Hızlı sürmeyi sevenler ve Makasçılar

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazaların %99 unun sürücü odaklı olduğu ve arabaların gün geçtikçe gelişerek hızlanma ve son süretlerindeki artış düşünüldüğünde, makasa girmek, insanları zor duruma düşürmek, sıkıştırmak, yakın takip ve uygunsuz yerlerde (şehir içinde) aşırı hız yapmak sizce ne kadar doğru.
Benim merak ettiğim ise, bunları yapan arkadaşların yaparken ne düşündüğü ve ne düşünmediği?
Yani Neden bir insan durup dururken makasa girer, aşırı sürat yapar...vs.

Bu hareketleri yapan arkadaşlar kesinlikle acemi yada acemiliği yeni atan arkadaşlar.(usta ve olgun bir sürücü böyle şeylere genellikle gerek duymaz. Gideceğim yere deli gibi makasa giren biriyle kesinlikle aynı anda varabiliyorum) Yani tecrübesizler. çünkü yaptıklarının sonuçta nelere yol açabileceğini düşünemeyen insanlar.
Aslında ben bu konuda çok doluyum ve fazla birşey yazmak istemiyorum.
Sizde fikirlerinizi paylaşırsanız belki eğitici ve sağlıklı bir düşünce paylaşımı yapabiliriz.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şahsen araba sürmekten sıkıldım artık yolcu koltuğunda oturmaktan yanayım istiyorum biri sürsün bende yan koltukta kafayı dinleyeyim özellikle şehir içi trafiğinde dur kalktan çok sıkılmış durumdayım makas ve aşırı hıza da karşıyım ama insan bazen basmadan da edemiyor aslında büyük şehirlerde istanbul park gibi (onun kadar yüksek maliyete yapılan bir yer değil) pistlerin olması lazım kişilerin parasıyla girip içeride rahatlıkla kimse ye zarar vermeden istediği hareketi yapabileceği hız yapabileceği (bi tür Gokart pisti gibi) stress açmak içinde birebir olur bence

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok önemli bir konuya temas etmişsin.Yollarda maalesef pek çok sürücü bahsettiğin şekilde hem kendilerini hem de başkalarını tehlikeye atacak şekilde araç kullanıyor.bir de marifetmiş gibi You tube vb sitelerde yayınlıyorlar.Zaten bu tarz videoların altında yazılan yorumları okursanız , insanların seviyesi de anlaşılıyor.Ben sahsen böyle sürücülerle karşılaşırsam plakalarını not alıp ekiplere veriyorum.Bir keresinde şehiriçinde böyle bir arkadaş tehlikeli şekilde araç kullanıyordu.Bir süre sonra trafige takılıp arkamızda kaldı.Polis ekibinin yanında durup, o arabayı durdurttum.benimle beraber 2-3 araç daha durup aynı sürücüyü sikayet etti, polis işlem yaptı.

--CORSA--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım ben bu söylediklerine bazı noktalar haricinde katılmıyorum. Kendimden örnek veriyim ben sabahları işe yetişmem gerekiyo ve bazen yolda bende makasa girmem gerekiyo ve bunu yapıca ortalama 10 dk önceden warıyorum ve yolda hiçbir sürücüyü zor durumda bıraktığıma inanmıyorum tabiki acemice yapılan makaslarda hem zaman bişey farketmiyo yani senin dediğin gibi aynı zamanda gidersin ama girip çııcağın yeri bilirsen ne kendini nede karşı tarafı zor durumda bırakırsın bunlar kendi kişisel görüşüm tabiki.

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M@honi' Alıntı:
ben şahsen araba sürmekten sıkıldım artık yolcu koltuğunda oturmaktan yanayım istiyorum biri sürsün bende yan koltukta kafayı dinleyeyim özellikle şehir içi trafiğinde dur kalktan çok sıkılmış durumdayım makas ve aşırı hıza da karşıyım ama insan bazen basmadan da edemiyor aslında büyük şehirlerde istanbul park gibi (onun kadar yüksek maliyete yapılan bir yer değil) pistlerin olması lazım kişilerin parasıyla girip içeride rahatlıkla kimse ye zarar vermeden istediği hareketi yapabileceği hız yapabileceği (bi tür Gokart pisti gibi) stress açmak içinde birebir olur bence
:alkis:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence cahiliyetin verdiği davranışlar bunlar daha erken cık makas atacağına
yavas git.Ne kadar makası güvenli atsanızda ondeki sürücünün takip mesafesini bir anda kapatıp onun tehilkeye düşmesine sebep olabilirsiniz.Ki oda biraz acemi ise kaza yapmasına sebep olursunuz..Zaten trafikteki sürücülerin durumu belli.

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
--CORSA--' Alıntı:
Arkadaşım ben bu söylediklerine bazı noktalar haricinde katılmıyorum. Kendimden örnek veriyim ben sabahları işe yetişmem gerekiyo ve bazen yolda bende makasa girmem gerekiyo ve bunu yapıca ortalama 10 dk önceden warıyorum ve yolda hiçbir sürücüyü zor durumda bıraktığıma inanmıyorum tabiki acemice yapılan makaslarda hem zaman bişey farketmiyo yani senin dediğin gibi aynı zamanda gidersin ama girip çııcağın yeri bilirsen ne kendini nede karşı tarafı zor durumda bırakırsın bunlar kendi kişisel görüşüm tabiki.
Aslında İstanbulda sabah trafiğinde makasa pek girilmez ama bilemiyorum tabi nasıl yaptığını.. Emniyet şeridini kullanmıyorsundur umarım. Çünkü emniyet şeridini kullanıp ambulans gibi aciliyeti olan araçlara mani olanlara iyi küfür ediyorum.
ayrıca 10dk imkansız bir fark, ne kadar yolu, kaç km hızla gidiyorsun merak ettim doğrusu.(uzun bir mesafe gidiyorsun galiba)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün dünaynın en önemli pilotları bile hiçbiri trafikta böyle hareketleri yapmıyorlar en güvenlisini yapabildikleri halde,geç kalmıssındır geçersin sola basarsın gaza öndeki trafiği yol boş olsabile tıkıyorsada yol istersin vermiyorsada sıkıştırırsın sellektörle.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
--CORSA--' Alıntı:

düsünsene ,makas atmak için hızlı bir şekilde araçlar arasındaki boşluklara giriyor çıkıyorsun.acemi bir bayan yada yaşlı bir sürücü senin aniden önüne atlayıp serit değiştirmenden paniğe kalılıp frene asılsa yada kontrolsüzce şerit değiştirse.Sende dikiz aynandan ,arkada senin yolaçtığın bir panik yüzünden kaza yapan araçları seyretsen bu hoş bir durum olurmu? insanlar yaralansa yada ölse, yada araçlarında hasar oluşsa senin için rahat olacakmı ?

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzülerek sölüorum ki ben de öle makas atanlardan biriyim(pug sürücüleri kadar diilim gerçi.en azndan önüme yanıma arkama bakıorum).erken çıkmaya çalışıorum bi yere ulaşmak için ama bazen bi şerit yana kaysam bile arkadan takip edenlerden bazıları gaza basıp arkama girio yada önüme geçip frene basıo.özellikle otoban vb yollarda değilsem yapmamaya çalışıorum.ama ara ara kaçırıorum durumu....