ınsp ışığı yanıyor ve motor dizel gibi çalışıyor ...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu halde 60bin bakımına kadar gitmeyi düşünmüyosundur inşallah :confused:

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
arabayı satsak zarar tutsak zarar nasıl iş anlamadım :D sewiyorum opelimi ama yapıyor aksilik :D

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,
benim aracım suanda 8.800 km'de ve 11 aylık. bir kac gundur kontagı actıgımda ben de InSP yazısı cıkıyor. servisi aradım sordum bakım zamanı yaklastıgı icindir dediler ancak 10.000 kmde olması lazım ilk bakımın. 1200 - 1300 km kala yanar mı bu servis lambası gercekten? yoksa baska bir sorun mu var sizce?

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
servis zamanı yaklaşmış demekki arıza işareti değil o bendede bakımını yaptırdıktan sonra çıktı :) frene bas ve ibredeki çubuğu bastır çizgiler çıkınca kayboluyor ancak servisine götür aracı sen yinede 10.000 bakımı için fazla geçirmeden ;)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar,
benim aracım suanda 8.800 km'de ve 11 aylık. bir kac gundur kontagı actıgımda ben de InSP yazısı cıkıyor. servisi aradım sordum bakım zamanı yaklastıgı icindir dediler ancak 10.000 kmde olması lazım ilk bakımın. 1200 - 1300 km kala yanar mı bu servis lambası gercekten? yoksa baska bir sorun mu var sizce?

yıllık bakım için servise götürün aracınızı illa km dolacak diye bi ibarede yok yıllık bakıma götürün yetkili servisinize....

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar biraz önce bahçeşehirdeki otobandan çıktım ve haramiderenin oradaki carrefoura doğru bayır aşağı inen yolda hızım ortalama 130-140 ta frene bastığımda motordan çok yüksek sesle gürleme sesi gibi sesler geldi sürekli durana kadar gerçekten çok korkutum birde bu arıza çıktı başıma napıcam ben[/quote]

ARkadaşım fren balatasını hiç değiştirmediyse ön fren balataların yine iyi gitmiş 45 bindekik bi araca göre balatanın arka kısmı sac demir karışımı bişey balatayı çok erittiyse frenleme esnasında fren diskine fren balatasının bitmiş kısmı değer ve ses yapar korkulacak bi konu değil ancak bekletilmeyede gelmez yoksa diskleri bitirirsen disklerler beraber fren balatan değişir ve masraf artar sen en iyisi ön fren balatalarını kontrol ettir derim ben frenajdaki ses balatanın bitikliğinden yapma olasığı fazla yada yağmur suyu felan geldiyse diski frene basınca ses yapabilir ... diğer konu ile ilgili gene servise götürüp inceletmeniz gerekir diye düşünüyorum... kolay gelsin kazasız belasız sürüşler...

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllık bakım için servise götürün aracınızı illa km dolacak diye bi ibarede yok yıllık bakıma götürün yetkili servisinize....

aracımı goturdum, dediginiz gibi 1 yıla yaklasmıs oldugundan dolayı uyarı veriyormus. bakım periyodu da km olarak 10.000 degil, 15.000 imis zaten. tesekkürler.

selvi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devil_berk22 arkadaşım senin halini en iyi ben anlarım çünkü bende senin gibi biriyim arabada en ufak bi sorun olsa hemen arabadan soğurum nedendir bilmem :) ama zamanla o sorunu çözdüğümde ve yaptırdığımdada yine sanki hiç soğumamışım gibi arabama bağlanırım:) bunlar normal senin anlayacağın ama şu bi gerçekki bi sorun başladımı arka arkaya diğer sorunlarda meydana geliyo ve insan gerçekten moralmen dağılıyor inşallah sorunların tamamen çözülür hade bakalım hayırlısı kib ...

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu akşam aracımda km. sayacında InSP ışığı yanmaya başladı şuan aracım 48.250 de 1500 km önce 45bin bakıma sokmuştum neden yanıyor anlamadım ve 2.arızam aracım dizel gibi çalışıyor gırgırgır aynı dizel motor gibi ve çekmemezlik var sanki hararette yapıyor trafik sıkışıkken ustaya sorduğumda emme manifoldu gitmiş dedi ocak ayında emme manifoldu değişti neden bu kadar kısa sürede bozuldu anlamadım 2 yıl parça garantisi var gitsem değiştirirlermi bu parçayı parça garantisinden ? Bu arada aracım 48.250km de astra h 1.6 benzinli

arkadaşlar biraz önce bahçeşehirdeki otobandan çıktım ve haramiderenin oradaki carrefoura doğru bayır aşağı inen yolda hızım ortalama 130-140 ta frene bastığımda motordan çok yüksek sesle gürleme sesi gibi sesler geldi sürekli durana kadar gerçekten çok korkutum birde bu arıza çıktı başıma napıcam ben
hararet yaptığını nasıl anladın bildiğim kadarıla astra h lerde hararet göstergesi yok.