istanbulda sürücü olmak

EbraR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizi bilmiyorum ama yaklaşık 6 senedir istanbuldayım ve yaklaşık 6 senedir istanbul trafiğinde araba kullanmaya çalışıyorum.Bu istanbul trafiği ömrümden nerdeyse bir 10 sene aldı götürdü.Bilhassa ticari taksiler,minibüs ve özel - iett otobüsleri.Bir yerlerde şöyle bir yazı okumuştum.Sanırım gerçeklik payı yok değil :)
Türkler, arabadayken çiklet çiğner gibi küfür ederler. Yapılan araştırmalar, bir Türk sürücüsünün, trafikte günde ortalama 27 kez küfür ettiğini ortaya koymuştur. Ancak bu küfürlerin yüzde 77'sinde asla karşı taraftan gelen sürücüyü rencide edici bir sözcük kullanmazlar. Genellikle hedef sürücünün validesidir. Araştırmalar, her Türk sürücüsünün günde ortalama 9 kez bir başka sürücüyü öldürmeyi aklından geçirdiğini, ancak karşı tarafa yönelik tehdidini -yüzde 99,5 oranında- camı açmadan gerçekleştiğini ortaya koyuyor​

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizi bilmiyorum ama yaklaşık 6 senedir istanbuldayım ve yaklaşık 6 senedir istanbul trafiğinde araba kullanmaya çalışıyorum.Bu istanbul trafiği ömrümden nerdeyse bir 10 sene aldı götürdü.Bilhassa ticari taksiler,minibüs ve özel - iett otobüsleri.Bir yerlerde şöyle bir yazı okumuştum.Sanırım gerçeklik payı yok değil :)
Türkler, arabadayken çiklet çiğner gibi küfür ederler. Yapılan araştırmalar, bir Türk sürücüsünün, trafikte günde ortalama 27 kez küfür ettiğini ortaya koymuştur. Ancak bu küfürlerin yüzde 77'sinde asla karşı taraftan gelen sürücüyü rencide edici bir sözcük kullanmazlar. Genellikle hedef sürücünün validesidir. Araştırmalar, her Türk sürücüsünün günde ortalama 9 kez bir başka sürücüyü öldürmeyi aklından geçirdiğini, ancak karşı tarafa yönelik tehdidini -yüzde 99,5 oranında- camı açmadan gerçekleştiğini ortaya koyuyor​

ortalama 27 kez kufretmek mı :) bu ankette benım katılımım olsaydı sanırım yuzde baya bır artardı dıgerı ıcın yorum yok o da bende kalsın :)

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla allahtan kocaelide fazla trafik yok yoksa vay halimize istanbul'da araba kullanmak gerçekten çok sabır isteyen bir iş

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul'da arac kullananlara sasırıyorum herhalde 3 gunde 1 depo benzın alıyorlar

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ankara da 1 haftadır sürekli şehir içinde kullanıyorum pisikolojim bozulmadı desem yalan olur şiddet bağımlısı bi insan gibi oldum

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda araç kullanan bi arkadaş ankaraya gitmişti bi kaç günlüğüne... ya ankarada araba kullanmak ne kadar zevksiz diyo:D herkes sinyal veriyo kimse kimsenin önüne kırmıyo falan ehuehue.. bi bakımada doğru aslında burda süper mario gibi engelleri aşıyoruz dengesizlerin hatalarını kapatıyoruz falan zevkli oluyo yani istanbulda araç kullanmak tabi stresi ayrı

asimaviiii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıstanbulda trafıge cıkmak bır marıfettır bu trafıkte ıs geregı zırhlı arac kullanıyorum ve bu sorumlulugu dahada arttırıyo allah hepımıze kolaylık versın...

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul trafiğinde bir de bayan sürücü olmayı deneyin. 27 defa küfür kat kat geçiyorum malesef ve günlük hayatta asla yani araba kullanmadığım zamanlarda da asla küfür etmem yanımda edildiğindede rahatsız olurum. ama direksiyon başında etmeden durmak mümkün mü?