Jant Yardım...

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkat.
jant hakkında birçok mesaj yazdım lütfen geçmiş konuları arattırarak okuyun. 15" jant bile uygun teknik özelliklerde alınmazsa takır takır sürter arkadaşlar.

bir kez daha yazıyorum buraya güzel hatrınız için paranıza yazık olur birçok SATICI bile bunu bilmez veya bilir ama o jantını satmaya bakar.

kendi jantınızın iç tarafında yazan 6J ve 45ET gibi iki değer var bunları öğrenin ona uygun jant alın.

lastik konusunda da lastik ölçü çeviriciler var nette onlardan karar verin.

ayrıca makul değişiklikler yapın 185 tabandan 205'e, 14" janttan 17"e geçmeyin. 195/50/16 daha uygun olabilir...

Evet ET değerini unutmamak lazım et değeri 38 den 45 e kadar uyar momo corseların et değerleri değişkenlik göstermekte 15"te 35ET de var 16"te 38ET te var 17"te 48ET de 42ET de var bu yüzden kesin net birşey söyleyemem. 17" bana görede fazla ama kullanan kullanır birşey demem ben 15" kullanıyorum ve memnunum mesela yer mekana göre değişir yollar kaymak gibi ise 17" de sorun yaratmaz ama 16" sanırım daha ideal gibi fazlada abartmamak lazım :D..

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ET değerini unutmamak lazım et değeri 38 den 45 e kadar uyar momo corseların et değerleri değişkenlik göstermekte 15"te 35ET de var 16"te 38ET te var 17"te 48ET de 42ET de var bu yüzden kesin net birşey söyleyemem. 17" bana görede fazla ama kullanan kullanır birşey demem ben 15" kullanıyorum ve memnunum mesela yer mekana göre değişir yollar kaymak gibi ise 17" de sorun yaratmaz ama 16" sanırım daha ideal gibi fazlada abartmamak lazım :D..

evet abartmamak makul olmak her zaman iyidir :)

kaan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim ben ozaman farklı jant araştırmaya başlıyayim.17'' güzel durur die istemiştim ama sürtme problemi olucak ise hiç o işe girmiyeyim çok saolun yardımlarınız için.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda satılık momo corse vardı.. hatta corsadan çıkarmıştı arkadaş.. bakarsanız orda aracın resimleride var.. resimler yardımcı olur size..;)

kaan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almayı düşündüğüm jant o zaten şuan Can Bey'den haber bekliyorum

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Özel mesaj atamadım sana,

Bendede aynı araç var 205 40 17 ve 3.5 yay ile sürtme problemim yoktu
Fakat o lastikleri ben diğer aracımda kullandım ilana verdiğim lastikler 215 45 17
sürtme problemi yaşamaman için 205 40 17 kullanman lazım bu jantlarla...
fiyatı zaten 1200 liradan düştüm düşünürsen elimde 1 takım 3.5 spor yayda mevcutt

kaan_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki 5 kişi bile binsem hiç bir sorun olmaz mı yaysız? 205 lastiklerle?

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ağırlıkta esnemeli bi yola girersen 15 jant bile sürter özellikle arkalar :D
normal kullanımda 2 - 3 kişide sürtme problemi yaşamadım
yay ve büyük jant takıcaksan bazı şeylerden ödün vereceksin ;)