İstanbul'da oto pazarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dragon' Alıntı:
amma yaptınız ya.. Anadoludakiler arabada bizimki çamurmu? İstanbulda 30 sene kullanırsan belki nemden etkilenir ama 3-5 senede arabamı çürür.. Olayı Ankara-İstanbul kıyaslamasına çevirdiniz.. Sitemizin moderatör lerinden JOCCO nickli üyemizde 200.000km de 1994 model bir Astra GSI'ı var,bana biri gösterebilirmi 200.000 km de öyle temiz bir araç.. Anadolunun istediğiniz şehrinde bana sıfır km de bir otomobil verin ( marka model farketmez ) 3000 km kullanıyım geri alın bakalım tanıyabilecekmisiniz :D Arabaya iyi bakarsanız,temiz kullanırsanız yaşadığınız şehirin hiçbir önemi olmaz..
+1

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul'da oto pazarlarının müşterisinin önemli bir kısmı Anadolu'dan gelmektedir. eğer bu gibi bir durum olsa burada ne işleri var.
gelirsin bakarsın beğenmezsen almazsın.araç sayısı ve çeşidi bol olduğundan bence iyi bir pazar.
Pazar günleri Anadolu yakasında Ümraniye ve Altunizade'de kuruluyor.
gel gör mutlaka kesene ve zevkine göre araba bulursun.

zarganax

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Beyler insanların kafalarında takıntı olmus istanbul nemli rutubetli o araba çabuk çürür diye , 2 yaz önce 34 plakalı aracım vardı ankarada pazarda aracı kim görse "istanbul yanaşma" diyordu ben tabi köpürüyordum...Oysa plakayı değiştirsen sıfırda ruhsat alsan kim bilecek..Fazla takılmayın bu konulara ama ankaranın araçları daha temiz olabilir istanbula nazaran kaza,çalıntı falan istanbul biraz sakat şehir...Adama çalıntı arabayı yuttururlar..

Trafikte dosyasında çıkıyor merak etmeyin. ( Burdur plakalı aldığım aracın daha sonra, Zonguldak geçmişi olduğunu öğrendiğim gibi...)

Bu arada;

'' istanbul biraz sakat şehir'' lafı da bana biraz garip geldi. :confused:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nesi garip en çok çalıntı araç istanbulda ve bu araçlar bir şekilde piyasaya sürülüyor...Plaka işine geldimmi tabiki kayıttan çıkar ama bu aracı alırken gözükür yani pazarda insanlar ön yargı ile yanasmasını engellemiş olur..Adamlar bakmadan geçiyor 2000 model 45000 binde darbesiz bir araçtı millet sırf istanbul diye geçiyordu..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbula sakat denirmiiii istanbul istanbulll olalı diye şarkı vardır istanbul allaha şükür sağlıklı ve hali vakti yerinde güzel bir şehirdir .:D:D:D

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse Bursa arabasının eline su dökemez :D hieyyytt ustanın da parcanın da hası burada derdim yıl 1980 olsaydı.Şimdi artık piyasa eskisi gibi,yerli üretim şahin - renault 12 gibi araçların elinde değil.Artık herkes yeni ve ileri teknolji ürünü araba kullanıyor.Şu anda satılan araçların %46 si dizel. Bu bahsedilen eskiden di ve bunu çok duyardım ama artık geçerliliğini yitirmiş bir kavram.Nerede o eski ustalar, Yıl 1985 ,dogan ın üstünü açıp, cabriolet yapıp Bursa caddelerinde gezen ustalar, LPG nin ne demek oldugu bilinmeyen dönemde Bursa caddelerinde bagajında 12 kg lık le tüp ile gezinen arabalar görülebiliyordu. Ama artık devir değişti. o eskidendi...artık tüm şehirlerin arabaları güzel ve bakımlı

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi hepsi nemli istanbulun ankaranınki soğuktan çürüyor be ne ya

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya abi alınmayın canım size laf soyleyen yok zaten muhehehe
sadece bahsettiğim ince detaylar var o kadar

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kusura bakmayın ama yazdıklarınızın hepsi kulaktan dolma bilgiler. türkiyedeki tüm galeriler gelir arabasını istanbuldan alır . ben bursada olmama rağmen aldığım arabaların hepsi istanbul plakaydılar ve sattığımdada istanbul plaka olarak sattım. Kullandığınız ikinci el arabaların %80 e ne yakını bir zamanlar istanbul plakaydı sonra devirle bulunduğunuz şehrin plakasına döndü.:kop::kop::kop:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...