Insignia 1.6 Turbo A16LET LPG ve arıza lambası hk.

nalbantoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Senelerdir LPG'li araç kullanan biri olarak LPG'li kullanımda nelere dikkat edilmesi gerektiğini az çok bilen biriyim.

Insignia aldım ve aldığım araca bu sefer kiti ben taktırmadım, üzerinde daha ynei takılmış bir kit vardı. Öğrenmek istediğim; Insignia da karışım ayarı LPG ustaları tarafından doğru tutturulamazsa, araç fakir veya zengin karışıma düşüyorsa arıza ikaz lambası yakıyor mu? Aracıma eski sahibi yağlamalı sistemli Atiker Gold taktırmış. 160KW'lık regülatör ve keihin enjektörlere benzeyen kaliteli enjektörler var. Araç LPG'de de herhangi bir çekiş farkı göstermiyor çok iyi gidiyor ve arıza ikaz lambası kesinlikle yapmıyor. Ancak sipariş ettiğim OBD cihazları daha elime ulaşmadığı için emin olamadım. Eğer böyle bir durum varsa cihazlar gelene kadar aracı benzinli kullanayım, LTFT ve STFT değerlerini görüp ona göre kiti elden geçireyim diyorum. Ama araçlarımız fakir/zengin karışımdan dolayı arıza ikaz lambası yakıyorsa içim rahat olacak çünkü hiç lamba yakmadı, LPG'de kullanmaya devam edeceğim. OBD ile bilgisayara bağladığımızda herhangi bir fakir/zengin karışım hatası görmedik. Araç 7000km boyunca lpgli kullanılmış.

Saygılar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Senelerdir LPG'li araç kullanan biri olarak LPG'li kullanımda nelere dikkat edilmesi gerektiğini az çok bilen biriyim.

Insignia aldım ve aldığım araca bu sefer kiti ben taktırmadım, üzerinde daha ynei takılmış bir kit vardı. Öğrenmek istediğim; Insignia da karışım ayarı LPG ustaları tarafından doğru tutturulamazsa, araç fakir veya zengin karışıma düşüyorsa arıza ikaz lambası yakıyor mu? Aracıma eski sahibi yağlamalı sistemli Atiker Gold taktırmış. 160KW'lık regülatör ve keihin enjektörlere benzeyen kaliteli enjektörler var. Araç LPG'de de herhangi bir çekiş farkı göstermiyor çok iyi gidiyor ve arıza ikaz lambası kesinlikle yapmıyor. Ancak sipariş ettiğim OBD cihazları daha elime ulaşmadığı için emin olamadım. Eğer böyle bir durum varsa cihazlar gelene kadar aracı benzinli kullanayım, LTFT ve STFT değerlerini görüp ona göre kiti elden geçireyim diyorum. Ama araçlarımız fakir/zengin karışımdan dolayı arıza ikaz lambası yakıyorsa içim rahat olacak çünkü hiç lamba yakmadı, LPG'de kullanmaya devam edeceğim. OBD ile bilgisayara bağladığımızda herhangi bir fakir/zengin karışım hatası görmedik. Araç 7000km boyunca lpgli kullanılmış.

Saygılar.

affetmez yakar. stft 20 yada 25e geldiğinde arıza yakar. fakat bazı lpg kitleri obd ye müdahale ediyormuş ne tarz bir müdahale eder bilmiyorum. arıza yakmasını engellediği yazıyordu bazı yerlerde.
içinize kurt düşürmeyeyim şimdi tam emin olmadan. cihaz gelince ltft stft değerlerinden anlaşılır zaten ne olduğu. eğer çalışmasında düzensizlik yoksa lpgde kullanın bence

nalbantoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker LPG ayar kablom ve OBD cihazım geldi. LPG ayarlarını yaptım, OBD bağlantısını aktif edip haritayı sürekli STFT değerlerine göre güncelleyecek şekilde ayarladım. Yola çıkıp OBD cihazı ile de izledim. Maşallahı var. LTFT kesinlikle sabit, oynamıyor. STFT de arada +5 / -5 oynuyor hemen düzeliyor. Gayet güzel. 3750 devirden sonra da tam gaz durumunda tamamen Benzin püskürtecek şekilde ayarladım. Subaplarım güvende, gönül rahatlığıyla kullanıyorum... :)