hızlı kalkış tekniği?

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
fazla yarım debriyajla kalktığın için kokuyordur yazık etme baskı balataya

Murat5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 1 haftadır trafikteyim. Tüm kalkışlarımda sağ ayağımla frene basarken sol ayağımı debriyajdan biraz çekiyorum, daha sonra gaz verip kalkıyorum. Aslında en acemi olduğum konu kalkış. 8 yaşımdan beri trafiğe kapalı alanda otomobil kullanıyorum ama doğru düzgün kalkmayı hiç beceremedim. 1 saatlik sürüşte 1 kere kalkış yaptım çünkü hep. Ben de taktik istiyorum.

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yavaş yavaş öğrenirsiniz sıkmayın bu kadar canınızı:D

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 1 haftadır trafikteyim. Tüm kalkışlarımda sağ ayağımla frene basarken sol ayağımı debriyajdan biraz çekiyorum, daha sonra gaz verip kalkıyorum. Aslında en acemi olduğum konu kalkış. 8 yaşımdan beri trafiğe kapalı alanda otomobil kullanıyorum ama doğru düzgün kalkmayı hiç beceremedim. 1 saatlik sürüşte 1 kere kalkış yaptım çünkü hep. Ben de taktik istiyorum.

hoca bak yukarda da yazdık. taktik istemeniz boşa. size pratik ve tecrübe lazım. Sabırla olur bunlarda..
3 kuruşa 5 köfte istiyorsunuz bi bakıma.. zamanla olacak seyler bunlar..

Simdi semih saygıner bize bir atış tekniği göstersin. Bakalım hangimiz yapabiliyoruz.. Arabada aynı şekilde.. Az sabır arkadaşlar.. hepsi olacak merak etmeyin..

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben parklarda çok kötüyüm yakında arabanın hurdasını çıkarıcam galiba banada taktik verebilirsiniz :D:D bu arada kalkışlarda harikayım onuda söylemeden geçmiyim :D:D

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben parklarda çok kötüyüm yakında arabanın hurdasını çıkarıcam galiba banada taktik verebilirsiniz :D:D bu arada kalkışlarda harikayım onuda söylemeden geçmiyim :D:D

Sen dur daha ehliyet mehliyet yok ne konuşuyosun :D . Dobloyu parketmek çok kolaydır heryer açık her tarafı görüyorsun. uğraş azıcık tabi trafiğe kapalı alanda dubalarla filan :cool:

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen dur daha ehliyet mehliyet yok ne konuşuyosun :D . Dobloyu parketmek çok kolaydır heryer açık her tarafı görüyorsun. uğraş azıcık tabi trafiğe kapalı alanda dubalarla filan :cool:

:kop::kop::kop: yaaa fren sistemi harika bi basıyorsun hertarafı arabanın arkasından geliyor parketmek hiçte kolay değiL burayı alır diyorum arabada tur yok :D yeni dobLolarda böylemi acaba :D hıı unutmadan tekrar eklemek istiyorum arabada en çok hoşuma giden şey kalkışları bi de devrini yakaladımmı düzlükte süper kaçıyor :D:D bunu yapmayı çok seviyorum

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 9 yaşımda öğrenmiştim kullanmayı.. epey bir süre 2. vitese atmayı bilmiyodum, hep 1.'ci vites takılıyodum :) yani demek istediğim yavaş yavaş, sindire sindire.. babanın yanına oturup nasıl kullandığını seyret mesela, iyi tecrübe olur.. ama asla usta oldum deme çünkü direksiyonu tam olarak ele geçirdiğinde hergün yeni bişey öğreniceksin

ayrıca hızlı kalkıpta napıcan? önce doğru kalkmayı öğren :)

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabada en iyi kalkış yapmayı opel astra F miz vardı onda stop ettire ettire bi kaç günde öğrenmiştim tabi arabanın da bi ağzı dile olsada konuşsa neler neler yapmıştım öğrenene kadar :D:D 4 yol ağzına gelip yavaşlamayı hiç sevmezdim boşa al sağı solu kontroL et sonra 1 e tak deeerkeen :D:D tak diye stop ediyor heryerden de arabaların çıktığını düşünürsek :D tam ayarlıyorum diyorum başlıyor patinaj çekmeye yavaş çeksem olmuyor hızlı çeksem olmuyor en sonunda ayarlamayı başarmıştım zor oldu ama artık kalkış konusunda usta oldum diyemem ama bi usta kadar iyiyim şu yıl başı gelsede ehliyeti de aLsak artık bi de trafikte gösterelim hünerlerimizi:D

erman54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalkışta zorlanan arkadaslar ıcın sunu soylıcem debrıyaja basarken topugunuz tam manasıyla tabana yapıstırın tabandan destek alarak ayagınızın ucunu yavas yvas cekın debrıyajdan daha rahat kalkarsınız en basta sonradan ayagınız alıstıgında ıstedıgınız sekılde devam edersınız