Kasislerde fren yapma

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Arkadaşlar kasislerin üzerinde fren yapınca arabaya zarar olduğunu duydum.Geçenlerde bi kasisi son anda farkettim ve üzerinde fazla fren yapmayım derken ön tekerden sonra arabanın tam ortası tak diye vurdu ya.Bu duruma bi açıklık getirebilirmisiniz?(bide orta şiddetde altını vurduğumda bişi olmuşmudur.Çok olacak ama bişi da soracam; geçenlerde 4.vitese atarken böyle tak diye bi ses duydum bi şeye çarpıyomuş gibi ,neden olabilir?Şimdiden teşekkürler.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasise gelmeden frenyap yavaşla kasisi araba aşında gazla devam et ;)

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım kasislerde fren sakıncalıdır çünkü arac oldugunda daha agır bir şekilde çarpma yapaçaktır kasise ve ön takımda bi takım sorunlar oluşa bilir zaman içinde ben tekerler tam kasise degecekken freni bırakırım ve öne dogru yıgılmış olan arac freni bırakınca yukarı dogru yaylanacaktır tam bu sırada önü hafiflediginden iyi zamanlama yapıp kasise girersen hissetmezsin bile ama degim gibi iyi zamanlama gerekir o çarpmadanda bişiy oldununu sanmıyorum eger yag akıtmıyorsa tabi yine de baktır ama önce kendin bak tabi

mstfmst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aga78' Alıntı:
arkadaşım kasislerde fren sakıncalıdır çünkü arac oldugunda daha agır bir şekilde çarpma yapaçaktır kasise ve ön takımda bi takım sorunlar oluşa bilir zaman içinde ben tekerler tam kasise degecekken freni bırakırım ve öne dogru yıgılmış olan arac freni bırakınca yukarı dogru yaylanacaktır tam bu sırada önü hafiflediginden iyi zamanlama yapıp kasise girersen hissetmezsin bile ama degim gibi iyi zamanlama gerekir o çarpmadanda bişiy oldununu sanmıyorum eger yag akıtmıyorsa tabi yine de baktır ama önce kendin bak tabi
söyledklerine harfiyen katılııyorum fiizk kanunu.

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu allahin belasi seylerden Antalya sokaklarindada var hatta abartmislar 50 metre arayla olan yerler bile var.Bizden baska hicbir ulkede oldugunuda sanmiyorum. bunlarin uzerindeyken firene bastiginda butun ivme on takima biniyor bu allahın belasi seylerde ontakima tam zit yonlu bir basınc uyguluyor. buda arabanin on takimlarina yavas ve frensiz gecmekten cokdaha fazla zarar veriyor. kimin on takimina tersbir basınc uygulasan ayni sekilde zarar goror kanimca.. :) :) :)

vectracı_1988

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede kasiste fren yapmada istersen hızlı gec ama kasiste kesinlikle yapma o vites degistirikende gelen sesi sormussun bence en yakın zamanda arabanı göster cünkü sanzımanında bir sorun olabilir

astracdtı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her yer kötü artık dua et bi taneye düşmüşsün ankara yolları tarihinde bu kadar kötü olmamıştır herhalde...