İki üniversite ve askerlik erteleme yardım :(

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ASKERLİK ERTELEME (TECİL)YARDIM Lütfen

YENİ SORU:Arkadaşlar durum sakat okuldan 2 yıllıktan mezun oldum ama hala geçici mezuniyet belgemi hazırlayamadılar bizim okulun kurulu olmadığı için kampüsteki kurulu bekliyorlar onlarda 1 ay içerisinde 1 kere toplanmışlar ve ondada bizim okul listeyi yollamadığı için işlem yapılmamış bu haftada dekan seçimi olmadığı için toplanmamışlar haftaya belki diyorlar yani benim 31 ekim pazar günü tecilimi bitiyor açıköğretimde 2 yıllıkmış o kazandığım bölüm ondan oda işe yaramıyor kaydımı yaptırmadım ancak 2 yıllık bitirdiğim için iktisat yada işletme yazıp hazırlık okuyup 3.sınıftan başlayabiliyorum ama ondada hazırlık olduğu için tecil edilmiyor. Okuldan kağıt aldım mezun olmaya hak kazandı ama mezuniyet işlemleri sürüyor diye oda işe yarar mı bilmiyorum bugün 28 ekim olduğunu unuttum 3 de askeriyeye gittim ama kapalıymış şimdi tecil pazar günü bitiyor ne olacak bilgisi olan var mı?

Birde tecil bitince ben ne yapacağım yani bana kağıt falan gelmedi hiç bide tecil bittikten 1-2 hafta sonra mezuniyet belgem çıkarsa yine tecil edilebilirmi?

ESKİ SORU:Merhaba arkadaşlar ben 2 yıllık iklimlendirme soğutma okuyorum aynı zamandada bi arkadaşın gazıyla açıköğretimden turizm ve otel işletmeciliği yazmıştım.

İklimlendirme soğutmada 5. yılım bu dönem kısmetse bitecek örgün öğretim sürem doldu sadece sınav kaldı verene kadar açıköğretimdede 3. yılım ama pek bi yol katedemedim şimdi sorum şu ben bu sene kız arkadaşım eskişehiri kazandı bende 4 yıllık anadolu üni halkla ilişkiler kazandım ve eskişehirde derslere girerek okumaya karar verdim. Herneyse benim askerlik tecili kasımda bitiyor. Şu an örgün öğretim bittiği için iklimlendirme soğutma ertelemez büyük ihtimalle peki şimdi kazandığım açıköğretim askerliğimi tecil ettirir mi? Yardım lütfen

Son düzenleme:

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iklimlendrme soğutma 4 yıllık mı? 4 yıllıksa ve bitirdi isen 1 sene sonra askersin. işi bilirsen 2 sene. 4 yılık fakulte bitirenler 4 yıllık açık öğretimle askerliği tekrar tecil edemezler.

2 yıllıksa bitirdiysende bitirmediysende açık öğretim sayesinde askerliğini erteleyebilirsin. sonucta bitmiş bi lisans yok hali hazırda bir lisans okuyorsun. benim bildigim en son böyleydi.

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İklimlendirme soğutma 2 yıllık ama bu sene 5. senem olcak

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi sen iki bölümde birden mi okuyorsun ? orasını karıştırdım.hala iklimlendirme ögrencisisin ve aynı zamanda sınava girip AÖF den 4 yıllık turizm otelcilik mi kazandın, son durum bu mu dur?

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 yaşındayken yaptırdım 5. senem olacak bu sene ve eylül doğumlu olduğum için 20 gözüküyor ve son durum şu 2 yıllık iklimlendirme öğrencisiyim ve 5. seneme giriyorum.AÖF de turizm ve otel işletmeciliği okuyorum 2 yıllık 3. senem ama sınavla bu sene AÖF Halkla ilişkiler kazandım 4 yıllık turizm ve oteli bırakıp AÖF Halkla ilişkilere kayıt olucam

Yani sonuç olarak 2 yıllık İklimlendirme soğutma devam birde AÖF Halkla ilişkiler olacak

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim gibi 6 yaşındayken okula başlamışsın. Diğer durumla ilgili güncel bir fikrim yok. Bizim zamanımızda 30 yaş sınırı mı ne vardı, 30 yaşına kadar okulu bitiremezsen askerlik tecilini okullar yapmıyordu.

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gibi 6 yaşındayken okula başlamışsın. Diğer durumla ilgili güncel bir fikrim yok. Bizim zamanımızda 30 yaş sınırı mı ne vardı, 30 yaşına kadar okulu bitiremezsen askerlik tecilini okullar yapmıyordu.

O yaş sınırı devam ediyor abi. 30 olmasada 32 33 ama bi yaş sınırı var.

bu arkada daha genç oldugundan heleki daha 20 sinde oldugundan iklimlendirme okudugu dönemden askeriyenin hiç haberi bile olmamıştır. askeriye senin eğitim hayatını yeni öğrenecek. ve tabi 4 yıllık lisans okudugun için eğitim hakkını elinden alıp seni askerde yapamayacak. eğitimini bitirmeye bak :)

ha kısa dönem askerlik kalkar tek tip 9 ay herkes er olacak yasası çıkarsa kalk git askere derim. en azından askerde iken lisans bitirirsin okul sonrası askerlik diye zaman kaybetmezsin. ayrıca askerlik suresi boyunca sınav gunleride izinli olursun. ;)

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi ikinci üniversite ama sınava girdim fark etmiyor mu?