Hız sabitleyici yardım lütfen.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben okumuştum bu sitede hız sabitleyici ile ilgili bir konu.orda anlatılan şeylerin özeti şuydu.z motorlara çok rahat hız sabitleyici takılabiliyor fakat x motorlara bir iki tesisatla bu işlem kurulabiliyormuş.benim araç da z motor olduğuna göre takılabilir sanırım.bir de şu garanti meselesine ne dersin kardeş?garanti kapsamından çıkar mı araç özel serviste işlem görürse?

hocam yanliş anlamişsin okduuklarını. Z motora rahat takılıyor ama pat diye degil. Her Z motorda tesisat var diye bişey yok. ornegin bende yoktu. ama forumdan benimle ayni araca sahip bir arkadaşta tesisat çıktı. herhalde üretilen ülkere görede değişiklik gösteriyor..

X motorlarda elektronik gaz pedalı yok. bu yüzden CC beyni vs biseyler gerekiyor. tabi ayriyetten tesaiatta gerekiyor. o yüzen çok masraflı oluyor..

Tesiat varsa işlem 15dk yoksa 1 saati bulan bir işlemi var..

klink21bucuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de İskenderun'daki opel servise götüreyim de o da olmaz derse vazgeçeceğim artık yapacak bir şey yok sanırım..

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün G.antep'teki Yetkili Opel servisine gidip hız sabitleyici taktırmak istediğimi söyledim.Arabama baktılar (2009 Opel Corsa Esentia) ve Esentia olduğu için takılamayacağını söylediler.eğer 1.100 lira verirsem bir parça ismi söyledi adını hatırlamıyorum (sis farına,hız sabitleyiciye sinyal kolunun ordan elektirik dağıtımı yapmaya yarayan parçaymış) o parçayı takacaklarmış ve daha sonra da hız sabitleyici+işçilik=300 verirsem takabileceklerini söylediler.yani toplam 1 400 liraya hız sabitleyici takacaklarmış.ben de 1 400 tl ye hızımı 170e sabitler otobana öyle çıkarım 2 yıl boyunca hem benzin tasarrufundaki farkı hem de radar cezalarımın nakdini karşılarım dedim ve ordan ayrıldım.
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar fikir verirse sevinirim..

Birisi o hız sabitleyici kolunu sahibinden.com'da ikinci el şeklince 80 liraya satıyordu ama opel astra H için. :S 1400 lira da neymiş. 10 kere depo dolar o fiyata. Taş koy sen pedala :D :D :D

turrann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahmet bey bende gazianteptenim bizim ustaya sorayım hız sabitleyicinin fiyatını öğrenince yazarım

dohakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben izmirde yetkili servise yaklasık 200 liraya taktırdım fiyat çok ama çok fazla

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
g.antepte ccyi özelde takabilecek yer varmı?

2005model 105hplik merva cosmo var
sinyal soketinde 4lü tesat mevcut debriyaj müşürü mevcut
hatta 2005 opsiyon listesinde bile var, zenon farla beraber cc tek paket 2005 fiyatı 1500tl idi.
eski garajlarda yeni cc tuşlu sinyal kolu 85tl(corsa c tipi) ocak 2010 fiyatı
servis 200 istiyor bunda clup card indirimi olmaz diyor.
kolu kendim montesini yaparım ama
g.antepte tec2 veya op-com'a hakim bir özel servis varmı
bilen arkadaşlar haber versin