Insignia Debriyaj problemi

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar selamlar
2015 Manuel Insignia bu sabah hareket etmek icin debriyaja bastim tik sesi geldi ve debriyaj yukarida kaldi. Basmaya calistim ama olmadi ve vitesede takamadım.
Araci servise cektirdim garantisi biteli 20 gun oldu. Usta sanzuman sıkısmıs ne oldugunu anlamadim acip bakam lazim demis. servis yetkilisi aradi ve sadece acıp kapatma icin 550tl fiyat istedi. Icınden cikacak duruma gorede extra fiyat belirleyeceklermis.
Dışarıda birkac yere sordum eger baski balata veya bilya sorunuysa hersey dahil 1500 tl yi bulur dediler. Serviste eger garanti kapsaminda bir konuysa biz genel merkezle gorsup garantiye girmes icin elimizden geleni yapariz dediler ama henuz fiyat vermediler. bende riske girmeyeyim diye servise okey verdim.
Sizce sorun ne olabilir ? yanlis biliyorsam duzeltin lutfen. Baski balatada sorun olsa debriyaj duser ve asagida kalmazmi ? bende tam tersi sanki yay sıkışması gibi basmaya calisiyorum olmuyor.Bugune kadar cekisinde felanda sorun yoktu. Ayagimla debriyaja basmaya calisirken viteside 1e takmaya calisiyorum arac hafif hafif hareket ediyor, ayrica arac 40,000km de. Devirsiz yada yarim debriyaj gibi davranislardada hic bulunmam.
Tesekkurler

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Sırasıyla ;
-debriyaj pedalı,
-debriyaj üst merkezi(hidrolik sızıntısı veya pedalla bağlantıda bir sorun var mı?),
-debriyaj alt merkezi (hidrolik tapasını açıp üst merkezin hidrolik pompalayıp pompalamadığını kontrol ederdim),
-tapadan hidrolik akıyorsa tekrar kapatıp denerdim.
Bütün bu adımlardan sonra sorun ediyorsa şanzıman açılıp hidrolik rulman kontrolü yapılır (bu noktadan sonra %90 ihtimal bozuk olan parça budur). Çok düşük ihtimal yumurtayı açınca içeriden başka sürprizler çıkabilir de.

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gunaydin, Bilgi icin tesekkur ederim.
Dun aksam 18:30 gibi servis yetkilisi aradı ve sorunun baskı balatadan oldugunu, parcanin resimlerini cektigini ve genel merkeze gonderdigini garanti kapsaminda degismesi icin ugracaklarini ama simdiye kadar bu konuda hic onay alamadiklarini sadece bana soz verdikleri icin ugrasacaklarini belirtti.
Bundan onceki aracim Megan Sport tourer onuda sifir aldim 7 yil kullandim boyle bir durumla karsilasmadim. Ondan oncede Vectra B vardi 5 yil kullandim ondada boyle bir durumla karsilasmadim. Soylemesi ayip ama 14 yasindan beri arac kulluniyorum. Boyle bir durumu yaratacak sekilde arac kullandigimi hic sanmiyorum ama muhtemelen kullanici hatasi deyip bana yukleyecekler.
Biri carpsa pert olsa icim bukadar acimaz. Herturlu araci aldigima pisman oldum. Beni tanimayan birine arabayi satmak istesem adam bir sorunu varmi aracin? dese yok ama 40 binde baskı balata degisti desem karsimdaki dogal olarak nasil araba kullaniyosun diye dusunecek, Taniyan birine satmak istesem oda ya bu adam iyi arac kullanir demekki arabada kronik bir sorun var diye dusunecek. Herturlu negatif :( .
Servisin cektigi resimleri alabilirsem buradan paylasirim.
Saygilar

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence o kadar takılmayın debriyaj değişimine. Debriyajı değişti diye burun kıvıracak alıcı da almayıversin. FAturlarıyla olayı açıklarsınız, halden anlayan kişi sorun etmez.

Yaşanan talihsizlik olmuş gerçekten. Düzgün bir işçilikle halledilir, dert etmeyin.
Geçmiş olsun,

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ettiğiniz masraf dışında başka bişeye takılmayın bence debriyaj değişimini sorun edecek kişiye de siz satmayın zaten.

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar ayrica tesekkurler.
Buyuk bir supriz oldu ve Antalya Ant oto genel merkezi parcalarin tamaminin garantiden degisimi konusunda ikna etti.Butun baski balata seti degisti.araci biraz oncede teslim ettiler. Aracta debriyaj cok yumusamis. Cekisi cok iyi.Debriyaja bastigimda tam yaridayken cit diye hafif bir ses geliyor. Daha ben test etmeden bana bu sesi gosterip sizi rahatsiz etmesin normal bir ses dediler. Artik samimiyetlerine guvenmekten baska carem yok.Sanki bu ses tam kavrama noktasinda geliyor. Umarim soyledikleri gibi normaldir.
Herkese tesekkurler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyajın değiştiğini sattığınız kişiye söylemek mecburiyetinde değilsiniz :D 40 binde baskısı değişti garantiden yapıldı der geçersiniz. debriyaj değişti diye kim araba almak istemez ilginç.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar ayrica tesekkurler.
Buyuk bir supriz oldu ve Antalya Ant oto genel merkezi parcalarin tamaminin garantiden degisimi konusunda ikna etti.Butun baski balata seti degisti.araci biraz oncede teslim ettiler. Aracta debriyaj cok yumusamis. Cekisi cok iyi.Debriyaja bastigimda tam yaridayken cit diye hafif bir ses geliyor. Daha ben test etmeden bana bu sesi gosterip sizi rahatsiz etmesin normal bir ses dediler. Artik samimiyetlerine guvenmekten baska carem yok.Sanki bu ses tam kavrama noktasinda geliyor. Umarim soyledikleri gibi normaldir.
Herkese tesekkurler.

Opel'den beklenmeyen hareketler. :)
Bu psa geçişinden midir bu aralar bu tür müşteri memnuniyeti olaylarinda çok yapici yaklaşıyor Opel.
1.4 turbo benzinlilerdeki piston hasarlarini ücretsiz tamir ediyor.

Peugeot müşteri memnuniyeti ödülü almıştı geçen sene. Psa herhalde Opel' in de müşteri memnuniyetini artırmak için çalışıyor

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlar icin herkese tesekkurler.
Araci iki gundur kullaniyorum. Ilk basta gelen cit seside artik gelmiyor. Hersey normale dondu. Umarim boylede devam eder.
Opel neden ve nasil yapti bilmiyorum ama sagolsunlar. Belki gercekten musteri memuniyeti belkide parca zaten fabrika cikisli arizaliydi bugun patladi onlarda 15 gun icin benimle yuz-goz olmak istemediler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. dilerim opel hep böyle müşteri odaklı olur.