Hatay İskenderun da oturan yasayan var mi?

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar askerligimi deniz us komutanliginda yapiorum. burda yasayan burayi bilen war mi?? nerde guzel yemek yenir?? neresi iyidir??
askerlere soruorum baya ilginc yerleri tarif ediolar..:)
kafkas die bi yere gittim tarif uzerine borek yedik gercekten ii diildi..:cry:

gencomx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 12 sene hatayda kaldım ama antakyada. oralar güzel yerler ama havası baya bi nemli. deniz kenarında eskiden bi restorant vardı öğretmenevi civarlarında güzel yemekler yaparlardı oralara bi bak istersen ha bide çay mahallesine gidip tükürük köfte yemeni tavsiye ederim çokta iyi bilmiyorum iskenderunu açıkcası hayırlı teskereler.

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahile yakın, 'Hasan Baba' diye bi yer var, iskender türü yemek istersen tavsiye ederim.

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İskender yemek istiyorsan Ulucami caddesinde hasan baba, Kebab yemek istiyorsan sahilde Hasan Kolcuoğlu veya Belediyenin arkasında Küçük Kervan, Dürüm diyorsan Pac meydanında veya sahilde Mareşal Çakmak Caddesinde (Site sineması caddesi),Pasta veya tatlı için yine aynı caddede ve sahilde Petek pastanesi, Sulu yemek istiyorsan Mareşal çakmak caddesinde sinemayı geçince sağ kolunun üzerinde Evim Mutfak veya Kaymakamlığın karşısında ismini hatırlayamadığım lokanta, pizza yemek istiyorsan Mareşal çakmak caddesinde Pasaport pizza veya sahildeki teknosanın (Yapı kredi yanı) karşısında cüneyt pizza. Devlet demir yollarının orada şalen barın karşısında Çöp Şiş yiyebilirsin. Uzağa (10 Km kadar) gitmek istiyorsan Karaağaç Restoran var (Kebap) Yine Karaağaç kasabasında Şirinyer Restorant var ve burada kebabın yanında Balık da yiyebilirsin. Cafe türü istiyorsan Sahil yolunda Sandwich Restoran Cafe var.Bizim yörenin tatlısı olan künefe yemek istiyorsan evlendirme dairesinin karşısındaki fıskiyeli yoldaki Kral Künefede yiyebilirsin.Eğer daha uzağa (arsuz 30km) gitmek istiyorsan Yusuf Döner.Şimdilik bu kadar :) aklıma gelirse devam ederim.

Son düzenleme:

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cok tesekkurler gorusmek umitiyle

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vur çatalı künefeye-:)
Şaka bir yana ne yersen ye mutlaka birkaç kaşık çorba iç öncesinde.Olası gıda dokunmalarını önlersin.Hatay'ı pek bilmem ama yollarda yemek yiyen biri olarak bunu söyleyebilirim.Hayırlı tezkereler.