsetmiştim. Bir tanıdığın tanıdığı yere götürdüm aracı. Sağ teker porye bilyasının, alt tablaların, rotların, iç viraj lastiklerinin vs vs değişmesi lazım dediler. Sırf malzeme 300'ü geçiyor. Neyse yapılsın dedik. Tekerler sökülünce bu kezde Akif kafası dedikleri her iki parçanın da bozulmuş olduğu ortaya çıktı. Birini kelepçesi düşmüş diğeri ise körük yırtıldığı için toz almış ve yağları boşalmış. Artı 150 YTL daha. Neyse girdik çıkmayalım.
Tüm parçaları orjinal sıfır aldım. Tekerler takıldı. Aracın gidişi güzel.
Ancak ABS ve TC düz asfalt yolda devreye giriyor. Birde rot-balans yaptıralım ozaman düzelir dedik. Nafile. O kadar hassas ki, azıcık gaza dokunsanız TC yanıp sönüyor ve gazı kesiyor.
Tekerler yeniden söküldü, pulları değişmişlerdi eski pullar takıldı. Nafile.
Alete takıyorlar tarıyor ve hata bulunamadı diye yazıyor.
Proplem nedir anlayamadılar. Cumartesi günü sabah 8:30dan akşam 5'e kadar sanayideydim. Üzüntümden saatlerce ayakta bekledim işlemin bitmesini. Bir sürü akis başı vardı. Acaba yanlış başlık mı takıldı diyorum, yok aynısını aldık diyorlarlar. Nasıl hallolacak. Bu sabah aracı tekrar bıraktım. Sırf bu TC olayını çözmek için. Sizce proplem nedir ve nasıl hallolur?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Akif kafası olmuş fardon AKİS KAFASI olarak düzeltiyorum.

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla usta bulamamış biz nasıl bulalım diyeceğim. İlk defa böyle bir şey duyuyorum inşaallah çözersin sorunu, bizede haber ver. Ama niyeyse difransiyel diyesim geliyor.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
flybird' Alıntı:
valla usta bulamamış biz nasıl bulalım diyeceğim. İlk defa böyle bir şey duyuyorum inşaallah çözersin sorunu, bizede haber ver. Ama niyeyse difransiyel diyesim geliyor.
ben öyle diyorum ustanın bulamadıgını biz nasıl bulalım:)) ama abs de tc de bunlar frenlerle ilgili bence fren sistemlerine bir baktırsan...ayarlarında sökülmeden dolayı bir hata oluşmuş olabilir çıkardıkları kabloları ters yere taksalar bu elektronik araçlarda bir şeyler ters gider..inşallah sorunu halledersin....

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş akis kafalarındakı sensörlere yag gelmiştir onları temızlettır sorun kendılıgınden duzelır.. tabı sensör bozuk degılse

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Akis kafalarını ve sağ sensörü yenilemişler. Proplem halloldu. Biraz pahalı oldu ama araç sıfır gibi oldu.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun