kalorifer kademe rezistansı nerede ?

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
Ustalar yardımınıza ihtiyaç var benim vectra b 97 cd kalorifer "klimadada aynı" bir haftadır sorunlu normalde araç ısındığında ilk açtığımda sorunsuz çalışıyor hava yönlendirmeleri kademeleri ama kapatıp açtığımda yada aracı stop edip tekrar çalıştırıp açtığımda dijital göstergelerinin ışıkları yanıyor yönlendirmeler çalışıyor gelen sesten öyle anlaşılıyor ama üfleme çalışmıyor uzun süre açmazsam ancak çalışıyor forumda kalorifer arızalarına bakındım genelde kalorifer kademe rezistansı arızası değişimi yazıyor bu parça aracın tam olarak neresinde sigorta ve rölede sorun yok geriye sadece bu parça kalıyor polen flitresinin yanındaki parça değil heralde kaloriferin içerdeki sigorta kutusundan sigortasını söküp taktığımda aracın içinden gaz pedalının üstlerinden sanki bir röle sesi geliyor ama tam tespit edemedim yardımcı olursanız sevinirim..saygılar..

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kısma ulaşmak için benim gibi yapmana gerek yok torpidoyu 6 vidasını sök ordan berı arkaya ulasabılırsın

Not: Opelim.net te herşeyi bulursun sadece arama butonu nu kullan yeterli

Son düzenleme:

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
teşekkür ederim sağolun...

srknhrz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fan rezinstansı..

Rezinstan ,torpidonun altına iyice eğilip girebilirseniz önce kalorifer fan motorunu ve motor kablosunu takip ederseniz 10-15cm yanında rezinstansın girişini görebilirsiniz.. çıkartmak biraz zor olabilir .. bozuk olduğundan şüpheniz varsa tamiri için yardım edebilirim ,kısa bir süre önce aynı arıza benim başıma geldi. Yenisi pahalı ikinci eli zor bulunuyor..

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
Rezinstan ,torpidonun altına iyice eğilip girebilirseniz önce kalorifer fan motorunu ve motor kablosunu takip ederseniz 10-15cm yanında rezinstansın girişini görebilirsiniz.. çıkartmak biraz zor olabilir .. bozuk olduğundan şüpheniz varsa tamiri için yardım edebilirim ,kısa bir süre önce aynı arıza benim başıma geldi. Yenisi pahalı ikinci eli zor bulunuyor..

çok teşekkür ederim henüz sökme fırsatım olmadı yardıma ihtiyacım olduğu zaman yazarım tekrar teşekkür ederim...