ilk çalışmada titreme (astra h)

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h aracımı 30000 bakımından yeni aldım. Gereken tüm işlemler yetkili serviste (egem) yapıldı ve memnun kaldım. Ancak motor ilk çalışmada titreme yapıyor.
-Hava soğuk değil 25c civarında
-mobil1 5/30 yağ değişti. (yağ biraz ince ama ondan kaynaklandığını sanmıyorum)
-Enjektörler temzilendi.
-Rolantide dalgalanma yok
-tak tuk vs... şüphe uyandırıcı herhangi bir ses yok
-ilk çalışma haricinde bir sorun yok
teknik servisçi bir arkadaşıma sordum bu durumu ve aldığım benzinle ilgili olabileceğini bir süre yüksek oktanlı benzin kullanmam gerektiğini eğer düzelmezse vuruntu sensöründe bir arıza olabileceğini iletti...

Sizce bu durum neden kaynaklanabilir?? Çözümü nedir?? Değerli bilgileriniz için teşekkürler...

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok rahatsızlık vermiyosa önemli değil... benzinden olabilir? nerden alıyosun benzini?

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok rahatsızlık verici bir durum değil ancak ilerlermi yada sürekli yapmaya devam edermi? sebep nedir? bunlar kafa kurcalıyor. Benzini zorunluluk dışında ki son zamanlarda böyle bir zorunluluk olmadı sürekli shellden ve aynı istasyondan alıyorum.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlattıklarınızdan kelek bogazda ki hava deliklerinin tıkandıgı izlenimine kapıldım kelebek bogazın temizletilmesi sorunu cozecektir sanırım ancak 30.000 km deki bir aracın enjektorlerini temizletme geregini neden duydun.bu sorun icinmi yaptırdın ve kelebek bogaz temizlendikten sonra green kutu ici filtre alarak yapılan temizliginde uzun omurlu olmasını saglayabilirsin sensorler acısındanda isabetli olur.İlave olarak yagınızı mobil1 0W-40 ile degistirirseniz daha uygun olur.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede astra h var ama benimki mazotlu soğuk havalarda şöyle bi 5 saniye titreyerek çalışıyor servise götürdüm bi problem olmadığını söyledi ama benzinlide böyle yapmaması lazım egsozda pislik olabilir çalışması ondan da zor olabiliyor

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceden rölantide dalgalanma vardı enjektör temizliği ve aynı zamanda belirttiğiniz gibi kelebek boğazıda bu yüzden temzilendi. Sanırım servisçi arkadaşımın benzin konusunda söylediği doğru bugün böyle bir sorun olmadı. Düzelmiş gibiydi. teşekkürler

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana tavsiyem shell'den benzin alma artık... shell benzini çok bozdu... bp yi tek gecerim opel için

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 95 oktan ve bp. opet te bu konuda oldukça iyi.

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KardeŞ Bende Lpg War İlk CaliŞma Aninda Yapiyo Sadece