ilk çalıştırma

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsamı geçen hafta salı günü teslim aldım. Üç gündür sabahları ilk seferde çalışmıyor. Kontağı kapatıyorum biraz bekleyip tekrar deniyorum yine yok. Üçüncü seferde gaza bayağı yüklenince ancak çalışıyor.

Acaba havalar sıcak olduğu için benzinin buharlaşmasından olabilir mi? Ama tüm gün güneşin altında duruyor akşam gaza basmadan çalışıyor ilk seferde.

Ne yapmak lazım sizce?

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence senin arabada akü sorunu var. sıkıntı ateşleme sisteminde diye düşünüyorum benimde başıma gelmişti çünkü

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedala filan basmana gerek yok.ama sen onu kontrol ettir.tek marşla tık diye çalışmlalı

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki akşam işten çıkarken neden olmuyor olabilir? Uzun süre çalışmama olamaz çünkü işte iken en az 10 saat çalışmıyor. Akşam evde ise 8 saat.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsamı geçen hafta salı günü teslim aldım. Üç gündür sabahları ilk seferde çalışmıyor. Kontağı kapatıyorum biraz bekleyip tekrar deniyorum yine yok. Üçüncü seferde gaza bayağı yüklenince ancak çalışıyor.

Acaba havalar sıcak olduğu için benzinin buharlaşmasından olabilir mi? Ama tüm gün güneşin altında duruyor akşam gaza basmadan çalışıyor ilk seferde.

Ne yapmak lazım sizce?
bu araba kaç model...Benim araba da senin ki gibi yaklaşık 10-12 saat güneş altında duruyor ama ne sabah ne akşam tık diyor ilk basmada alıyor...Komple Ateşleme sistemine,benzin pompasına,şase kablosuna baktır.Disburotör kapagı yok sanırım varsa ona da baktır nemleme yapmış olabilir...