Kaput Filmi

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnde düşünüyorum ama 200 ytl gibi fiyat aldım.. cok geldi..

BabyFaceM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
img217.imageshack.us
arkadaşlar 200-300 lira fiyatlar hawada ucuşuyo ama cuma gunu babam kendı arabasına yaptırcaktı bu yarıya kadar olanlardan araba s500 kocaman kaput olmasına ragmen ziebart 100 milyon dedi fakat orası tanıdıktı
bırde kadıkoyde camcı war mesur bı camcı bu salı pazarının bıttıgı yerde orasını 100 dolar dedı fıyat konusunda umarım aydınlatmısımdır azda olsa

cem1969

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize Merhaba,

Arkadaşlar kaput filmi konusundaki yazışmalarınızı okudum. Aklınıza takılan bir çok konu var. Bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim umarım sizlere bir yararı olur;

• Kaput filmi uygulamaları genelde 30 cm–45 cm–60 cm–90 cm ve 122 cm ye kadar yapılmaktadır.( kaputun tamamınada yapılmakta)
  • Kaput filmi kaput dışında da arabanın istediğiniz bölgelerine uyulabilmektedir. (Tampon, Çamurluklar, Kapılar, Tavan Dikiz Aynaları vb.)
  • Kaput koruyucu filmin yararları taş mıcır vb. gibi kaportaya çarpma sonucu oluşacak zararlardan boyayı korumaktır. Sinek ve böcek ölülerinin kaportaya yapışması sonucu asit vb gibi etkilerden boyayı korumadır. Ayrıca sert bir cisimle arabayı çizmeye çalışan arkadaşlarımızdan da ciddi derecede koruma sağlamaktadır.
  • Kaput filmi çok sert gelecek taşlara kaportanızı %100 koruyamaz ama darbeyi nispeten azaltır ve alttaki boyayı daha iyi korur. Küçük taşlarda oldukça başarılı mercimek tanesine kadar oluşabilecek hasarlara karşı kaputu koruyor.
  • Geldik ürünün kalitesi ve uygulamayla ilgili sorularınıza; Piyasa malı ürünler kullandığınızda özellikle açık renkli araçlarda hemen fark edeceğiniz sarı görüntüdür. Şeffaf değildirler, bu sarılık güneşte kaldıkça daha da artacak ve gerçekten kötü bir görüntü oluşturacaktır UV blokeli filmleri kullanmanızı tavsiye ederim bu tip ürünler kaput filminin altındaki boyanın solmasına engel olurlar, söküldüğünde ilk günkü görümüne sahip oluyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus kaput filmi çekilmeyen bölgelere UV blokeli Boya Koruma yaptırmaktır. Boya Koruma yaptırılmaz ve film sökülür ise film altında solmamış bir boya diğer tarafta ise güneşten solmuş bir görüntü ortaya çıkar, tavsiyem kaput filmi ve UV blokeli boya korumayı birlikte yaptırmaktır.
  • Piyasa malı filmlerde karşılaşacağınız diğer bir sıkıntı kaput filminin kabarması, uçlarının kalkması, açılmasıdır. Bu kalkan kısımların aralarına toz pislik girerek siyah kötü bir görüntü ortaya çıkmakta ve verdiğiniz paraya yazık oluyor.
  • Geldik ürünün sökülme durumunda başımıza gelebileceklere; iyi film kullanılmadığı takdirde ürün tek parça olarak sökülemez, söküldüğünde kaput filminin yapıştırıcıları boya üzerine yapışıyor, şansınız varsa çeşitli temizleyiciler ile bunlar çıkar, tabi ki boyaya zara vermedi ise… Genelde boyanın bir kısmını alıyor bu yapıştırıcılar ve karıncalanmış bir zemin oluşuyor boyada. Zamanla filmde çatlamalar olduğunda ve söküldüğünde boyaya zarar veriyor ve ne yazık ki çözümü bölgeyi boyatmak.
  • Yetişmiş personele yaptırın kaput filminizi niye derseniz kaput filmi araca yapıştırıldıktan sonra bitim yerlerinden kesilmektedir. Dikkatli ve bilen bir kişi yapmadığında boyayı maket bıçaklarıyla çiziyorlar. Piyasada o kadar çok gördüm ki bu tip durumları. Sokak aralarında veya sanayilerdeki birçok yıkamacı ve küçük dükkân bu işi yapıyor kaput filmi cam filmi vb. biraz paraya kıyın iyi bir şey yapmaya çalışırken aracınızı mahvetmeyin. Sonuçta unutmayın temiz yıpranmamış bir arabaya binmek istiyoruz onun için bu uygulamayı yapıyoruz. Bu uygulama kaliteli kaput filmi ve yetişmiş personel tarafından yapılmadığı zamanda ciddi bir külfet altına giriyoruz.
  • Bunca yıldır arabalarıma yaptırdığım uygulamalar ve çevremde karşılaştığım sorunlar sonunda parama kıyıp Ziebart ürünlerini kullanmaya karar verdim. Ankara için bazı arkadaşlar nerede yaptırabiliriz diye sormuşlar. Benim tercihim Çankaya Turan Güneş Bulvarı üzerindeki Ziebart Çankaya istasyonu( eski yerleri İskitlerde idi yeni Çankaya’ya taşınmışlar, bu istasyon bildiğim kadarıyla Ankara’nın en eski Ziebart İstasyonu 13–14 yıllık bir firma). Uygulama ile ilgili firma garantisi 1 yıl ancak 3 yıl önce burada yaptırdım kaput filmini ne sararma ne solma, nede kalkma var, memnunum. Web adresleri de www.ziebartcankaya.com detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

masadasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde yasak kardesim filmi polis gördümü kacarın yok polis gördüğü herde basıyo cezayı:D kısacası yaptırma cila falan hallediliyo

cem1969

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar kaput filmi konusunda bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim aşağıda maddeler halinde açıklıyorum umarım yararı olur;

• Kaput filmi uygulamaları genelde 30 cm–45 cm–60 cm–90 cm ve 122 cm ye kadar yapılmaktadır.
  • Kaput filmi kaput dışında da arabanın istediğiniz bölgelerine uyulabilmektedir. (Tampon, Çamurluklar, Tavan vb.)
  • Kaput koruyucu filmin yararları taş mıcır vb. gibi kaportaya çarpma sonucu oluşacak zararlardan boyayı korumaktır. Sinek ve böcek ölülerinin kaportaya yapışması sonucu asit vb gibi etkilerden boyayı korumadır. Ayrıca sert bir cisimle arabayı çizmeye çalışan arkadaşlarımızdan da ciddi derecede koruma sağlamaktadır.
  • Geldik ürünün kalitesi ve uygulamayla ilgili sorularınıza; Piyasa malı ürünler kullandığınızda özellikle açık renkli araçlarda hemen fark edeceğiniz sarı görüntüdür. Şeffaf değildirler, bu sarılık güneşte kaldıkça daha da artacak ve gerçekten kötü bir görüntü oluşturacaktır UV blokeli filmleri kullanmanızı tavsiye ederim bu tip ürünler kaput filminin altındaki boyanın solmasına engel olurlar, söküldüğünde ilk günkü görümüne sahip oluyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus kaput filmi çekilmeyen bölgelere UV blokeli Boya Koruma yaptırmaktır. Boya Koruma yaptırılmaz ve film sökülür ise film altında solmamış bir boya diğer tarafta ise güneşten solmuş bir görüntü ortaya çıkar, tavsiyem kaput filmi ve UV blokeli boya korumayı birlikte yaptırmaktır.
  • Piyasa malı filmlerde karşılaşacağınız diğer bir sıkıntı kaput filminin kabarması, uçlarının kalkması, açılmasıdır. Bu kalkan kısımların aralarına toz pislik girerek siyah kötü bir görüntü ortaya çıkmakta ve verdiğiniz paraya yazık oluyor.
  • Geldik ürünün sökülme durumunda başımıza gelebileceklere; iyi film kullanılmadığı takdirde ürün tek parça olarak sökülemez, söküldüğünde kaput filminin yapıştırıcıları boya üzerine yapışıyor, şansınız varsa çeşitli temizleyiciler ile bunlar çıkar, tabi ki boyaya zara vermedi ise… Genelde boyanın bir kısmını alıyor bu yapıştırıcılar ve karıncalanmış bir zemin oluşuyor boyada. Zamanla filmde çatlamalar olduğunda ve söküldüğünde boyaya zarar veriyor ve ne yazık ki çözümü bölgeyi boyatmak.
  • Yetişmiş personele yaptırın kaput filminizi niye derseniz kaput filmi araca yapıştırıldıktan sonra bitim yerlerinden kesilmektedir. Dikkatli ve bilen bir kişi yapmadığında boyayı maket bıçaklarıyla çiziyorlar. Piyasada o kadar çok gördüm ki bu tip durumları. Sokak aralarında veya sanayilerdeki birçok yıkamacı ve küçük dükkân bu işi yapıyor kaput filmi cam filmi vb. biraz paraya kıyın iyi bir şey yapmaya çalışırken aracınızı mahvetmeyin. Sonuçta unutmayın temiz yıpranmamış bir arabaya binmek istiyoruz onun için bu uygulamayı yapıyoruz. Bu uygulama kaliteli kaput filmi ve yetişmiş personel tarafından yapılmadığı zamanda ciddi bir külfet altına giriyoruz.
  • Bunca yıldır arabalarıma yaptırdığım uygulamalar ve çevremde karşılaştığım sorunlar sonunda parama kıyıp Ziebart ürünlerini kullanmaya karar verdim. Ankara için bazı arkadaşlar nerede yaptırabiliriz diye sormuşlar. Benim tercihim Çankaya Turan Güneş Bulvarı üzerindeki Ziebart Çankaya istasyonu( eski yerleri İskitlerde idi yeni Çankaya’ya taşınmışlar, bu istasyon bildiğim kadarıyla Ankara’nın en eski Ziebart İstasyonu 13–14 yıllık bir firma). Uygulama ile ilgili firma garantisi 1 yıl ancak 3 yıl önce burada yaptırdım kaput filmini ne sararma ne solma, nede kalkma var, memnunum. Web adresleri de www.ziebartcankaya.com detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

volkanunlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence renk farkı kalır..

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cem1969 daha kaç foruma daha bu reklamınızı mesajınızı yazacaksınız merak ediyorum benim fark edebildiğim en az 4 farklı markanın forum sayfalarında yeralıyor. Forum kurallarında böyle reklam mesajlar yasaklı değil mi?

Ben de gerçek deneyimlere dayanarak şöyle diyorum: ziebarttan herhangi birşeyi kimseye tavsiye etmiyorum bunu 2 aracına da senelerce ziebart boya koruma, koltuk koruma ses yalıtım, cam filmi ve kaput filmi yaptırmış yani görüleceği gibi saçılmadık parası kalmamış ve de aşağı yukarı her ürününden gayet pişman olmuş birisi olarak yazıyorum. Benim astramı 5 sene ziebart boya koruma yaptırdıktan sonra görüntüyü aynen aktarıyorum aracımı boydan boya 2 -3 kuşak halinde kateden bir güneş yanığı ile başbaşayım , kullandıkları motorlu cila makinası aracımda kuşaklar halinde iz bırakmış durumda hani ömür boyu garanti? Teklif ettikleri tavan ve kaputu yeniden boyatma ki herhalde aracı elimden çıkartmak istediğimde fiyatını yarıya düşürecektir. O nedenle benden tavsiye UV koruması bulunan bir cilayı alıp boş zamanlarınızda aracınızı kendinizin cilalamınız ve yeni moda olan kimyasal eriticili yıkamacılar yerine oto sampunanı kullanan yerlerde aracınızı yıkatmanız, pasta işleminden de olabildiğince kaçınmanız , şimdilerde yıkama sonucu olsan haleleri doldurarak yok edebilen bir sürü cila benzerleri çıktı. o zaman boyanız çok daha uzun süre ilk günküne benzeyecektir. Paranızı sağa sola boşuna kaptırmayın kolay kazanılmıyor