İzel'in 2007 yılı albümün bir parçasının ana melodisi çalıntı

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki buraya yazmak için doğru değil konu , opelim.net forumuyla kel alakalı, ama yazmadan edemeyeceğim. Bir çok sanatçı ve aranjoründe de görüyoruz ama insanda biraz insaf olur yani, 2007 yılında çıkardığı albümün "Hevesimi Kırma " adlı parçasının ana melodisi tamamen Future World Music 'un VOLUME 7 - EVOLUTION albümün 2.ci cd'sinin 7-8 nolu parçası olan Angels' Crusade dan tam araklanma , esinlenme hikayesinin ötesinde tamamen çalıntı. Herhalde kimsenin bu CDyi dinlemeyeceğini düşünmüş olmalı.

Grubun Web sitesi http://www.futureworldmusic.com/music.html
İzelin şarkısını da kendi sitesinde dinleyebilirsiniz:http://www.izelnet.net/
Ana tema da bir fark , en ufak bir değişiklik var mı?_

Future World Music kim derseniz:
Kendileri açıklamış ,
"Future World Music is a custom high impact soundtrack source that has the big epic sound and style of an actual feature length motion picture score. We are the alternative choice to the "music library". Launched in January 2004, Future World Music has quickly become one of the top most reputable trailer music production companies in the industry."

Son düzenleme:

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burası turlıye herklez bırınden bırseyler calıyor :D artık normal gelıyor bana boyle seyler :D

rioter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın birebir ama İzelin sitesinde şarkının altında sadece söz yazarı ve düzenleme sahibinin adı verilmiş. Yani İzel ben besteledim dememiş zaten. Bu çalınma sayılmaz bence..

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
çalıntı olduğu ne malum ? telif hakkını satın almış olamazmı ?

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Sence ??

Albüme minik olsa da bir yerine adamların ismini yazmak doğru olmaz mıydı o zaman?

hayır cnm nie doğru olsun parasını vermişim izin almışım nie boşyere o adamalrın reklamını yapayım kendi albümünde şuan dinlediğimiz birçok saatçının çoğu şarkısı yada melodisi,sözü hiç fark etmez yabancı ülkelerdeki sanatçılardan telif hakkı ödenerek alınıor ve onu istedikleri biçimde söyleyip şarkı yapıorlar buda bence gayet normal bişe ve ben bu şarkının melodisini şu sanatçıdan yada guuruptan aldım die albüme yazmak çok abes olur sonuçta parayı verip almışmıyım ? o adamda bana satmışmı ? bitti gitti hayrlı olsun ayrıca ztn baktım söz müzik izele aiittir diede yazmıor o parçada...