Kalofer peteğim tıkanmış.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir tebrikde bana verin :)

muammer yaşar ve ytuncay çok teşekkür ederim 100 tl cebe kaldı ama yıldız tornavida yetmedi bir de alyan gerekti :).

sökmek yaklaşık 30 dk aldı tekrar yapsam max 15 dk komple sökmeden biraz kastırınca çıktı. su nerdeyse devir daim yapmıyor. kireç sökücü döktüm bekliyorum sabah takıp sonucu bildiririm.

Biraz kastırınca nasıl çıkıyor anlamadım bunu. Konsolun çıkıntısı yaklaşık peteğin yarısını karşılıyor?

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi yarın takarken fotoğraflarını çekeyim orta konsolu bile tamamen sökmedim. peteği cıkarırken alta doğru kastırdım çok rahat çıktı

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz denemek amaçlı sökmedik.Hiç ısıtma yoktu bende.Peteği aşağıya doğru bastıracaksın belki biraz peteğin ızgaraları ezilir gibi oluyor ama sorun değil şu anda şükür Allaha hamam gibi oluyor.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz denemek amaçlı sökmedik.Hiç ısıtma yoktu bende.Peteği aşağıya doğru bastıracaksın belki biraz peteğin ızgaraları ezilir gibi oluyor ama sorun değil şu anda şükür Allaha hamam gibi oluyor.

Elinize sağlık arkadaşlar. Ben petek zarar görmesin diye konsolu kastırmak istedim galiba ondan oldu gibi, birazda artık yaş ilerledi, sizin yaşınızdayken eski kasa şahinin karbüratörünü gece dondurucu havada sökerdim.:)

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sabah 6,30 da araba lazım oldu acil takmam gerekti fotoğraf çekemedim :(
acele ederken torpidonun yanındaki konsol kırıldı fakat takınca belli olmuyor :(
arabam artık ısıtıyor bi süre porçöz kokusu olacak sanırım bilgi paylaşan herkese çok teşekkür ederim. 100 tl işçilik verecek kadar zorluğu yok
herkesin bayramı mübarek olsun

ender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim kardeşim bilgi paylaştıkça değerlenir.
ne oldu şimdi yenisini alın diyenlere arkadaşlara sesleniyorum en az 300 tl cebinde kaldı ve bide işin içine kendi emeğin ve bunu başarmış olmuş olmanın verdiği mutluluk,
birde araban hamam oldu:D
antifirizde koyduysan tamamdır.
ısıtmaya göre her sene bu işlemi yapmak lazım.
Ahhh keşke en baştan resimli bir amlatımı olsa denemeye çekiniyorum.
Kaş yapayım derken göz çıkartmayayım.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahhh keşke en baştan resimli bir amlatımı olsa denemeye çekiniyorum.
Kaş yapayım derken göz çıkartmayayım.

Sana çok kolay bir yol tarif edeyim. Bende söktüm temizlemek için ama tertemiz çıktı. Antifrizin yeni değilse 3 lt bir antifriz al. Ayrıca radyadör temizleyici bir madde al ve önce bunu hiç bir işlem yapmadan genleşme kabına dök ve bir kaç gün böyle gez. Daha sonra araç soğukken genleşme kabının uzun olan hortumunu sök ve önden aşağı doğru bırak. Musluk hortumunu al ve bu boşa çıkardığın hortumdan su boşalırken sende bir taraftan tazyikli suyu genleşme kabından kabul ettiği kadar gönder. Taki akan su berraklaşıncaya kadar (bu süreyi artırabilirsinde). Akan sı iyice berraklaştığında hortumu çek ve suyu boşalt. Daha sonra antifrizini ilave et eksik suyu tamamla. Büyük ihtimal aynı sonucu alırsın.
Benim araca geçen yıl yaptığım uygulamayı aynen tarif ettim size, ve arkadaşların verdiği bilgiler doğrultusunda kalorifer peteğini söktüm, yukarıda bahsettiğim gibi boşu boşuna sökmüşüm çünki tertemiz çıktı. Araç tam üç yıldır bende ve petek tertemiz çıktıysa mutlak yaptığım uygulamanın faydasındandır.

aynacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peteği sökmek zor olabilir. fakat denenecek ilk işlem, bence peteği hava komprosörü yada yıkamacıların basınçlı tabancasıyla biraz zorlamak. bu işlemi her motorcu ustası bilir ve uygulamasını yapabilir, denemekte fayda var.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir tebrikde bana verin :)

muammer yaşar ve ytuncay çok teşekkür ederim 100 tl cebe kaldı ama yıldız tornavida yetmedi bir de alyan gerekti :).

sökmek yaklaşık 30 dk aldı tekrar yapsam max 15 dk komple sökmeden biraz kastırınca çıktı. su nerdeyse devir daim yapmıyor. kireç sökücü döktüm bekliyorum sabah takıp sonucu bildiririm.

tebrikler eli yatkın olan herkes yapabilir,