Hyundai'lerin yol tutuşu

Galip Bey

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kore arabalarının hepsı aynı basıtt yol mu tutar yaa yolda gıttıkıne dua et:)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hundailere iyi garanti veriyorlar ama sınırsız km 5 yıl yada 100.000 km opel 2 yıl veriyor :) hundai çok kötü bi araç değil tmm çok iyide değil ama orta şekerli alınabilecek araçlar accent 110 luklara bindim bi kaç kez yolda ne gidiyor deneyin bi :)

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım verilen araç era dizel 110hp. bu aracın süspansiyonları emsallerine göre çok serttir çünki 110 beygirlik bir araca mecburen spor süspansiyon koydular üstünede türkiye şartlarına göre araç hafif yüksek yapıldı. ancak aracın arkası dingillidir.yani tekerlekler bir dingille birbirine bağlıdır. ama sizin opel bağımsız süspansiyon olduğundan yol tutuşu çok daha iyidir. bir diğer konuda elektrikli direksiyonun çok hafif olması, hızlı gidişlerde o hissi yaratabilir.
eğerki aracınız eski kasa admire ise süspansiyonu tatlı serttir, üstelik arka süspansiyon tam bağımsız olduğundan yol tutuşu opel kadar iyidir.
bunlar sıfır araçların durumuydu.
gelelim kiralanan araçlara, genelde kiralık araçların kullanımı belli, üstüne şirketin maliyeti azaltmak için kullandığı parçalarda belli. birşey söylemeye gerek yok.
hatta erada bazı taksiciler sertlikden rahatsız olup daha yumuşak amortisör taktılar. belki buda öyle birşeydir.

bu arada getzi kamyon geçince sallayan arkadaşa bir sözüm var. 185 yanaklı lastik kullanan ve 1.187 kg (dizel) lık bir aracı kamyon geçince nasıl sallattın ben merak ettim.
bence aracınızı kontrol ettirin.

MetalMorgue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımla yaptığım bir kazadan dolayı kaskom 7 günlük araç tahsis etti.
Merak edenler olursa hikayesi de şurda:
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=11649

Verilen araba 25.000 km'de Hyundai Accent 2006 model, 1.5 dizel.

Kendi arabamın dışında başka araba pek kullanmadım şimdiye kadar.

Ancak bu araçta dikkati çeken şey şu: araba beşik gibi sallanıyor. Yani yol tutuşu çok zayıf. Şimdiye kadar kendi arabamla ne kadar güvenli ve konforlu sürdüğümü şimdi anlıyorum. Hyundai ile 100km/saat hızla güneşli açık bir havada giderkenki yol hakimiyeti Opelimle 140'la yağmurlu fırtınalı bir havada 2. köprüden geçiyormuşum gibi. Gerçekten çok fark var. Acaba bana verilen araçta mı bir sorun var yoksa bu Hyundai'lerin genel özelliği mi?

Hatta ön yolcu koltuğuna ve onun arkasına birer yolcu bindiğinde araç hafif sağa doğru yatıyor gibi sanki? Kimileri bu aracın kiralık olduğu için hor kullanıldığını, kimileri amortisörlerin patlak olabileceğini söylüyor. Ne dersiniz?

Yoksa Hyundai'ler hep mi böyle?
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=11649
kısa surelıgıne accent ve getz kullandım
cidden yol tutusu cok kotu heleki accent'in, sacma sapan virajlarda resmen savruluyo.
dikkatli olmanı öneririm

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu fena hortlamış :) ilk sayfada yazdıgım yorumdaki fikrim değişmedi, ama arada getz i , satıp kurtulduk :)

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kiralık dizel getz ile uzun yola gitmiştim, yumaşak süspansiyon ve fean olmayan yol tutuşu ile memnun kalmıştım, çokta az yakmıştı, basmama rağmen.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
albümümdekı accenti gören varmı :) o arabayla astramla 120 ıle gırdıgım vıraja girmek gıbı bır salaklık yaptım :) resmen bildiğim bütün duaları okudum...ama motoruna kurban olurum o arabanın nerde o arabadakı serılık opelde...;)