"Headlight Taillight" yazısı bir sorun mu?

Murat5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracımızı aldığımız ilk günden beri farları yaktığımızda ekranda "Headlight Taillight" yazıyordu. Biz bunu bir uyarı olarak algılamadık ve farların yanık olduğu unutmamız için bir uyarı zannettik. Bizim kullanma klavuzumuz romence olduğu için hiç okuyamadık fakat geçen gün internetten Türkçe Astra G kullanma klavuzu indirip okuduğumda farkettim ki bu bir sorunmuş. Farları ve stop lambalarını kontrol ettim tüm lambaları yakıp bakmaya çalıştım. Sağ stobun en üstteki lambası yanmıyor. Bunu ilk aldığımızda da farketmiştim babam onun sis lambası olduğunu ve sadece solda bulunduğunu söyledi. Bende sağ stoptan içeri baktım gerçekten orada ampul yoktu. Acaba sorunumuz bu olabilir mi? Orada ampul olması gerekir mi? Orada ampul olmalıysa neden aldığımız günden beri yok?

dsc00344gi.jpg

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır kesinlikle sis farıdır tektir onun yanmaması normal..

sensörlerin zamanla kirlenmesinden kaynaklanıyor farlar ve stoplar yanıyosa sorun yok ikazı okeyleyip kontagı kapat ve yeniden aç..

Murat5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı 0km olarak aldığımız ilk günden beri hatayı alıyoruz. 2007'de aldık. Servis zaten geçen gün Brake Pad uyarısı için "fareler kabloları kemirmiş(?!?)" bahanesiyle 1200 lei yaklaşık 600-700 TL aldı. İnanmadık ama işte dilimiz farklı anlaşamıyoruz. Hataya tamam diyoruz ama geçmiyor 2 yıldır aynı hata.