Kablosuz Kameralar

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam herkese,

Arkadaslar evimin bahcesinde kablosuz 4 adet kameralar var ve 1 adet alicisi (receiver) var (4 antenli) calisma frekansi 2.4 ghz. Alici evin kilerinde ve ayarladigim zamanlarda kayit yapiyor falan.

Benim sorum su,

Bilgisayarlarin wlanlarida 2.4ghz de calisiyor ve ben pcnin wlanini kullanarak kameralara baglanmak istiyorum. Yani kilere inmeden salonda yada diger odalarda kamera görüntülerini direk görmek istiyorum. Aslinda usb scanner diye bi cihaz var.Kamera frekanslarini ayarlayarak görüntüyü alabiliyorsun. Bunu almak sorun degil ama eger elimde bi imkan varsa önce onu denemek isterim. Sanirim bu sorunu bi program ile cözebilirim ama hangi program ile ????

Sanirim sorumu anlatabildim.Lütfen bilgisi olan arkadaslar yardim edebilirmi ?

Saygilar

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
abi internetten hiç araştırma yaptın mı bu sistemin bir programı vardır mutlaka

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıcınızda ethernet girişi vardır mutlaka.Adsl hattınız için sabit ip alacaksınız ve modemden port açtıktan sonra internet üzerinden izleyebilirsiniz.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 adet kamera 1 adet receiver var kilerde bu reciver tek monitöre mi bağlı yoksa sabit bir desktopa mı bağlı.. eğer desktopa bağlı ise siz wireless internet üstünden evinizin içinde direk laptopınız vasıtasıyla kameralarımı görmek istiyorsunuz doğrumudur..

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 adet kamera 1 adet receiver var kilerde bu reciver tek monitöre mi bağlı yoksa sabit bir desktopa mı bağlı.. eğer desktopa bağlı ise siz wireless internet üstünden evinizin içinde direk laptopınız vasıtasıyla kameralarımı görmek istiyorsunuz doğrumudur..

Tv ye bagli ve kilerde internet yok. Ayrica pc den pcye görüntü tasidigim zaman kalite cok düsüyor. Bi ara receiveri pc ye bagladim. asagidaki pcye baglanip bakiyordum ve asagidaki pcyide kullaniyordum. Ama kalite cok kötü oluyor böyle.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
video çıkışını kablosuz bağlantı yapan aparat görmüştüm bir ara bursada bir tanede tv kartı alıp izleyebilirsiniz sistemi tam olarak incelemeden tam bir yorum getiremiyorum yada çevrenizde yazılım işiyle ilgilenen varsa onada danışabilrisiniz çünkü çok basit bişey ama dediğim gibi sistemi görmek lazım

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tv ye bagli ve kilerde internet yok. Ayrica pc den pcye görüntü tasidigim zaman kalite cok düsüyor. Bi ara receiveri pc ye bagladim. asagidaki pcye baglanip bakiyordum ve asagidaki pcyide kullaniyordum. Ama kalite cok kötü oluyor böyle.

pc deki görüntü kalitesinin düşük olması ekran kartından kaynaklı olsa gerek.. yapıcağıınız şey basit o zaman yukarda arkadaşlarda demiş isterseniz kendi internetiniz üstünden yayın yaparak direk net üstünden kameralarınızı görebilirsiniz.. herhangi bir stream programıyla bunu yapabilirsiniz.. bunun çok çok basit yöntemleride var çok karmaşık yöntemleride var fiyatlarda ona göre değişir tabiki.. istersenizde statik bir ip alırsınız o ip üstünden stream yaparak iş yerinizden yada başka bir yerden kameralarınızı görebilirsiniz.. bunun için download.comda pek çok security programları var 6 kameraya 10 kameraya kadar olan çeşit çeşit programlar var..

yukardaki internet ayağı birde lokal yapabilirsiniz o kameraların recevırını kablosuz çoklu dağıtım yapan aparatlar var onlardan bir tane alıp ona bağlıyabilirsiniz ama onların görüntü kalitesi çekim kuvveti nedir bilemiyorum sanırım evinizin içinde her tür tv de rahat izlersiniz hatta bilgisayarınızda tv kartı varsa ordanda doğru frekansı yakalarsanız bilgisayardanda izlersiniz ev içi..

Son düzenleme:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İlk mesajda dediğiniz mümkün değil, 2.4Ghz frekansını kullanıyor olabilir ancak 802.11 üzerinden çalışmıyorsa Wifi donanımı ile bağlanamazsınız.

Capture kartı vasıtası ile stream serverı kurabilirsiniz, veya buna benzer donanımlarda var olabilir.

Kalite analog monitörlerdeki kadar olmaz hiçbir zaman.