Kasko değeri dolayısıyla MTV indiriminden nasıl faydalanabilirim?

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasko değeri dolayısıyla MTV indiriminden nasıl faydalanabilirim?
Aracınızın yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi, kasko değerinin % 5’inden fazla olduğu takdirde, ödeyeceğiniz yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı, aracınızla aynı yaş grubunda yer alan bir alt kademedeki taşıta isabet eden vergi tutarı kadar olacaktır.
Örneğin 1 yaşındaki aracınızın motor silindir hacmi 1801-2000 cm3 arasında ve aracınız için hesaplanan yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi aracınızın kasko değerinin % 5’inden fazla ise, ödemeniz gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi 1 yaşında ve bir alt kademede yer alan (1600-1800 cm3 ) araçların vergisi kadar olacaktır.
Bu indirimden faydalanabilmeniz için; aracınızın kasko değerine ait bildirim formunun yetkili sigorta acentesinden alınarak ilgili vergi dairesine başvurulması gerekmektedir. BEN BU KONUYU ACTIM AMA YA ARKADASLAR BUNU BİLİYOR YADA KİMSE ACIP OKUMADIĞINDAN FAYDALANAMIYOR.BENIM ARACIM 1998 VECTRA GLS 2009 VERGİSİ 780 TL BENDE SİGORTA ŞİRKETINE GITTIM KASKO DEGERI BİLDİRİM FORMUNU İSTEDİM,ONLARIN BİLE BUNDAN HABERİ YOK.ARACIMIN VERGİSİ ŞU AN 470 TL BİLGİLERİNİZE!!!!!

Son düzenleme:

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alonso süper haber bu ya ancak kaskosu yapılan araç için geçerli olcakmı.
yani ben aracıma kaskosunu yaptırdım bu formu doldurduktan sonra aynı kasko indiriminde faydalanacağımmı yoksa bir dahaki yeni kasko içinmi geçerli olcaktır ?

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracin kaskolu olup olmamasiyla alakasi yok.kaskonuz olmasada herhangibir sigorta şirketine gidip kasko degeri bildirim formunu alip ruhsat,kimlik fotokopisi birde dilekçe ile basvuruyosunuz.ama plakaniz hangi il ise oraya başvurmaniz gerekir.posta yolu ilede oluyor.ben kendiminkini ornek vereyim kasko deger 10500 tl bunun %5 525 tl yillik mtv ise 780

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dahada açıklayayım anladım şimdi
araç kasko değeri X mesela 30 bin tl
30.000x % 5 : 1500 tl oluyor
MTV senelik 1500 tl ödemediğim için bundan faydalanamıyorum
aracım 1.3

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde 235den 156 ya düştü. hatta arabam caravan diye, yazıyı taa sigortacılar ve rezoürans/rönezanz/rezz... aman işte öle yazılan yerin merkezinden yazı istedi, 4 ay sonra geldi yazı.
vee 2006 dan itibaren fazlayı geride alabiliyorsunuz. benim bi sürü alacağım var. ister hesap no verin bekleyin -ki aylar sürüyo- yada benim gibi mahsup edin.

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki öyle olmadi dilekceyi verdim üstelik plakam 34 olduğu için ağrı dan istanbul a posta ile gonderdim 2 hafta içinde gerekli düzenlenmeyi yaptilar