Havaların Soğumasıyla Aracın Çalışmaması

hsyn22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba herkese. Aracım Opel Astra H 1.6 Twinport Enjoy Easytronic'tir. Aracım benzinli olup, Atiker(sıralı) marka LPG'ye sahiptir. Ankara'da havaların soğumasıyla birlikte sorunum baş gösterdi. Marşa basıyorum ama motor çalışmıyor. Bazende üçüncü-dördüncü marşta motor çalışıyor.(Eğer çalışırsa gün içinde tekrar problem olmuyor fakat ertesi gün yine aynı) Yaklaşık 1 ay öncesinde benzer bir sorun oluşmuştu, ustanın deyişine göre sorun benzin pompasındaydı. Arka koltukları çıkararak, benzin tankını hafif yumruklarken marşa basmamı söyledi. Uyguladım, araç çalıştı. Ama öncesinde aküye takviye yaptım biraz uğraşınca akü bitmiş.( Akü yaklaşık olarak 8 aylıktır.) Ertesi gün ustaya gidip benzin pompasını değiştirdim. Motor temizliği için benzin katkı maddesi alıp aracı bir süre benzinde kullandım ve sıkıntı çıkarmadı. Daha sonra LPG'yi tekrar devreye alarak bir süre kullandım. Bugün saat 20:30 gibi aracı çalıştırmak istedim fakat çalıştıramadım. Sebebi ne olabilir? Herkese iyi forumlar.

hsyn22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar. Bugün araçtan hata kodlarına baktım. 161450 hata kodunu vermiş. Hatanın immobilizer kaynaklı olduğunu öğrenince, bende yedek anahtarla denedim şansımı, araç çalıştı. Ama yinede içimde bir kuşku var ya tekrarlarsa diye. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Bu hata için Ankara'da tavsiye edeceğiniz bir usta anahtarcı var mı?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Calusmayan kumandayi sokup temuzleyin.acilmayacak gibi duruyor ama aciliyor merak etmeyin.tabi anahtar kaynakliysa bu

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi