Kalofer peteğim tıkanmış.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendim sökemem sanırım fakat Motor bölümündeki hortumları söküp oradan kireç söküçüyü koysak sonra yine oradan temizlesek olmazmı acaba

bilmediğim bi konu yanlış yönlendirmeyeyim,o şekilde belki hortumlarınız veya başka bi plastik aksam zarar görebilir neticede kimyasal bi madde ben söküp temizliyorum.

adrenalin876

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendim sökemem sanırım fakat Motor bölümündeki hortumları söküp oradan kireç söküçüyü koysak sonra yine oradan temizlesek olmazmı acaba

Arkadaşım bu olay çok basit geçtiğimiz hafta bir passatın tıkalı olan peteğini açtık..ama astra g'nin peteği nerdedir bilemiyorum ama teorik olarak olay şu motor bölümünden peteğe en yakın olan hortumların ikisinide çıkar oto yıkamacılarda bulunan tazzikli suyu içine bas kormana gerek yok 5-6 tane araçta yapmışlığımız var delinebilir felan dediler ama hiç bir şey olmuyor..eğer su diğer taraftan rahat bir şekilde geliyorsa sorun hallolmuş demektir...dediğine göre hortumun biri sıcak diğerinin sıcaklığı daha azmış kesni halledersin..peteği felan sökmeye uğraşma....

ender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bu sorunu 3 tl ye elin yatkınsa kendin çözersin ben her kış başlangıcı peteği kendim söküp 3tl ye kaliteli bi kireç sökücü alıyorum onunla 3 4 defa yıkadım mı içinden çıkan pas ve kirleri gördüğünde şaşıracaksın ve neden ısıtmadığını anlayacaksın değişime hiç gerek yok tabi benim param çok uğraşamam dersen o başka.

benim arabada sıcağı açtımmı sauna gibi oluyor.

not peteği sökmeden motor suyunu yedek deponun oradan boşaltmanızı (antifriz yeni ise boş bi kaba almanızı en az 3-4 litre su çıkıyor)tavsiye ederim

Vectra 2.0 CD de bu peteği sökmek kolaymı?Serviste ön konsolun sökülmesi gerek dediler.Yoksa benimi korkuttular.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kalorifer ya herkez yanlıs niye yazıyo bunu

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra 2.0 CD de bu peteği sökmek kolaymı?Serviste ön konsolun sökülmesi gerek dediler.Yoksa benimi korkuttular.

serviste banada o şekilde söylediler

olmaz dediler yapamazsın dediler ancak ben yaptım oldu.
alıntıdır :)ali ağaoğlu:D
peteği ön sağ kapı tarafından sökeceksin vites konsolu komple çıkıyor konsolun yanlarında vidaları var plastk kapakların altında onları söktünmü işin kolay yanlız peteğin giriş ve çıkış borularının altında 1 vida var o tors kafalı vida gerçi sökünce ben yıldız kafa vida taktım daha kolay oldu benim için ama dediğim gibi ilk yapacağın iş aracın motor suyunu boşaltmak olmalı bunu da yedek su deposuna giren 2 adet ince hortum var kaputu açtığında sana yakın olan uzun bi hortum akünün ününden dolaşır onu çıkarıp 50 cm kadar çıkıyor aracın dışına doğru antifiriz yeni ise 5 litrelik bi bidona almanı öneririm tekrar geri koyarsın oradan komple su boşalıyor yoksa o su peteği söktüğün anda ön sağ tarafa dolar (ilk tecrübe olmuştu bana).

ender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgine teşekkür ederim Muammer Kardeşim denemeye çalışacağım.Peteği söktüm diyelim,yıkama nasıl olacak kireç çözücüyü belli oranda su ile karıştırıp peteği çalkala boşalt sonra tekrar et gibi mi yapacağız yoksa önereceğin başka bir yöntem varmı?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgine teşekkür ederim Muammer Kardeşim denemeye çalışacağım.Peteği söktüm diyelim,yıkama nasıl olacak kireç çözücüyü belli oranda su ile karıştırıp peteği çalkala boşalt sonra tekrar et gibi mi yapacağız yoksa önereceğin başka bir yöntem varmı?

abicim peteği söktünmü iş basit zaten kaliteli bi kireç sökücü ile çalkala ,tabi hemen koyar koymaz değil zaten peteğin bi giriş bi çıkışı var herhangi bi girişinden dök ve bi 5 dakika beklet sulandırmana gerek yok sonra bi tarafından hortumla su bas temizlendiğini göreceksin yanlız 3-5 tekrar yap ,iyice çalkalarsan tamamen pası kireci sökersin.sonra sefasını sürersin banada du edersin abicim.
kolay gelsin.