Jant Yardım...

kaan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski jantlarımı sürtme probleminden dolayı sattım.Şimdi yeni momo corse silver 17' jant buldum lastik ölçüleri 205-40-17 .Sizce sürtme vs. bi sorunla karşılaşırmıyım?

Saygılar...

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bılmıyorum ama benım aracımdada 17 jant var bı sorun yok tank gıbı araba

kaan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah bendede olmazda sizin aracınız corsa d sanırım fark olabilir mi?

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ne desem yalan olucak yanı benıom araba bıldıgın tank ıste cumartesı flaan kısmetse yay takıcam cok yuksek cunku ama arkalar bıraz one gore dusuk

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın motoru nedir acaba? Bunu soruyorum çünkü araçların jantı kaldırması lazım eğer motor gücü düşük ise çekişte problem yaşama ihtimaliniz var.Momo corse güzel bir jant fakat ağırlık olarak araca uyar mı bilemiyorum orjinal jant ağırlığından düşük veya aynı ağılıkta olması performansı iyi veya normal bırakabilir. 17" sürtme yapmıyor diyen kişiler var fakat yaylı mı yoksa arka koltuklara kimse oturmuyor mu bilemiyorum corsa c de kullanan arkadaşlar daha net cevap verebilirler.

kaan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 1.7DTI.Jant konusunda Bir daha sorun yaşamak istemiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum

Saygılar...

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 ise gönül rahatlığı ile kullanabilsin 17" jantı kaldırır makina senin için küçük bir araştırmada yaptım sxi versiyounda kullanılan jantın kg değeri 12.56KG iymiş Momo corse un 17" teki kilosu 8.9kg olarak söyleniyor yani bu baya güzel yay yoksa araçta bence sürtmez bile bana göre.

kaan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten yardımınız için çok teşekkür ederim.aracımda yay vs hiç birşey yok ama jant aldıktan sonra takmayı düşünüyorum

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-3.5 lükten aşa indirmezseniz ve arka koltuğada kilo sınırı veya iptal edeseniz hiçbir sorun yaşamazsınız gibime geliyor :) tabi her halükarda daha dikkatli kullanmak lazım hissedilen yol sarsıntısı fazla olucak direksiyonu bırakmak gibi bir hata yapmamanızı tafsiye ederim.Jantlar geldikten sonra tabi daha net anlaşılır yay konusunda eibach kullanıyorum ben tavsiye ederim. Süspansiyonlarıda değiştirmende fayda var Bilstein kullanıyorum ben baya iyi ;)

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 ise gönül rahatlığı ile kullanabilsin 17" jantı kaldırır makina senin için küçük bir araştırmada yaptım sxi versiyounda kullanılan jantın kg değeri 12.56KG iymiş Momo corse un 17" teki kilosu 8.9kg olarak söyleniyor yani bu baya güzel yay yoksa araçta bence sürtmez bile bana göre.

Dikkat.
jant hakkında birçok mesaj yazdım lütfen geçmiş konuları arattırarak okuyun. 15" jant bile uygun teknik özelliklerde alınmazsa takır takır sürter arkadaşlar.

bir kez daha yazıyorum buraya güzel hatrınız için paranıza yazık olur birçok SATICI bile bunu bilmez veya bilir ama o jantını satmaya bakar.

kendi jantınızın iç tarafında yazan 6J ve 45ET gibi iki değer var bunları öğrenin ona uygun jant alın.

lastik konusunda da lastik ölçü çeviriciler var nette onlardan karar verin.

ayrıca makul değişiklikler yapın 185 tabandan 205'e, 14" janttan 17"e geçmeyin. 195/50/16 daha uygun olabilir...

Son düzenleme: