Kaçak şekilde Türkiye’ye giren Vectra

Kasva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Bugün bir polis tarafından arandım. Hırsızlık masası mıymış neymiş. İşte telefonda adımı soyadımı söyledi. Arabamın marka model rengini söyledi. Varmı böyle bir araban dedi var dedim. Oturduğum yere kadar gelmişler benimle konuşmak istediklerini söylediler. Neyse polis olduklarına ikna olduktan sonra gittim yanlarına arabamın yurtdışından kaçak bir şekilde getirilmiş olup burdan bir pert kayıtlı arabanın şase numarasının çakılmış olabileceğini söylediler. Arabanın çekilip gerekli işlemlerin yapılması arabanın geçmişini tam olarak öğrenmeleri gerektiğini söyledi. (Yetkili servise götürüp arabanın beyninden şase nosuna bakacaklarmış birkaç bi araştırma daha yapacaklarmış) eğer araba kaçak bir şekilde getirildiyse arabanın geri verilmeyeceğini söylediler. Benim param nolcak dediğimde aldığın galeriden davacı olursun belki alırsın dedi memur ama ben pek ihtimal vermiyorum dedi. Şimdi bu aracı ben galeriden aldım. Onlarda yakın bir tanıdıklarından almışlar. O yakın tanıdığa da biri bu aracı borcu karşılığı vermiş galiba. Bu borcu karşılığı veren adamın bu tarz işlerden tutuklu olduğu ortaya çıktı. Şimdi herkes bir şekilde elindeki arabayı çıkardı parasını cebine koydu. Benim cebimden param çıktı üstüne araba da çekildi. Arabanın kaçak bir şekilde yurt içine girme ihtimali çok yüksekmiş. Araba geri gelmeyecek gibi. Ben paramı geri nasıl ne şekilde alacağım alabilme ihtimalin var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Arabayı alalı yaklaşık 8 ay oluyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galeriye dava açardım ben olsaydım.üzgünüm ama başka seçeneğiniz yok.galeri de öncekine açssın.ama saçma işte kanundaki eksikliklerden kaynaklı

Sony Z5 ile gönderildi

Kasva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açacağım zaten. Bundan galerinin de haberi var. Polisin parayı alabileceğini pek sanmıyorum demesi düşündürdü beni. Gitti mi yani bu para?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gidebilir maalesef bekleyin ama.siz dava açınca galerici tutuşacaktır.belki çözer durumu ya da masrafı kısmen karşılayabilir.tam bilemiuorum üstadlar yorum yapacaktır.geçmiş olsun çok üzücü gerçekten

Sony Z5 ile gönderildi

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sizden aracı aldıklarına dair bir tutanak var mı ? En yakın karakola giderek böyle bir işlem var mı yok mu öğrenin. Ben bu işten şüphelendim açıkçası dolandırılıyor olabilirsiniz. Lütfen çok dikkatli olun.

Kasva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gidebilir maalesef bekleyin ama.siz dava açınca galerici tutuşacaktır.belki çözer durumu ya da masrafı kısmen karşılayabilir.tam bilemiuorum üstadlar yorum yapacaktır.geçmiş olsun çok üzücü gerçekten

Sony Z5 ile gönderildi

Çok teşekkür ederim

Sizden aracı aldıklarına dair bir tutanak var mı ? En yakın karakola giderek böyle bir işlem var mı yok mu öğrenin. Ben bu işten şüphelendim açıkçası dolandırılıyor olabilirsiniz. Lütfen çok dikkatli olun.

Evet tutanak var. Yazmadığım daha bir sürü kısım var konu fazla sapmasın diye. İlk polis beni aradığında 155i aradım durumu anlattım ekip yolladılar. Gerçekten polisler ondan şüphemiz yok.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Başınıza gelenlere gerçekten çok üzüldüm. Ülkemizde cezalar çok az, sık sık da af çıkıyor. Durum böyle olunca olan günahsız vatandaşa oluyor. Bu tür suçlar yapanın ve aracı olanların yanına asla kar kalmamalı, başkasını mağdur etmenin cezası çok ağır olmalı ki kendisini uyanık sanan sahtekarlar bir daha böyle şeyleri akıllarından bile geçiremesinler. :(

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
galeri sizin paranızı vermek durumunda kalacaktır. ama süreç mahkeme falan biraz uzar sanıyorum. hızlandırmak için galeriye zararınızı karşılayıp karşılamayacaklarını sorun öncelikle sonra sürece devam edin.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen.dediğim gibi galeri ödemek zorunda kalacaktır.kurumsal olduğundan dolayı

Sony Z5 ile gönderildi

Kasva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Başınıza gelenlere gerçekten çok üzüldüm. Ülkemizde cezalar çok az, sık sık da af çıkıyor. Durum böyle olunca olan günahsız vatandaşa oluyor. Bu tür suçlar yapanın ve aracı olanların yanına asla kar kalmamalı, başkasını mağdur etmenin cezası çok ağır olmalı ki kendisini uyanık sanan sahtekarlar bir daha böyle şeyleri akıllarından bile geçiremesinler. :(

Çok teşekkür ederim cevabınız için.

galeri sizin paranızı vermek durumunda kalacaktır. ama süreç mahkeme falan biraz uzar sanıyorum. hızlandırmak için galeriye zararınızı karşılayıp karşılamayacaklarını sorun öncelikle sonra sürece devam edin.

Galerici zaten her gün arayıp soruyor noldu ne bitti diye. Konuşmalarımızda her seferinde böyle birşey çıkarsa biz mağduriyetinizi gideririz diyorlar ama göreceğiz bakalım. Zaten dün bir avukatla görüştüm sen her türlü bu parayı galeriden alırsın üstüne bir de dava açtığın günden itibaren faiz işler faizi ile geri döner bu para sana ama 5-6 ay sürer dedi.

Aynen.dediğim gibi galeri ödemek zorunda kalacaktır.kurumsal olduğundan dolayı

Sony Z5 ile gönderildi

Evet avukatta aynı şekilde söyledi her türlü alacaksın parayı araba geri gelmezse dedi.