İstediğin plakayı alma işi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim plaka KJH olduğuna göre üzerine para ödemeleri gerekmez mi? :)

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana bu iş şöyle mantıksız ve şöyle mantıklı geliyor eğerki alınan araba kişi için maddiyatı geçdim manevi açıdann değerli ve ben bu aracı ölene kadar satmam dediği tipde bir araçsa o insan o araca tabiki bu tip şeylerde özelliği albenisi olsun isteyebilir normaldirde bir defalık alıcak çünkü o plakayı.. aracında manevi ibr değeri varsa bu tip bir plakaya özenile bilinir..

ama alıpda üç sene beş sene sonra satıcaksanız gereksiz boş bir atraksiyon..
tanımıyorum ama yakalaşık yan sitemizde 15 senedir duran bir mercedes var şu 88-89 model 300 sellerden araba fabrikadan çıkmış ilk günkü kadar diri tertemiz 15 senedir plakası hep gözüme çarpar 34 mrt diye başlıyor kesin sahibinin adı murat ve sanırım adam o aracı satmıycakda 15 senedir duruyor adamda..

emin olmamakla birlikte satış yapılırken plakayı aracın üstünde vermek zorunda değil satan kimse. noterde tüm işlemlerin yapılmasından önceki dönemde öyleydi. bir kimse aracını satıp plakasını yeni aracına takabilir. aracı alanda yeni plaka çıkartıyor ki zaten alan kişi farklı bir ilçede ikamet ediyorsa aracın üstünde gelen plakayı kullanamıyor (plaka kesilip boşa çıkarılıyor. daha sonrada bu boşlar seri bitince veriliyor trafik tarafından.) ilçenin yada ilin harf ve rakamlarına göre yeni plaka alıyor.

bide mert olabilir 300 sel :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emin olmamakla birlikte satış yapılırken plakayı aracın üstünde vermek zorunda değil satan kimse. noterde tüm işlemlerin yapılmasından önceki dönemde öyleydi. bir kimse aracını satıp plakasını yeni aracına takabilir. aracı alanda yeni plaka çıkartıyor ki zaten alan kişi farklı bir ilçede ikamet ediyorsa aracın üstünde gelen plakayı kullanamıyor (plaka kesilip boşa çıkarılıyor. daha sonrada bu boşlar seri bitince veriliyor trafik tarafından.) ilçenin yada ilin harf ve rakamlarına göre yeni plaka alıyor.

bide mert olabilir 300 sel :)

yeni düzenlemeyi bilemem ama eskiden araçla giderdi alamazdınız plakayı ancak bazıları şöyle yapılıyordu araç başka şehre satılıyordu başka şehre satılınca otomatik plaka düşüyor araç o şehrin plakasını alıyor düşen plakayıda gene money talks şeklinde kimseye verdirtmeyip yeni aracına takıyordun..

eskiden böyleydi ama yeni düzenleme nasıldır bilmem hiç ilgi merak alanımada girmiyor yani plakam hkn olsa ne olucak bsn olsa ne psr olsa ne olucak.. :)

Dilsiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şimdi 34 DLS 53 veya sonu 53 arasında herhangi istediğim harfler bulunan bir plaka almam için ne kadar bir ödeme yapamam lazım ??

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seneye kim öle kim kala zamanı gelince düşünülür. O zamana kadar kaç kere değişir sistem.

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben fazla takılmıyorum. şansa gelincede güzel oluyor insan ısınıveriyor plakasına:) çok para kazanırsam belki 30bin tl verip 34 CEM 52 alırım:rolleyes: yada gider ankaradan alırım dicem ama cem ege ece efe asu ela ada eda gibi plakalar hep pahalı oluyormuşş

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 BJK.. ne kadara mal olur acaba??

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorman lazım her plakanın ederi değeri farklı.. 34 bjk ye gelince istanbulda 5-6 tanesi dışında bütün bjk ler klube ait diye biliyorum.. hatta bir tane 89 model şahinin plaka bjk adam plakayı kaybetmemek için aracını satmıyor.. arabaya çok talip çıkdı normal şahinin üç misli fiyat verdiler adam satmadı..