Kapalı Gararaja uzun süre araç koyarken nelere dikkat etmeliyiz.

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
şirket aracı kullandığımdan kendi aracım uzun süreli kapalı garajda kalmakta 4-5 hiç marşına basmadığım oluyor araç 2007 model 39000km :) sadece lastikler balans yaptı baska bir sorunla karşılamadım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En çok farelerden korkuyorum zaten ama anladığım kadarıyla kesin çözümü yok. Aslında araç çok uzun zaman yalnız kalmayacak en çok ayda bir yanında olurum ama o arada fareler musallat olurmu bilmem. Kapalı garaj dört duvar diyebilirim yani farelerin yiyip içeceği konaklamak isteyeceği biryer değil

Cevaplar için teşekkürler.

Garaj kapısının önüne mazot dökersen mutlaka faydasını görürsün. Bir de garaja fare girecek yerler bellidir, oraları beton, alçı gibi şeylerle kapatırsan içeriye fare falan giremez. Bu arada fare aracın motoruna girmeyi kafasına koymuşsa sokakta bile girer. Mesela benim aracımın motor kısmında bir aralar (aşırı soğuklarda) fındık faresi yaşıyordu :).

blueflowers

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle bi konu acıldıgı icin ve verdiginiz faydalı bilgiler için de teşekkür ederim.

Son düzenleme:

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık kısmet

Garaj kapısının önüne mazot dökersen mutlaka faydasını görürsün. Bir de garaja fare girecek yerler bellidir, oraları beton, alçı gibi şeylerle kapatırsan içeriye fare falan giremez. Bu arada fare aracın motoruna girmeyi kafasına koymuşsa sokakta bile girer. Mesela benim aracımın motor kısmında bir aralar (aşırı soğuklarda) fındık faresi yaşıyordu :).

Savaş abi 3-4 tane gider yeri vardı üzerlerine ikişer tane karo taşı koydum vücut çalışmıyorlarsa devirmeleri imkansız. İki adet giriş kapısı var birinin arasından kağıt girmez diğeri sürgülü garaj kapısı onu bilemem ama eskilerin bir lafı vardır fare kuyruğunun sığdığı yerden geçer diye.

Garajda rutubet ten eser yok bir köşesinde sürekli çalışan bir fan var, ben arabanın üzerinde yada garajın duvarlarında hiç neme rastlamadım. arabanın sağına soluna yapışkan naftalin ne bulursak koyucaz tabi artık ama bu barikatları aşarlarsa fare arkadaşların ödülü büyük olacak ilk olarak yün-kumaş benzeri mis gibi Mercedes davlumbaz kaplamaları ve motor içi yalıtım malzemeleri.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
şu fındık faresiden bıktım benim plastik motor kapağını kemiriyor ne var o kapakta anlamadım

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termodinamik'in ikinci yasasi: "bir sistemin entropisi surekli artma egilimindedir." O nedenle entopiyi(duzensizligi) azaltmak icin yapilacak en guzel sey, 3-4 haftada bir araci calistirip 2-3 km de olsa yol yapmasini saglamak olmalidir.

Makine Muhendisi olarak, aracinizi, yurutmeden, kapali da olsa muhafaza etmenizi oneremiyorum, fizik yalan soylemez.
Sent from my iPhone using Tapatalk

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
.....................

Uyarılara rağmen profil bilgilerinizi düzenlemediğiniz için 7 günlük forma girmeme cezası veriyorum, sonuç değişmez ise üyeliğiniz iptal edilecektir.

18- Profil bilgilerinde gerçek ad ve soyadlarını belirtmeyen üyeler öncelikle uyarılacak, durumun devamında üyelikleri ihraç edilecektir.