Herşey CALIBRA için...

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eyvallah sağol.. Sana tavsiyem çok kötü değilse elleme hiç, ben komşunun gazına geldim.. Kaplarız çok kolay dedi.. Kaplamaya başladıktan sonra pişman oldum :D

Kesinlikle 2 kişi lazım. tek başına imkansız.. mümkünse açık alanda yap , balkon gibi felan.. Ben odada yaptım 1 parça kaplamak 2 saate yakın sürüyor, sökmesi zımparalaması felan hariç.. yapıştırıcı kokusu felaket baş ağrısı yapıyor.. Şimdi sorsan yaparmısın diye gözüm kesmiyor..

En güzeli kapının şekline uygun biçimde orjinal renginde deri döşettirmek.. ısıtıp esnetirken bir defa kabarırsa tekrar yerine yapışmıyor. söküp baştan yapmak gerekli..

Bu yazın sonunda belli olacak bi kabarma olmazsa işlem tamam.. olurda atarsa kesinlikle tekrar uğraşmıcam..şekline uygun biçimde deri diktirip direk yapıştırıcam üzerine..

Ama illede yaparım dersen.. yardımcı olurum yapman gerekenler konusunda.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk sayfadaki resimler tekrar eklendi..

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Yok döşeme bezleri aslında iyi de benim asıl döşemeleri kapıya tutturan klipsleri elden geçirip kapı ile döşeme arasına izolasyon için sünger, kauççuk gibi bir şeyler koymam lazım. Yoksa döşemeler sağlam.

Bir de tavan döşemesinin arkası açılmış, eski sahipleri de yapıştırayım derken baliyi boca etmişler sonrada parmaklayınca olduğu gibi parmak izleri yapışm kalmış. İyi bir döşemeci bulup tüm bunları elden geçirtip tamir ettirmem gerekiyor. Döşeme içinde deri ile kumaş arasında kararsızım.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yok döşeme bezleri aslında iyi de benim asıl döşemeleri kapıya tutturan klipsleri elden geçirip kapı ile döşeme arasına izolasyon için sünger, kauççuk gibi bir şeyler koymam lazım. Yoksa döşemeler sağlam.

Bir de tavan döşemesinin arkası açılmış, eski sahipleri de yapıştırayım derken baliyi boca etmişler sonrada parmaklayınca olduğu gibi parmak izleri yapışm kalmış. İyi bir döşemeci bulup tüm bunları elden geçirtip tamir ettirmem gerekiyor. Döşeme içinde deri ile kumaş arasında kararsızım.

Gerçek deri yapıp bakımını yapabileceksen yap. Arabaının içi hem çok şık duruyor hem toz tutmuyor. Yoksa orjinal döşemesini hiç bozma kumaştan devam et bence.

Kapı klipsleri benimde haşattı.. aklında bulnsun.. kapının ve arka tarafların dış kenarında birer vida var. o vidayı söküp döşemeyi paralel olarak çıkan vida yönünde çekersen.. çok rahat çıkar.. Ama sanayideki kasaplar döşemeyi sürmek yerine dışa doğru kanırttırdığı için.. klips ayaklarını haşat ediyorlar.

Tavan kolay çok masrafı olmaz. kendin söküp keplatabilirsin. Ben tavan döşememi söküp duşun içinde arapsabunu ve lifle ovdum.. fıskıye ile yıkadım. Buna rağmen döşeme atmadı :)

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Valla aracın hemen hemen her şeyi tamam bir tek döşemeler, pasta cila ve klima gazı kaldı.