İlginç Bir şey Yakıt hk x20xev

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar son 2 haftadır sekonder hava pompasını devre dışı bıraktım , arıza lambasını yakmadan devre dışı bırakmak için pompayı kontrol eden ince hortumu söktüm vede yakıt inanılmaz derecede düştü depoyu fullüyordum 130 km de 1 ışık sönüyordu şimdi ise 210 km de 1 ışık gitti, aceba bunla alakası olabilirmi ? Böyle giderse 200 krş civarı yakacak aracımı genelde sabahları işe giderken 7 km vede akşam dönüşte kullanıyorum dolayısı ile sekonder hep devrede oluyor ilk çalışmada , Aceba sekonder yakıtı artırıyor olabilirmi ? Deneyebilecek vede sonuç yazacak arkadaş varmı aceba ?

Araba 99 Gt x20xev

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ısıklara fazla guvenme gazın bıtmesını bekle

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar son 2 haftadır sekonder hava pompasını devre dışı bıraktım , arıza lambasını yakmadan devre dışı bırakmak için pompayı kontrol eden ince hortumu söktüm vede yakıt inanılmaz derecede düştü depoyu fullüyordum 130 km de 1 ışık sönüyordu şimdi ise 210 km de 1 ışık gitti, aceba bunla alakası olabilirmi ? Böyle giderse 200 krş civarı yakacak aracımı genelde sabahları işe giderken 7 km vede akşam dönüşte kullanıyorum dolayısı ile sekonder hep devrede oluyor ilk çalışmada , Aceba sekonder yakıtı artırıyor olabilirmi ? Deneyebilecek vede sonuç yazacak arkadaş varmı aceba ?

Araba 99 Gt x20xev

yeni bi serüven daha başlıyo desene hadi hayırlıs sonucu bekliyoruz
bu sekonder sadece benzinden yiyo bende 1 km de anca 35 derece oluyo gaza geçene kadar sekonder susmuş oluyo bende.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sekonder ile fazla yakmasının hiç alakası yoktur zaten sadece ilk çalıştığında araba soğukken çokkısa bir süre çalışır... o sürede yakıtta bu kadar fark yaratması imkansız... ayrıca sekonderi direk sökseniz bile arıza ışığı yakmaz...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sekunderpompasi sirf motor soguk iken ekstre hava vererek yakiti daha verimli yakmasi icin calistigini biliyorum ve bu yalniz bir iki dakika...bunun yakit azalmasi hatta lpg ile ne ilgisi olur pek anlayamadim ????

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sekonder hava pompası benim bildiğim motora sıcak hava üfleyerek ısınmayı kolaylaştırıyor. Bunun da yakıtı artıracağını sanmam...