İthal Danadan Sonra İthal Öğretmen (Gülmek İsteyen Baksın)

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
2 senedir boştayım kpss belası yüzünden benim gibi nice öğretmen arkadaşım var kimisi 4-5 senedir beklemekte.
Sonuç olarak ümidim kalmadı benim ne öğretmenlikten ne de ülkemden.Üzülerek söylüyorum herkesin günlük gülistanlık gördüğü ülkemin şu durumu aslında içler acısı...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kpss branştan olsa yine eyvallah o da yok İngilizce öğretmeni mezun oluyor kpss de ingilizce sorulmadığı için 2-3 sene boyunca türkçe-matematik-tarih-coğrafya-anayasa-program geliştirme-gelişim psikolojisi-ölçme ve değerlendirme-rehberlik-öğrenme derslerine çalışıyor 2-3 senenin sonunda bi bakıyor atanmış ama o da ne İngilizce bilgisi geriye gitmiş ama devletin kadrolu ingilizce öğretmeni olmuş birde benim gibi eğitim derslerini formasyonuda ingilizce aldıysa kpss de türkçe sorulduğu için vay haline deveye sormuşlar boynun neden eğri nerem doğru ki demiş eğitim sistemimizde neresi doğru ki kadrolu öğretmen atamak yerine toplamda 77600 ücretli öğretmen çalıştıran devlet ücretli öğretmenlerede mevsimlik işci gibi ders başı 7 ytl gibi bir ücret vermekte insanlar o kadar emek veriyor 5 sene okuyor ama ne fayda şu anda çoğu öğretmenlik bitiren arkadaşım ya bankacı ya da ilaç mümessili, bu ülke kendi evlatlarına güvenmedikten sonra diyecek birşey yok.

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nedir ya... kendi vatandaşına bu kadar eziyet yapar mı bi ülke arkadaş ya aklım almıyor. yabancıların şartları bizden daha iyi ülkemizde. ama biz yurtdışna çıkıyoruz 2. hatta 3.sınıf insan muamelesine maruz kalıyoruz.. nedir bu yabancı merakı.. yabancı öğrenciler geliyor,yös diye kıçı kırık bir sınava giriyorlar.. sonra ver elini boğaziçi ver elini odtu... biz niye yırtındık ki? anamız babamız niye uğraştı ki? elin azerisi türkmeni geliyor devletimiz bi ton para veriyor kalcak yeri sağlıyor + sosyal güvencelerden faydalanıyor ama T.C vatandaşına gelince 2 kurumdan aynı anda burs bile alınmıyor...başka hangi ülke bize böyle bi imkan sağlıyor? almanya mı? ingiltere mi? amerika mı? bastır parayı git, para vermekte yetmiyor adamların üniversiteye girerken girdikleri öss gibi bir sınava girmek zorundasın.. yabancıya kıyak yok herkes aynı girecek...

madem güvenmiyorsun öğretmenlerine , sorunu kendinde ara... verdiğin kıçı kırık 5 para etmez eğitimde ara.. yabancılarla neyi çözeceksin? hala daha üniversite açmaya devam ediliyor.. her şehire bir üniversiteymiş... çok lazımdı sanki çok... adamın kanını beynine sıçratıyorlar ya saçmalığa bak... matematikte getirin ingilizcesinide öğrenelim...be adam ingilizce iktisat okuyorum tıptan fazla harç veriyorum daha yabancı öğretim görevlisine rastlamadım onu geçtim daha yeterli öğretim görevlimiz yok... git bize getir yabancı akademik personel.. adamı hasta etme! niye ben bu kadar harç veriyorum? hiç işte hava parası. sadece adı var. te Allahım ya!

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazık günah kpss çilesi çeken meslektaşlarıma.Eşeğin ağzına suyu kaçırmaya başladılar iyice...

