insignia 1.4t test ettim

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadas dün istanbuldan 2012 model 34binde kazasiz boyasiz 1,4t insignia aldi geldi. Ekstra olarak sunroof ve orjinal navi var. İstanbuldan gelirken 630km yol yapilmis 172 tl benzin tuketmis. Araci ben sehiricinde test ettim. Alt devirleri cansiz, ust devirlerde kopartiyor. İc kisimda dikkatimi çeken birsey; Benim astramin deri direksiyonu km 40bine dayanmasina ragmen kozmetik olarak hala sıfır ayarinda fakat 34bindeki insignianin direksiyonun derisi parlamis. Arkada oturanlarin yan gorus acisi cok sikintili. Direksiyona oturdugunuzda oturma pozisyonu ve orta konsolun yapisi cok guzel. Orta konsoldaki navi tuslari ayri bir keyif.  Bunun disinda 245 tabanli lastikleriyle spor janti arabayi muhtesem gosteriyor. Sportif görünüm açisindan  benim astra yaninda sönük kaldi. Yeni kasa 1.6 dizeli ciksin sanirim ilk alanlardan biri ben olacagim :)

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: insignia 1.4t test ettim

hayırdır gönlün ınsıgnıa ya kaymış gibi  steeringwheel

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
hayırdır gönlün ınsıgnıa ya kaymış gibi   steeringwheel

Arkadaş bu arada astra sport dizel bakıyordu. 2013 model az km yapmış astra dizel aracını satılığa çıkaran birkaç kişiye 50-51 lira fiyat teklif edildi ama araç sahipleri 53ten aşağı inmediler. Ben de arkadaşa 1.4t insignia bakması yönünde terkinde bulundum. Direkt kanına girdim :) Aracı internetten bulduk 2 gün sonra 52ye satın aldı geldi aracı. edition ve cosmo insignialar pek dikkatimi çekmezdi ama 1.4t stil jantlı olan insignia dehşet sportif görünüyor. Sunroofu ve navisiyle muhteşem. Tek eksik AFL farı yok. Sportif D sınıfı araçları seviyorum. Ne yalan söyleyeyim canım çekti yani :) Başka bir arkadaşımın Volvo s60'ı bu kadar etkilemedi beni

ygtylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Guzel arabadir kendileri:)

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

insignia lar gayet güzel araçlar.Fakat ülkemizde yakıtın pahalı olması ve o aracın biraz fazla yakması bizi turbo araçlardan soğutuyor.Günlük 80+ km yapıyoruz.1.6 cdti olsa yıldızı daha parlar bu araçların

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uguur link' Alıntı:
insignia lar gayet güzel araçlar.Fakat ülkemizde yakıtın pahalı olması ve o aracın biraz fazla yakması bizi turbo araçlardan soğutuyor.Günlük 80+ km yapıyoruz.1.6 cdti olsa yıldızı daha parlar bu araçların

Ah neler çekiyorum o yakıttan neler  walll    kızgınkırbac

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
Ah neler çekiyorum o yakıttan neler  walll    kızgınkırbac

ozan abi bizim için bütün araçlar çok yakıyor aslında :) 20 krş bile çok diyebilirim.E60 530i kullandık 75 krş yakıyordu.  greatt

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra 1,4t ile insignia 1.4t benzer yakit tuketimine sahip. Sahsen 1.4t astra yerine insigniayi tercih ederim. 1,6tyi kapima sokmam :) Sonuc olarak insignia 1.4 cok hosuma gitmesine ragmen 1.4 insignia yerine  dizel astramla 4 sene sonunda yapacagim yaklasik 20bin tllik tasarruf daha onemli.

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında Hibrit bir motor fena olmaz Ford yeni Mondeosuna koymuş hibrit motoru artık insigniayada lazım.

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

İnsanın deri yapısı direksiyon ve ön konsol üzerinde çok etkili. Özellikle de İstanbul'da araçların saatlerce trafikte kaldığı düşünülürse direksiyonun çabuk yıpranması normaldir :) sonuçta Astra-Insignia direksiyonları aynı malzemeden üretiliyor.
tek fark sizinki sport olmasından dolayı perfore deridir.

Insignia 1.4T çok keyifli bir araçtır, özellikle debriyajını çok seviyorum ben. 1.6T'ye göre tamamen konfor odaklı bir araç.