Kasislerde fren yapma

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu sadece kasistler vs filan icin degil ki yani bu sorugunuza inanmiorum....
fren yapinca arabanin on kismi yere yakinlasior dogal olarak bolece kasistlerde altini vurma durumunuz daha yukseklior :) cukurlarada ayni
yada bakarsiniz bole arkadan vurmus bir araca onu dagilmis ama ondekinde birsey yok neden acaba :) cunku yine fren yaptiginizda araba one dogru yere yapisior ve siz arkadaki aracin altina giriorsunuz ve aracta dagilior :) bundan ne sonuc cikartioruzz ole kasistlerin ustunden gecerken frene abanmmioruzzzzz arkadaslar

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeri gelmişken bu kasisler yüzünde ön takımlardan ses gelmeye başladı. Amortisör değişecek sanırım değil mi?
Birde amortisör değişirken iyi bir yay taktırayım da araba yere yaklaşsın diyorum. Aşa yukarı kaça patlar bu olay??
(Nedendir bilmem 2001 corsa comfort larda hep arka kısım havada. )

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasislerde kesinlikle fren yapmamak lazım.Çünkü lastik darbeyi tek noktadan alıyor.Lastiğin yarılma riski yüksek böyle durumlarda.Kasise frenli girmektense devam etmek en doğrusu bence.Tabi çok aşırı hızlı değilseniz.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amcam samsunun terme ilçesinin saray köyünde ki ana yolda giderken ansızın önündeki çukuru görmüş arabda 80-90 gibiymiş frene sonuna kadar basmış lastikler çığlık atat çukura girmiş araba ve çıkmış jant kapağı faln fırlamış bi bakmış sol ön lastik dışa bakan yanak kısmından yarılmış yani bu nedemek oluyor; frene kasislere girerken frene basmayın ön tekerlere daha çok yük biner

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslan01' Alıntı:
ya bu sadece kasistler vs filan icin degil ki yani bu sorugunuza inanmiorum....
fren yapinca arabanin on kismi yere yakinlasior dogal olarak bolece kasistlerde altini vurma durumunuz daha yukseklior :) cukurlarada ayni
yada bakarsiniz bole arkadan vurmus bir araca onu dagilmis ama ondekinde birsey yok neden acaba :) cunku yine fren yaptiginizda araba one dogru yere yapisior ve siz arkadaki aracin altina giriorsunuz ve aracta dagilior :) bundan ne sonuc cikartioruzz ole kasistlerin ustunden gecerken frene abanmmioruzzzzz arkadaslar
:kop:
böyle düşününce de hiç fren kullanmayıp çotak diye öndeki arabaya yapıştırası geliyo insanın :)
ben de kasise kadar frenleyip önünde kesiyorum freni,geç gördüysem allah yarattı demeden zıplıyorum üstünden

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yawaş geçerim hatta otobüsçüler gibi yaptığımda oluyor eğer yol müsaitse dik girmem önce ön sağ ya da sol tekeri sonra da arka sağ yada sol tekeri geçiririm...ama hızlı giderken son anda fark ettiğim kasisse freni kökler ( kızaklama yapmadan abs yok ya ) yavaşlaya bildiğim kadar yavaşlar öyle geçerim...

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Arkadaşlar durum anlaşıldı.Bide bu kasisleri yapıpda, üzerine bi uyarı çiziği miziği yapmayanların ellerinden öper, gözlerinden sökerim...:)

tolerans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halcon_negro' Alıntı:
Arkadaşlar durum anlaşıldı.Bide bu kasisleri yapıpda, üzerine bi uyarı çiziği miziği yapmayanların ellerinden öper, gözlerinden sökerim...:)

Ayni dilekleri tüm kalbimle diliyorum:mad:

mocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tolerans' Alıntı:
Ayni dilekleri tüm kalbimle diliyorum:mad:

bende aynı dileklere katılıyorum hani eskiden bir laf vardı biraz değiştirdim bunu yazan tosun yollara o kasisleri yapana ..........n