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burdaki amaç aslında ingilizce öğretmeni falan değil. İngilizce ve diğer yabancı dillerde eğitim veren vakıf okullarına her tür branşta öğretmen ithal edebilmek için yasal mevzuatı hazırlanıyor. Adamlar belirli bir seviyede Türk öğretmen bulamıyorlar, bulduklarıda pahalıya maloluyor. Vakıf okullarının bu konudaki "mağduriyetlerini" gidermek için devletimiz böyle bi kılıf bulmuş. Yoksa iş sadece dil dersleriyle bitmiyor.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öğrencileri de ithal edelim, sorun kökünden çözülür. Ana dili gibi ingilizce konuşan öğrencilerimiz olur...:rolleyes:

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir öğretmen olarak ülkemde nerdeyse öğretmen olduğuma (esasen olamadığıma, bizleri öğretmenden ne veliler ne de idareciler saymıyor da-4bli olduğumuz için) utanır hale geldim.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Sevgili arkadaşlar; her ne kadar bir öğretmen olarak dışarıdan ithal öğretmen getirilmesine karşı olsam da yabancı dil konusunda kesinlikle karşı değilim. Bunu yaşadığım bir örnekle anlatayım. Afyon merkez de 7 yıl önce görev yapıyordum. Yurtdışından bana gelen bir yazı ve sadece 4 satırlık bir yazı. İngilizcem iyi olmadığı için Afyon da tam 9 adet okulda görev yapan ingilizce öğretmenlerine gittim. Meslekdaşım dediğim bu arkadaşlardan bir tanesi bile maalesef çevirmeyi beceremeyip, Hocam yoğunum, gibisinden uydurma bahanelerle başından savdılar. Ve ben o zaman yarım öğretmen maaşına özel sektörde çalışan bir arkadaşa 2 dakika da çevirisini yaptırdım. Bugün bir öğretmenin devlete olan maliyeti yaklaşık 3.000 tl dir. Ancak özel sektörde dış ticaret dep. çalışan bir kişi 1500 tl ye çalışıp söz konusu meslekdaşlarımdan kat kat daha iyi çeviri yapabiliyorsa bu eleştiriyi yapmadan bir kere daha düşünelim. Şunu unutmayalım. MEB öğretmeni çalıştırmak için asla zorlamaz. Bu tamamen aldığını helal etme ile ilgilidir.

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşlar; her ne kadar bir öğretmen olarak dışarıdan ithal öğretmen getirilmesine karşı olsam da yabancı dil konusunda kesinlikle karşı değilim. Bunu yaşadığım bir örnekle anlatayım. Afyon merkez de 7 yıl önce görev yapıyordum. Yurtdışından bana gelen bir yazı ve sadece 4 satırlık bir yazı. İngilizcem iyi olmadığı için Afyon da tam 9 adet okulda görev yapan ingilizce öğretmenlerine gittim. Meslekdaşım dediğim bu arkadaşlardan bir tanesi bile maalesef çevirmeyi beceremeyip, Hocam yoğunum, gibisinden uydurma bahanelerle başından savdılar. Ve ben o zaman yarım öğretmen maaşına özel sektörde çalışan bir arkadaşa 2 dakika da çevirisini yaptırdım. Bugün bir öğretmenin devlete olan maliyeti yaklaşık 3.000 tl dir. Ancak özel sektörde dış ticaret dep. çalışan bir kişi 1500 tl ye çalışıp söz konusu meslekdaşlarımdan kat kat daha iyi çeviri yapabiliyorsa bu eleştiriyi yapmadan bir kere daha düşünelim. Şunu unutmayalım. MEB öğretmeni çalıştırmak için asla zorlamaz. Bu tamamen aldığını helal etme ile ilgilidir.
söylediklerinde haklısın. ancak buradaki sorun kpss sisteminde. herkesi kendi branşına göre sınav yapılmalı. branşında yetersiz olan öğretmen olamasın.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Burdaki amaç aslında ingilizce öğretmeni falan değil. İngilizce ve diğer yabancı dillerde eğitim veren vakıf okullarına her tür branşta öğretmen ithal edebilmek için yasal mevzuatı hazırlanıyor. Adamlar belirli bir seviyede Türk öğretmen bulamıyorlar, bulduklarıda pahalıya maloluyor. Vakıf okullarının bu konudaki "mağduriyetlerini" gidermek için devletimiz böyle bi kılıf bulmuş. Yoksa iş sadece dil dersleriyle bitmiyor.

Bu kılıf 40.000 İngilizceci ile mi bulunuyor?

40.000 diyor 40.000!

Milli Eğitim Bakanlığı toplam personel sayısı 650.000 civarı zaten.

Toplam personelin 14'te birinden bahsediyoruz. Anormal bir rakam bu! Öyle kılıf falan değil. Bildiğin .....'lık!

Boşluğu isteyen istediği gibi doldursun.